poster

Příběh pop music a politiky (TV seriál)

 • Rakousko

  Get Up, Stand Up

Dokumentární / Hudební / Historický

Rakousko / Německo, 2003, 6x55 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

 • hirnlego
  *****

  Velmi zajímavý a poučný dokumentární cyklus, ukazující, že hudba je nejen nástrojem ke zpříjemnění dlouhé chvíle či povznášejícím kulturním zážitkem, nýbrž že slouží a vždy sloužila i jako prostředek, kterým se člověk může pokusit udělat ze světa lepší místo k bytí. Jsou zde zmíněni snad všichni zásadní, politicky angažovaní hudební interpreti (včetně Plastiků!) a styl vyprávění je velmi poutavý. Rozhodně je to jeden z nejzajímavějších a nejvíce přínosných hudebních dokumentů (potažmo dokumentárních cyklů) a stojí za to ho vidět.(30.9.2006)

 • Karlos80
  *****

  Vysoká politika a pop music? Myslíte si že to nejde dohromady? Velký omyl o kterém se vás bude pokoušet přesvědčit už tento kulturně skutečně velmi přínosný a poutavý německo-francouzský dokument. Už od padesátých let se srocovali různá hudební seskupení, nebo jednotlivci, kteří skládali různé protest songy, ať už jen tak, nebo v boji za lepším světem, na protest různých válečných konfliktů viz Vietnam, různým sociálním bouřím-zejména v šedesátých letech (Amerika, Francie, Německo), manifestačních protestech proti jaderným zbraním atd. Je všeobecně známo že hudba přeci dokáže překonávat překážky a sjednocovat lidi a je mnohem účinněji než slova. O tom vás ostatně už přesvědčí v tomto dokumentu odborníci na slovo vzatí, ať už různí hudební publicisté, nakladatelé, ale i samotní zpěváci jako např. Joan Baez (jedna z nejúspěšnějších v politických písních), Bob Dylan, John Lennon, Jefferson Airplane, Crosby, Stills and Nash, Country Joe And The Fish, levičářská dělnická kapela MC5, The Doors, Jimi Hendrix aj. Samozřejmě řazeno chronologicky, od let padesátých až po současnost..(15.9.2007)

 • igi B.
  *****

  Vynikající (šestidílný) dokumentární cyklus, ukazující tu alternativnější a >angažovanou< (zprofanované slovo, vím) část kultury od šedesátých let po současnost v kontextu doby a událostí, v nichž vznikala. Doplněno osobními výpověďmi aktérů a pamětníků. Poučné a sledování hodné... - - - P.S. Více k jednotlivým dílům na www.ceskatelevize.cz - "Příběh pop music a politiky"(16.9.2006)

 • lewwin
  ****

  Poměrně zručně zhotovený dokument zachycující vztah hudby a politiky, který je poměrně velkým procentem zastoupen u řady interpretů. Je dobré, že se zaobírá interprety v podstatě z celého světa a nevztahuje se k jen současné době, ale dokumentuje také např. období vzniku nacistických skinheads ve Velké Británii a to, jaké s tím měly prapůvodní "skinheadské" kapely problémy.(1.10.2007)

 • třebapepa
  ****

  Velice zajímavý námět. Nenapadlo by mě se o takovou provázanost zajímat a tak uděluji poměrně vysoké hodnocení, ikdyž mě to moc nebavilo..(31.8.2008)