• slovenský

Ohnivý válec

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1986, 101 min

Pri tomto filme som sa proste nedokázal ubrániť slzám. Bola tu hromada vecí na zaplakanie, od scenára, ktorý hádam ani neexistoval, cez kulisy až po výkony hercov, ktoré boli herecké menej ako by sa patrilo. Ale, napriek tomuto(alebo kvôli tomuto?) moje slzy boli slzy smiechu. Z každej scény je vidno, ako sa na tej hromade volovín bavia aj samotný herci, a veru sakra sa to na mňa prenieslo. Takže moje hodnotenie nie je v tomto prípade vôbec objektívne.(10.2.2010)

Je to mierne nadpriemerný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najslabšie filmy. Môže za to hlavne to, že to nie je akčný film ako skoro všetky Norrisove filmy, ale hlavne dobrodružný film s prvkami komédie a akcie. Má iba priemerný príbeh o hľadaní pokladu a ešte ani nie je moc dobre spracovaný, takže aj ked´ nenudí, ale aj tak nemá moc čím zaujať. Akcie tu moc nie je, ale ked´ sa už objaví, tak je celkom dobrá. Najviac sa mi páči bitka v bare, kde Norris porazí mnohých protivníkov a ešte je to aj celkom zaujímavo natočené. Dosť dobre tu fungue komediálna vložka, pretože sú tu viaceré dobré hlášky a vtipné situácie. Som tu spokojný aj s výpravou, miesta sa pomerne často striedajú, ale ked´ sa dej presunie do jaskyne, tak sa to vždy podstatne zhorší a preto je koniec s prehľadom najhoršia časť filmu. Je tu aj celkom dobré herecké obsadenie, okrem Norrisa poteší aj Louis Gossett Jr. Norris tu ani vôbec nie je taký dokonalý ako v ostatných filmoch, napríklad ani moc nevie strieľať. Celkovo sa jedná o film, na ktorý sa dá bez väčších problémov pozrieť, ale pravdepodobne neuspokojí milovníkov dobrodružných filmov a ani fanúšikov Norrisa, ktorý v tej dobe točil podstatne lepšie filmy. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 57%.(27.4.2009)

• MM_Ramone

Chuck Norris výborne ovládal orientálne, bojové umenia (sedem rokov po sebe bol majster sveta v karate, 1968 – 1974). Bol to úspešný, vytrénovaný športovec, ale ako herec nikdy nevynikal. V osemdesiatých rokoch minulého storočia si však zahral v zopár béčkových, akčných filmoch, ktoré neboli úplne špatné. Jedným z nich je aj titul "Firewalker". Nebezpečná výprava dvoch dobrodruhov a atraktívnej krásky za zlatým pokladom do juhoamerického, dažďového pralesa sa s trochou nostalgie a tolerantnosti voči povrchnosti deja a hereckých výkonov dá pozerať. **(8.11.2010)

• Torgal

Tentokrát hviezdičkové hodnotenie nemá s kvalitami filmu nič spoločné. Tento počin ich totižto nemá žiadne. Je to len ocenenie za to, ako som sa pri pozeraní dobre bavil. A baviť sa tu dá na všetkom - papundeklových kulisách, drevených hercoch, scenári ako od žiaka materskej školy atď. Je ale vidieť, že tvorcovia si natáčanie dobre užívali a hoci je tento film strašné céčko, 80's atmosféra na mňa sálala neustále. Takéto filmy sa už dnes netočia a je to škoda. 4+/10(10.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,949,484Tržby Celosvetovo $-║ Dobrodružná naivita 80.rokov a ešte s nemastným-neslaným Chuckom Norrisom čo sa chcela zviesť na úspechu Indyho Jonesa, stačí spomenúť že do projektu bol pribratí aj John Rhys-Davies, ktorý sa v Indym objavil hneď 2x a bez tak celkovo v podobne ľadených projektoch nespočetne krát ale filmu sa fenoménu nedarí priblížiť ani zďaleka. Jeden z najslabších počinov čo sa snažia niekam dostať s nevýrazným hereckým obsadeným, nahnevá aj nevyužitý záporák v podobe Sonny Landhama.(20.4.2008)

• - Na filmu pracoval tehdy pouze jako kaskadér Branscombe Richmond v titulcích uvedený jako Branscom Richmond, kterého diváci nejspíše dobře znají z televizní obrazovky jako Bobbyho Sixkillera ze seriálu Odpadlík (od r. 1992). (Rominator)

• - Keď vstúpia dobrodruhovia po prvýkrát do jaskyne, stane sa tak za bieleho svetla. Keď stadiaľ približne po 5 minútach vychádzajú, je tmavá noc. (beso74)

• - Obe hviezdy filmu, Chuck Norris a Louis Gossett Jr., majú svoje hviezdy na Hollywoodskom chodníku slávy hneď pri sebe. (beso74)