Secret Santa (TV film)

Kto je Santa?

Drama / Rodinný

USA, 2003, 90 min

Tohle je zcela průměrná televizní záležitost, která je však sympatická a dobře se na ní dívá. Film popisuje reportérku jedněch novin, kterak se snaží v jednom menším městečku všemožně dopátrat, kdo zde každý rok na Vánoce dává dárky potřebným, aniž by prozradil svou identitu. A zatímco reportérka to zjistí až ke konci filmu, já měl jasno už někdy od 30. minuty filmu, a samozřejmě jsem se nezmýlil. Takže buď ta reportérka byla blbá, nebo scénárista v té chvíli prozradil až příliš. Ale jinak je to krásný a pohodový vánoční film s příjemnou vánoční atmosférou, který sice nepatří k originálním či nadprůměrným filmům, ale zaujme svou hřejivostí a neobyčejně úžasnou lidskostí, která z tohoto snímku přímo sálá. Takže i když hrozí, že si za rok na Vánoce ani nevzpomenu, o čem tenhle film byl, protože se přimíchá v mé hlavě k těm mnoha a mnoha ostatním vánočním filmům, které jsem už viděl, přesto se nebojím pochválit tvůrce za zajímavý a příjemný vánoční film. Vidět ho před Vánoci, tak by byl možná zážitek ještě intenzivnější, jenže před Vánoci jsem neměl na nic čas a začátkem ledna to už nemá to správné kouzlo. Ale času stráveného s tímto filmem rozhodně nelituji a uděluji velice solidní tři hvězdičky.(7.1.2010)