Animovaný / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2005, 75 min (Director's cut: 109 min)

Kladná parodie na válečné filmy, kde malý vojáček zachrání velkou věc. To není tak zajímavé. Zajímavé je sledovat, jak zvířata stylizují do lidí, kdežto opačný postup je naopak skličující a zahanbující - pro člověka samozřejmě, i když není vůbec jasné proč, vždyť zvířata jsou ve své přirozenosti čistější, pravdivější než lidé. Možná nadávkou by mělo být spíše přirovnání k člověku než ke zvířeti. Takže "navlíknout" na člověka zvířecí vlastnosti je jednodušší, než vtipně přetransformovat zvířecí tedy přesněji ptačí chování v lidské. V tomto filmu se to celkem podařilo.(3.8.2011)

Námět tohoto 3D animáku není nijak originální. Příběh o mlaďákovi nadšeného a toužícího jít do boje už bylo v kdejakém protiválečném snímku. Zasadit to však do světa zvířátek si myslím nebyl zrovna dobrý nápad. Válečná vřava je jaksi pro malé děti silně nehodící. A nepomůžou tomu ani humorné figurky, či roztomilost hlavní postavy. Dospělého diváka výsledek zase moc nenadchne, byť zpracování není zase až tak špatné. Příběh je velmi jednoduchý s ohledem na malé diváky, výtvarná stránka standardní, animace přijatelná. Producent Shreka a Shreka 2 určitě věděl do čeho jde. Dojem ze snímku je velice rozporuplný. Rozhodně se však nejedná o špatný film. Jenom nějak nejde určit, pro koho je vlastně určen.(17.12.2013)

• kymberelyJ

Pěkná pohádka, ale nic víc.Některé věci tam neseděly, jako např. písnička od Edit Piaf, která vznikla až mnoho let po válce. Jinak se mi ani moc nezdál Valiantův kamarád Sviňák. Přišel mi jak schizofrenik..jednou je to satiristická postavička alá Švejk a jednou zas udatný krdina, který se nebojí zemřít za své přátele...no prostě pohádka...(12.6.2008)

• Prejza

Totálně prdlý a ujetý. Samo vo sobě by mně to samozřejmě nevadilo. WWII jako zvířátkovej animák ještě ujde, jenomže scénáristicky to jsou jenom zoufale nudný zblitky bez drobečku invence, nápadu a hlavně vtipu. Nejsem malej Jarda, abysem byl vodvázanej z animovanejch ptáků, takže se už na tyhle animovaný velkofilmy laskavě vyserte, začněte animovat normálně anebo si rovnou hoďte kšandy přes stropní trám.(1.12.2005)

• ABLABLABLA

Moc se mi to nelíbilo. Ne to ani ne... spíše skoro vůbec se mi to nelíbilo. Díky bohu za tak krátkou stopáž. Jeden z dalších snadno zapomenutelných animáků s pááár světlýma chvilkama, relativně nesympatickými postavami a nijakým příběhem. Nejkrutější mučení na světě? Muset poslouchat jódlování? Možná... ale sledování tohoto k tomu taky nemělo daleko.(14.12.2013)

• - Když se Valiant v 54:50 snaží dostat do bunkru přes kanón, sundává si výstroj, ale když v 58:45 odlétá, výstroj tam už není. (maty_x)

• - Na filmu pracovalo přes 200 umělců ze 41 různých zemí. (HappySmile)

• - Přesto, že je film velmi krátký, trvalo přes dva roky, než ho namluvili. (HappySmile)