Run, Simon, Run (TV film)

Dobrodružný / Thriller

USA, 1970, 74 min

George McCowan

The Orphanage

Aaron Spelling

Kostýmy:

Vou Lee Giokaris

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Burt Reynolds - jako indián z kmene Papago, který se vrací ke svému lidu po odpykání dlouhého trestu za zločin, který nespáchal. Reynoldse čeká dlouhé a krvavé pátrání po skutečném vrahovi, kdy se chce nadobro očistit z vraždy vlastního bratra. Křehký, krásný a dojemný milostný příběh, film o lásce a pomstě, výborná studie charakterů, k tomu nějaká ta chmurná skutečnost, v určitých bodech trochu pomalé, ale celková filmová stopáž je docela krátká, takže to není problém překousnout. Pro většinu lidí asi naprosto neznámý tv-film (jedna z nejlepších prací vůbec, v USA jde dodnes o velmi oblíbený film), který vyšel samostatně i na DVD a který doporučuji především fanouškům Burta Reynoldse v jeho nejlepších letech. Krásná a jemná Inger Stevens jako jeho partnerka, možná ještě lepší (ve finále - beze slov - naprosto luxusní). Byla to zároveň její poslední role. Působivé a subtilní herecké výkony, skvělý scénář a pěkný hudební doprovod, asi to nejlepší zde. Tenhle snímek si zaslouží určitě větší a širší pozornost, za mě pěkné 3*.(10.4.2013)