Bláznivá vánoční dovolená bratrance Edieho (TV film)

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Scénografie:

Rodger Maus

Kostýmy:

Sara Markowitz

Nejlepší postava ze série o rodince griswaldových se dočkala vlastního filmu o vánocích strávených na pustém ostrově. Film má (obzvlášť na začátku) pár hodně vtipných míst, ale humor se místy vytrácí a zamotává do ojetých klišé bez špatky nápadu až se celý film nakonec utápí v moři průměru. (potěší výborný dabing)(3.10.2005)

• megacik

Chcel som si pozrieť tento film, či je to fakt také zlé, ako sa tu píše. Bohužiaľ je to zlé, veľmi zlé. Eddieho mohla hrať kľudne aj tá opica, čo vo filme účinkuje, a nevidel by som rozdiel. Strýko Nick tam tiež nemusel byť. V originálnych vianočných prázdninách(VP) boli otravní traja dedkovia a tri babky a dohromady to bolo vtipné. Tu je jeden otravný (pre diváka otravný) dedo Nick a samozrejme Eddie. Aj ten chudák pes je nejaký prispatý a blbý(aký pán, taký pes), oproti psovi v originálnych VP. Veľmi zábavný tento film nie je, ale nejaká vtipná scénka sa určite nájde. Vo filme je aj vela nelogických vecí, veľa nezrovnalostí....napr. Eddieho rodina nemá veľa peňazí, myslím, že majú aj exekúciu na dome, skoro nikto nepracuje, ale aj tak je ich dom ozdobený výzdobou a svetlami za nemalé peniaze. Čistá voda strieka zo spodu záchodovej misy.... Ďalej čln sa im na fest zasekne medzi dve bralá a keď sa z neho všetci dostanú na ostrov, čln zázračne odpláva. Tiež, more je v okolí ostrova rozbúrené, ale lietadlo v pohode pristane a zaparkuje v polmetrovej vode so skalami, a popri metrových vlnách pookolí. Keď Eddie hodí oštep, ozve sa sloní rev....na ostrove, haha. Eddie sa viackrát rozhliada na vrchole ostrova, a ani tak si nevšimne hotel, ktorý je vraj na opačnej strane ostrova, toto je úplný nonsens. A úplne tupý Eddie, s IQ nižším ako opica(aspoň tak to vo filme prezentujú) v pohode na prvý krát pristane s lietadlom a potom ešte s lietadlom pravidelne lieta......Chcel som dať aspoň jednu hviezdu, ale potom som si uvedomil, ako veľmi parazituje tento film na pôvodných VP(názvom, Eddiem, atmosférou vianoc, vianočnými piesňami, vianočnou výzdobou....), a za toto parazitovanie dávam tomuto filmu 5%(21.9.2015)

• StarsFan

Blbost, blbost a ještě jednou blbost. Třeba jen ten "dokonalý" závěr... Letadlo jako by náhodou přistane na pustém ostrově, kde pilot jako by náhodou najde trosečníky a rozhodne se je odvést domů... Během cesty zkolabuje, ale nikdo se nemusí bát, vždyť táta rodiny, kterýho zatím vyhodili z každý práce, přece dokáže letadlo navést až na letiště a přistát. Tak už na něj čeká navigační věž, která ani nepozná, že letadlo, který Eddie řídí, je hydroplán. Eddie samozřejmě přistane, všechny zachrání a ještě si otevře vlastní pilotní společnost... brrr... dlouho jsem uvažovala jestli to měla být parodie, ale mám takovej divnej pocit, že to někdo myslel vážně.(13.4.2006)

• Fiftis

Ach do čerta, ja som sa na to tak tešil, ale až takú katastrofu som nečakal. Randy Quaid hral bratranca Eddieho vo všetkých snímkach s Chavy Chaseom o Grizzwoldovcoch veľmi presvedčivo. Bol veľmi vtipný. Ale toto akoby režíroval Uwe Boll. Randy Quaid opäť v úlohe drsného, ale milého Eddieho a Miriam Flynn sa vracia čoby jeho žena v ďalších bláznivých ale nekomických výstupoch. Vianoce boli vždy pre Eddieho a jeho rodinu skúškou schopnosti prežiť. A začne to platiť ešte oveľa viac, keď dostane zaplatenú cestu po Južnom Tichomorí a po stroskotaní lode skončí na zapadnutom ostrovčeku. To je v skutku zaujímavý námet ale skutek utek. To neznamená veľa zábavy pre Eddieho, ani pre nás, ani pre jeho fanúšikov.(12.10.2019)

• blondboss

Ako niekto môže nazvať tento polodementný komediálny kúsok za oficiálne pokračovanie Vianočných prádznin. Táto séria skutočne týmto filmom klesla na svoje dno. Tých 88 % trápnych momentov vystriedalo zvyšných 12 % tých kvázi vtipných a z Randyho Quaida jednoducho vypršalo čaro starého dobrého Eddieho. A okrem toho bez Chevyho to už nie je ono. Proste toto bolo skutočne zlé. Jedna hviezdička z milosti, nakoľko párkrát som sa uškrnul. 25 %(6.2.2017)