Pětka statečných (TV seriál)

Codename: Kids Next Door

Animovaný / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2002

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Určitě jeden z nejbizarnějších cartoonů, co dosud vznikly a myslím, že poslední z produkce Cartoon Network, který se začal vysílat za starého loga. Ten popis od distributora nejspíš vystihuje první díly, některé mise byly opravdu přehnané. Ale později se z toho stala metafora skutečnosti, kterou je třeba brát se skutečnou nadsázkou, protože nic tady ve skutečnosti nebylo myšleno vážně. Teda kromě toho, že děti nechtěly příliš striktní výchovu, ale taky nějaký prostor na zábavu i sebeučení o světě, životě a spravedlnosti, ale s tím snad souhlasí každý, ne? Proti rodičům nic doopravdy nemají, ani proti plnoletým, kteří se ničím 'neproviní' (spíš s uvozovkami i bez nich). A vůbec, nebojují jen proti dospělým a teenagerům, ale i dětem jakéhokoli věku, když je to potřeba. Fyzikální zákony jsou ve stylu Looney Tunes, ale pokud vím, málokdy se někdo doopravdy zraní. A postavy ukazují často lidskou tvář. Navíc je tu takové množství popkulturních narážek a filmových odkazů (víc než u starších CN seriálů), že to ty děti snad ani nemohou pochytat. Ale seriály z Cartoon Networku nikdy nebyly pro caparty, co hltají Kouzelnou školku, třeba já jsem Courage až ve svých 7 docela rozdýchával, takže nevidím velký problém. Snad jen bych vyčetl to množství kontinuit, které mohou zaregistrovat snad jen pravidelní diváci, velký počet postav mi ani nevadí. Ale asi budu považovat za povinnost napsat něco o těch hlavních. Sector V s pěti dětskými agenty, z nichž každý je jiného etnika. Nigel Uno (Numbuh 1) - Angličan, striktní lídr, který bere svou práci až přehnaně vážně, ale snaží se chránit ostatní. Hoagie Gilligan (Numbuh 2) - Američan, největší vynálezce a génius, ale taky trochu stereotypní tlustý kluk. Kuki Sanban (Numbuh 3) - spíše hloupá Japonka, která přehnaně projevuje emoce a je občas spíše pro tým přítěží, ale po odepření něčeho se z ní stane zuřící monstrum. Wallabee Beetles (Numbuh 4) - Australan, agresivní a nadměrně impulzivní, ale asi nejstatečnější a tým často drží, občas je až sobecký nebo egocentrický. Abby Lincoln (Numbuh 5) - mazaná černoška a víceméně opak 'trojky'. V celé tajné organizaci jsou ovšem až desetitisíce dětí a hlavní základna je myslím na Měsíci. :) A teď hlavní záporáci. Father, kterého často nevidíme, je jakýsi stín muže s dýmkou s nadpřirozenými schopnostmi, který se snaží dětskou organizaci zničit. Mnohem častěji tam jsou Delightful Children From Down the Lane, jeho děti, snobští a 'slušně vychovaní', kteří mluví a pohybují se jako jedna osoba (poetika tohoto cartoonu se nezapře). Spolu vlastně fungují jako mafie a sem tam se neváhají použít skutečné násilí. A spousta dalších... P.S. Doporučuju epizodu parodující Toma a Jerryho (Operation H.A.M.S.T.E.R.). Výborný!(4.12.2016)

Milovala som tie ich vynálezy a number 3 toť asi tak všetko neskoršie časti ma akosi prestali baviť.(14.1.2013)

• WANDRWALL

Děti odvedle. Poušt se kliděn i do dobrodružství, které jim umožňuje prožívt jen fantazie, ne dosavadní a zdá se, že ani budoucí um dospělých. Dětem od vedle nestačí pět kilo bonbonů, snědí rovnou tunu; nestačí jim učit se aktuální možnosti kosmonautiky, ale rovnou staví na Měsíci, kde není pro člověka vhodná atmosféra bunkr, a rovnou super atd. Za statečné je nepovažuji, protože mi předkládané důkazy o jejich statečnosti nestačí.***(3.10.2010)(3.10.2010)

Vtipné, né tolik jako stará garda cartoonů(třeba Dexterova laboratoř), ale pořád na úrovni a originální taky hodně.(15.12.2005)

Slabšie ako ostatné seriály televízie CN. Málo humoru viac akcie a absurdít. Pre obecenstvo pod 12 rokov.(20.8.2009)

Zajímavě pojatý nápad o dětech vedoucích odboj proti dospělým, přičemž mezi dospělými a dětmi nezuří otevřená válka. Plno podomácku vyrobených vynálezů, správně infantilní a přitom megalomanští padouši a jemný humor, rozhodně to není seriál k popukání. Ale příjemně se na něj dívá.(3.6.2006)

Klubovna KND je asi druhou nejlepší tajnou základnou z kreslených seriálů (Až po Dexterově laboratoři, samozřejmě)(20.5.2010)