Bláznivá vánoční dovolená bratrance Edieho (TV film)

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Scénografie:

Rodger Maus

Kostýmy:

Sara Markowitz

Film jen o Eddiem? Proč ne. Randy je tu ještě víc dementnější, než v ostatních Griswaldech, Soplík, ještě víc uprděnější a dokonce vyštrachali prapůvodní Audry, z vůbec prvního filmu o Griswoldech. Eric Idle a jeho klasický skeč "nic mi není", který si pamatuji i z Bláznoivé dovolené v evropě, taky potěšil. Tož ty slabší 3. dám.(14.1.2016)

• sinp

Podprůměrná nezábavná komedie se smrtící dávkou klišé. Přesně podle očekávaní - Když není Chevy Chase, tak ho stěží nahradí přehrávající a značně "vykrmený" Randy Quaid. Povedené gagy se dají spočítat na prstech jedné ruky, Eric Idle se na plátně objeví ani ne minutu (opravdu). Tenhle film mě převědčil, že natáčet televizní pokračování je hrozné zlo, celá série se tak tudíž propadá a Nick Marck (filmově zaostalý televizní režisér) by se měl jít zahrabat.(25.11.2005)

• Shredder

Niekto si zmyslel, ze zobrat vtipnu postavicku z uspesneho Christmas Vacation, natocit s nou vlastny film za par drobnych a prizivit sa na nazve bude dobry napad. Ten niekto vsak asi nema v hlave vsetkych kolieska pohromade, lebo co vzniklo naozaj nema uroven. Nielenze si nenavodite vianocnu atmosferu, ale pravdepodobte sa ani nezasmejete a keby tato zlatanina bola este o vlasok horsia hodnotil by som ju - odpad!(22.12.2010)

• freddy

Tak tohle je pořádný úlet. Sérii o Griswoldových mám rád, ale tohle tedy předčilo všechna moje očekávání. Tohle by tedy nešlo. Nevím, proč tenhle film vzniknul ani koho to napadlo, ale vím, že než plýtvat penězmi a filmovým materiálem na tenhle trapný a zoufale nudný film by bylo lepší natočit další Bláznivou dovolenou. Ale abych jen nekritizoval, několik málo vtipných momentů se tam našlo, a to je také důvod, proč dávám alespoň jednu hvězdičku. Ale jinak to není příliš zábavné a moc se mi to nelíbilo. Než ztrácet čas s tímhle, to dám raději přednost původním filmům o Griswoldových, ale tohle už nikdy více...(27.12.2007)

• tron

„Máš nejakých súrodencov?“ – „Mám, ale všetci sú teraz doma v Kansase, okrem najstaršej sestry, ktorá robí striptérku v Las Vegas.“ Snažím sa mať prehľad v tom, čo sa chystá, ale že má sem-tam (skôr sem) trápny „bratranec Eddie“ vlastný filmový spin-off, to som sa dozvedel až z televízneho programu. Keďže Eddieho hereckého predstaviteľa Randyho Quaida z pozície diváka dobre poznám (PRÁZDNINY V AMERIKE, CADDYSHACK II, VIANOČNÉ PRÁZDNINY, DEŇ NEZÁVISLOSTI, DOVOLENKA Z LAS VEGAS, POVODEŇ, ZÁNIK SVETA atď.), tušil som, do čoho idem a veruže ma následná explózia záchodových a „blbých“ frkov á la 80. roky nezaskočila a vlastne som sa celkom bavil (Eric Idle).(25.12.2007)