Dech života

• slovenský

Dych života

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie / USA, 1987, 130 min

Vynikající a nejlepší bondovka od Timothy Daltona. Skvělá hudba, skvělý příběh, skvělé akční scény s vynikajícími vychytávky. Dobře natočená honička autem, které má neuvěřitelné množství vybavení. Celkově se film povedl. Jsem spokojen i s obsazením většiny herců. Nevadí mi ani dlouhá délka filmu. Možná trochu mi vadí hlavní bondgirl, nějaká ta scény atd. Ale přesto pro mě 95% = *****(2.10.2012)

Tak tohle byla paráda. Změna Bonda a hned takový rozjezd. Je to trochu jiná Bondovka, Bond se tu zamiluje jen do jedné dívky a je to takový na půl romantický (hned se nelekejte) je to právě super zábavný a akční. Já se bavil od začátku do konce. Jízda na čele byla zabavná a mlýkař taky supr nápad. Paráda.(26.11.2015)

Hodně povedená bondovka, ve které se poprvé představí T. Dalton jako 007. Musím říct, že mi do role sedl a jeho Bond chytl rychlejší a akčnější tempo. Tentokrát Bond nepřefilne vše co má sukni, ale věnuje se pouze jedné Bondgirl. Je zde spousta známých tváří a i hlavní záporák sedí filmu jak přišitý. Za mě 86% :)(30.1.2016)

skvela bondovka s vybornym daltonem (i kdyz tohle jsem zjistil az po nekolikerym shlednutich). narozdil od bondovek s bozskym rogerem ubylo humoru, nadsazky a vsemoznych uletu, ale kupodivu to neni vubec ke skode veci. dalton dostal prilezitost pojmout bonda po svem - jako drsneho agenta, presvedciveho v akcnich scenach (zaverecna scena v letadle je opravdu excelentni), ktery netravi moc casu na banketech a v kasinech balenim hrabenek, vystaci si s jednou bondgirl - slovenkou s typickym slovenskym menem kara milovy (bratislava tady zaziva svych 5 minut slavy). film drzi pohromade jako krteckovy kalhoty, nejlepsi reziser bondovek john glen dela co muze a ian flemming dodal (im memoriam) posledni namet. mozna proto uz povedenejsi bondovka nebyla natocena. lepsi rozjezd si dalton nemohl prat. skoda ze to moc dlouho nevydrzelo.(23.8.2005)

3,5*/5...Preč sú časy suchohumorného Moora, ubralo sa na vtipe, nadsádzke a charizmatickom hlavnom predstaviteľovi - pridalo sa na akcii, prepracovanosti a bohatosti scenára...Dalton je priemerný ničím zaujímavý chlapík, ktorý sa podľa mňa pre rolu Bonda veľmi nehodí, ale inak sa táto bondovka môže kľudne a bez hanby zaradiť medzi ostatné 007 produkty...(22.12.2007)

• - Nejčastěji uvažovaným hercem jako nástupcem Rogera Moorea byl Pierce Brosnan, který už dokonce podepsal předběžnou smlouvu. Nakonec ale musel z role odstoupit kvůli závazkům v seriálu Remington Steele. (novoten)

• - Dech života byl původně plánovaný jako prequel, který by odhaloval začátek Bondovy špionské kariéry. Nakonec byl tento nápad uložen k ledu a v úvahu byl přijat až u Casino Royale. (novoten)

• - Části filmu, které se mají odehrávat v Bratislavě, museli být z politických důvodů filmovány ve Vídni. Bratislava s filmováním nesouhlasila, přestože filmaři nabídli 1 milion amerických dolarů. (andosdre)