Kim (TV film)

Kim

Dobrodružný / Drama / Rodinný

Velká Británie, 1984, 150 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Nebýt O'Toolova strašlivého přehrávání, kterým na sebe neprávem strhává strhává pozornost ve scénách, v kterých se vyskytuje, snad bych dokázal tento film vnímat jako ryzí dobrodružství pro kluky, obdobu Mayovek, ale s komplikovanějším dějem a postavami, které v sobě mají poněkud více vlastností něž Old Shatterhand a Vinnetou německých filmařů. O'Toolova postava buddhistického učitele však vyvolává mylný dojem, že v tomto filmu půjde ponejvíce o existenciální pátrání, duchovno apod. Tato témata však v Kimovi degenerovala do podřadné, bohužel téměř vždypřítomné kulisy, zdvihající s ohavnou laskavostí otravný varovný prst nad našimi malicherností naplněnými životy. Slabé ***.(7.9.2009)

Prílis se to táhne, dej hodne klisovitý, Peter Otoole směšný, ale přesto to má nějaké kouzlo. Je proste videt ze v minulosti lidé dokázali točit filmy, které i přes všechny svoje nedostatky stále vedou před dnešními škváry. A ten malej ind je docela sympatickej...ale na druhou stranu by tomuto filmu opravdu neuskodilo více filosofování, duchovních meditací, proste více atmosfery a psychologie.. takze ne uplne dobré 3(8.10.2009)

Předlohu jsem nečetl, nicméně musím uznat, že chápu vyznění snímku, který mě zaujal a částečně jsem ho i znadával. Takový má mít člověk asi pocit při sledování, každý si z toho vezme to své, zda-li je film o lidství, přátelství, filosofickém náhledu na svět, o tajné válce, apod... První půle mne tedy nudila, druhá potěšila. Výkony ústředních postav ponechám bez komentáře. :-)(11.8.2011)

Ten svatý muž byl opravdu komický. Celkově byl ale film příjemný.(22.5.2009)

• Adiemus

Tématika nezachrání amatérsky natočený příběh. Korunu tomu nasadila mizerná maska Petera O´Toolea .(9.2.2009)