Napůl drsňák

Semi-Tough

Komedie

USA, 1977, 108 min

"My zas tolik nemilujeme fotbal. Zbožňujeme sprchování s negrama." B. C., Shake i Barbara mě svým vztahovým trojúhelníkem celkem bavili, ale stačilo, aby tvrďák T. J. spořádal skleničku nebo házel prostitutky ze střechy a já jsem hned pochopil, komu mám fandit. Navíc jsem se dozvěděl, že intelektuálové jsou tvrďáci v myšlenkách, což si budu muset asi rozkreslit na taktické tabuli. Nicméně nejvíc jsem se bavil při televizní debatě před Superbowlem, kde si měli B. C. s Dreamerem vzájemně utrhat hlavy a nadělat si do nich, ale oni místo toho začali rozebírat energii z pyramid. To mě položilo, zvedlo mi to palec nahoru a donutilo dát tři hvězdy, i když to celé bylo tak trochu o ničem.(4.10.2017)

Skvělá konverzační komedie. Výborně napsané dialogy, vtipné a i nteligentní. První půle jede hlášku za hláškou, vtip za vtipem. Druhá půlka má mezery, ale díky obrovskému charisma Burta Reynoldse, který válcuje koholi v jakékoli scéně, to táhne do vítězného konce. A nenechte se mýlit, fotbalu tady uvidíte velice málo.(3.5.2013)

• JohnSmith

No místy to bylo vtipné, ale jestli hledáte film o americkém fotbalu, tak tady toho fotbalu moc nečekejte. Hlavně mi to přišlo jak liga veteránů. Reynoldsovi a Kristoffersonovi bylo v době natáčení 41 a Dennehy s Mosleyem byli jen o dva roky mladší. Nejmladšími jsou pak Ron Silver 31 let a Carl Weathers 29 let. To mi přijde na vrcholový sport opravdu hodně. Jinak než sportovní komedie je to spíš úsměvný milostný trojúhelník. Takže pro mě, naprosto mimózní.(22.3.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $37,187,139Tržby Celosvetovo $-(3.3.2010)

Velmi slusna konzervacka, vyborny Burt Reynolds /Smokey and the Bandit, Deliverance/ a slusne mu sekunduje ajKkris Kristofferson /seagalovka Tajny Agent Jack T./. K tomu vyborny uvod je trochu utopeny v nezazivnom balastnom strede, ale zrucna rezia film potiahla do lahkeho nadpriemeru . 70 %(23.8.2016)