• spiritus
  ***

  Poslední dobou mám štěstí na starší filmy :-)..Lavina je na svojí dobu slušný film, který se více méně od začátku rozvíjí jako kriminální drama, které se postupně přeměňuje a posléze vrcholí psychologickým dramatickým závěrem, kdy za přispění přírodní katastrofy, dojde k de-facto rozuzlení celé zápletky...Jak jsem psal, na dobu svého vzniku, tzn. rok po válce, se nemá pan režisér Cikán, za co stydět...(5.3.2009)

 • lucascus
  ***

  Tato retro kriminálna je spíše zaměřená na psychologii postav než na pátrání po zločinu samotném. Není tak působivá, jako ta podobná, ze stejného roku - "13.revír". Zaujme zde půvabná Marie Glázrová, která předvádí dobrý herecký výkon, naopak Medřická zde moc neoslní (ani moc nemůže, na tak malém prostoru). Co se týče ženských rolí, civilní výkon ještě předvedla Helena Bušová, škoda jen, že tak brzy odchází ze scény, a to jak v tomto filmu, tak ve filmování samotném. Naposledy se objevila ve filmu o dva roky později, následně emigrovala, pro českou kinematografii je to velká škoda.(12.11.2013)

 • movie
  ****

  Parádní drama. Skvěle natočené, s několika celkem překvapivými filmařskými momenty, parádní kamera a dobrá psychologie postav. Korbelář hraje advokáta, který zabil svou ženu, nicméně mu to i díky jeho vnitřní chladnosti není prokázáno. Když se ale octne v zasypané horské chatě, začně spytovat svědoví a přiznání je na jazyku ...(23.1.2007)

 • Willy Kufalt
  *****

  ,,Ke skandálu, jak sám víte, není třeba důkazů." K obhájení svého podezření "bohužel" už ano... Jak může být těžké dohnat k přiznání vraha a přesvědčit se o své pravdě, když to víte, máte důkazy, ale vrahem je justiční osoba a vy - obyčejný policajt - jste prohrál všechny možné příležitosti ? Může se z člověka, který se dopustil nejhoršího zločinu, nikdy oficiálně neodhaleného, stát nakonec nový, lepší, milující člověk ? Do kdy ale bude šťastný ? A jak lehko může zlomit pevné svědomí a vypočítavost takového člověka náhodná hraniční situace spojená s ohrozením života ? Strhující film, kde se z obyčejné detektivky o vraždě ze žárlivosti postupně vyvíjí tísnivé psychodrama plné strachu a pořád nových, nikdy nekončících zvratů. Vneslo mě to do obsahu během první minuty a vydechl jsem opravdu až s posledním záběrem na nápis "Konec". Skvělé výkony prvorepublikových herců Otomara Korbeláře a Marie Glázrové ve filmu zcela odlišného žánru v nové eře kinematografie. Nedoceněný snímek; 95% (deníček - Krátká éra československého filmu 1945-1948)(1.4.2018)

 • Véča
  ***

  Rádio Jerevan hlásí: Karlos80: Advokát Heran nezabil Helenu Bušovou ve srubu, ve kterém byl pak zavalen se svojí druhou manželkou, Helena Bušová byla zabita hned na začátku v hotelu a rozhodně ne ve srubu, takže stejná situace se nekoná. Navíc konec komentáře je solidní spoiler...(25.12.2008)

 • - Prvá československá detektívka, v ktorej bola využitá obrazová retrospektíva. (Raccoon.city)

 • - Zimné exteriéry sa mali pôvodne natáčať v Tatrách, ale pre financie a čas sa filmovanie presunulo do českého pohoria Krkonoše. (dyfur)

 • - Film sa začal natáčať ešte pred koncom 2. svetovej vojny, ale dokončený bol až po vojne. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace