Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

Jeden z těch lepších animovaných filmů, který je celkem vtipný, má dobře zpracovaný námět leč díky svému určení pro velmi malé diváky mi nad hodně věcmi zůstal rozum stát. Když teda pominu Valianta a pár špatně naanimovaných postav tak se mi nejvíc líbil jednoznačně animovaný záporák, který mě svoji scénou ve sprše absolutně dostal a který má dobrého dabéra a správné záporácké rysy a tak počáteční scéna působní na animované filmy trochu děsivě.....kontroverzní počin.(20.10.2009)

• ESNYR

Pro děti to není. Dospělý zase neocení ten dětský aspekt animovaného formátu. Příběh taky nenabídne zrovna revoluční myšlenku, takže tomu nejde dát moc velké hodnocení. Nedá se říci že bych se vyloženě nudil, ale moc pozornosti jsem tomu taky nevěnoval. Takže takové 2 hvězdy by asi odpovídaly ( vždy si u takového filmu říkám, pro koho je vlastně točen )(11.3.2015)

• Malarkey

No tak ne, že bych očekával něco světoborného, ale ani na Karcoolku podle mě toto nemělo. Nebylo to zas tak špatné, ale Karcoolka je vtipnější a zábavnější než toto. Zato, Valiant měl lepší grafické zpracování než Karcoolka, ale to nezachrání fakt, že jsem se po celý film ani jednou nezasmál. Zdálo se mi to pro děti absolutně nepochopitelné naopak pro dospělé příliš dětské.(14.6.2006)

Slaboučký příběh, málo vtipů, horší grafika. Film pro mě zachraňuje pouze téma II. světové války, do které je děj zasazený. Jinak by bylo hodnocení ještě horší. Na druhou stranu je zde (podobně jako v Ratatouille) ukázáno, že i z nuly se člověk může vypracovat a něco dokázat. Jednou neurazí, ale víceré projekce nejsou zapotřebí. 60%(2.7.2016)

• Avathar

Žiarivý príklad toho, že nie každá animovaná komédia nemusí byť vtipná, napínavá alebo aspoň pozerateľná. Valiant je zúfalý kŕč zameraný na malé deti, ktoré ocenia infantilný humor. Na nejaké charaktery veľmi rýchlo zabudnite, na príbeh taktiež. Všetko je založené na omletej schéme ako aj malý holúbok môže dokázať veľké činy ak si verí. Mierne priblblý humor môže zaujať maximálne deti do 6 rokov. Priznám sa, že som od príbehu z II. Svetovej vojny čakal skôr film pre dospelejších divákov. Dostalo sa mi však len animáku, ktorý okrem skvelých hercov neponúka absolútne nič, čo by stálo za pozornosť.(24.6.2006)

• - Na filmu pracovalo přes 200 umělců ze 41 různých zemí. (HappySmile)

• - Přesto, že je film velmi krátký, trvalo přes dva roky, než ho namluvili. (HappySmile)

• - Když se Valiant v 54:50 snaží dostat do bunkru přes kanón, sundává si výstroj, ale když v 58:45 odlétá, výstroj tam už není. (maty_x)