Flintstoneovi: Vánoční koleda

(TV film)
  • USA A Flintstones Christmas Carol (více)

Na vánoční nákupy už zbývá jen jediný den! Fred je tak zaujatý svým hereckým debutem v roli Scrooge v bedrocké inscenaci “Vánoční koledy”, že úplně zapoměl koupit dárky. A co hůř, nechal malého Peeblese v jeskynním dětském koutku! Naštěstí jeho žena Vilma a pár rodinných duchů udělá pravý vánoční zázrak a připomene starému dobrému Fredovi skutečný význam svátků. Přidejte se k Barneymu, Bam Bamovi a Dinovi v této zábavné taškařici, která přenáší kouzelnou sváteční klasiku do doby kamenné. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Jeden z najväčších anglických romanopiscov Charles John Huffam Dickens napísal v roku 1843 poviedku "Vianočná koleda" (A Christmas Carol). Je to príbeh o lakomom, nespoločenskom, necitlivom a zatrpknutom starom mužovi Ebenezerovi Scroogeovi, ktorého počas štedrovečernej noci navštívia traja duchovia a radikálne zmenia jeho pohľad na svet. Toto literárne dielo bolo už mnoho krát sfilmované. Videl som viacero filmových adaptácií. Tento krát sa ku mne dostala pomerne raritná, netradičná verzia. Zhliadol som americký sedemdesiat minútový animovaný snímok na túto tému, ktorý sa odohráva v prehistorickej dobe a v hlavnej úlohe je starý, známy Fred Flinstone. Titul "A Flinstones Christmas Carol" v roku 1994 natočila režisérka Joanna Romersa. V rámci kolekcie Vianočných kolied, ktoré som už videl, je to pestré obohatenie. *** ()