Polda a bandita 2

Poliš a bandita II

Poliš a bandita 2

Komedie / Akční / Krimi / Romantický

USA, 1980, 101 min

Ač se to nestává zase tak často, druhý díl oproti prvnímu vylepšil, co jen mohl: Je vtipnější, má víc hlášek, je nápaditější, občas přehnanější, ale navíc přibyly nové emoce: Dramatičnost, vážnost a Bandita už není vyobrazován tak černobíle. SPOILERY: Našel už se i někdo, kdo ho neměl rád, přichází na téma banditova arogance a ukazuje nám, že vše není tak přímočaré, jak se zdá. Ačkoliv tady má nižší hodnocení, tak právě Polda a bandita 2 zvedá laťku o dobrý stupeň výš. Právě zde je podle mě na místě dát plných 5*.(24.3.2018)

"Kdybych měl sepsat seznam největších blbců dvacátýho století, tak byste byl mezi prvními pěti." Opakovaný vtip prý není vtipem, s čímž moje chatrná paměť často nesouhlasí, ale tentokrát to nezvládla nejlepší postava prvního dílu - šerif Buford T. Justice. To je velká škoda, ale na druhou stranu jsem zahlédl nejedno pozivum - opilého Banditu sjednávajícího kšeft, Banditu běžícího rychleji než dostihové koně, likvidaci horské dráhy, Žabčin zadek, Juniorovu smrtící inteligenci a samozřejmě hlavního gynekologa z Pompejí. Teď si vlastně uvědomuju, že to byla jen průměrná ptákovina o převozu těhotné slonice, ale já jsem si v tom místo pro zábavu bez problémů našel.(27.3.2017)

• Martin741

Klasicka dvojka je opat dokazom toho, ze dvojky su regulerne podradne filmy. Burt Reynolds /Deliverance, Smokey and the Bandit 1/ bol na urovni, a zjavil sa tu aj David Huddlestone /Rio Lobo, Dva Vytecnici/ ale europsky divak proste casto tomu US humoru nerozumie, nezasmial som sa ani raz, kaskaderske kusky s autami to potom uz nezachranili : 40 %(14.7.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $66,132,626Tržby Celosvetovo $69,680,000(13.3.2010)

• choze

Burt Reynolds + rychlá kola = infantilní taškařice pro malá děcka viz. TAJNÝ ZÁVOD a právě tady asi bude zakopanej pes - poprvé jsem film viděl až v pokročilém věku. Burt Reynolds je samozřejmě frajer a jeho Pontiac Firebird Trans Am 1977, který se později s pár kosmetickými úpravami proměnil v Kitta z "KNIGHT RIDERA", je žihadlo, ale nějak jsem tu postrádal víc akce. Sice se tu zbourá horská dráha a ve finále zničí asi stovka policejních aut, ale napsané to zní mnohonásobně zajímavěji než jak to vypadá. Trapná dementní nuda.(14.8.2007)

• - Ve filmu zazní jméno Arnold Schwarzenegger. Bandita (Burt Reynolds) docvičí tlaky v lehu na lavici, vstane, popojde, udělá ramena a řekne: „I got to quit this soon... or I'm gonna end up looking like Arnold Schwarzenegger.“ Dalo by se to přeložit jako „Musím přestat... nebo budu vypadat jak Arnold Schwarzenegger.“ (Rominator)

• - V dobe premiéry filmu mal Burt Reynolds záujem stvárniť hlavnú úlohu Banditu aj v ďalšom pokračovaní, no nakoniec si v trojke (1983) strihol iba cameo. (m.a.t.o.)

• - Rozpočet filmu bol 17 miliónov dolárov, čo je približne sedem krát viac ako bol rozpočet pôvodného filmu Poliš a bandita (1977). (m.a.t.o.)