Vesmírní křižáci

High Crusade, The

Komedie / Sci-Fi

Německo, 1994, 100 min

• Terva

Lehká nenáročná německá sci - fi komedie. Nikdy však více.(22.3.2012)

• noriaki

Prostoduchá sci-fi komedie která vypadá jakoby osmdesátá léta dorazily do Německa až v roce 1994. Předloha z pera Paula Andersona je docela slušná, ale tohle zpracování nedopadlo moc dobře. Béčkovost by nevadila, ale scénář vyniká jenom stupiditou a nevtipností. Ve skutečnosti nefunguje skoro nic, kromě roztomile brakového vizuálu.(8.3.2012)

Film natočený na základe románu jedného z najväčších spisovateľov SCI-FI na svete - Paula Andersona, aj keď treba priznať, že s knihou toho až tak veľa spoločného nemá. Zábavné sledovanie, ako anglický stredovekí rytieri obsadili kozmickú loď mimozemšťanov a vydali sa na nej na krížovú výpravu do Jeruzalema - len na miesto Jeruzalema skončila na úplne neznámej planéte. Ale keďže hrdí rytieri sa nevzdávajú, pustia sa do boja s celou planétou "krpatých červených diablov", ako nazývajú mimozemšťanov. Zábavné, aj keď by sa z tejto témy dal získať oveľa väčší potenciál, triky na veľmi slušnej úrovni. Celkom dobre som sa pobavil.(7.6.2011)

Križiaci vo vesmíre? Solídna B-čková komédia.(3.3.2009)