poster

Dech života

 • anglický

  The Living Daylights

 • slovenský

  Dych života

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie / USA, 1987, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ***

  No, vidím že bondováckých maniaků se tu sešlo dost :))) Bohužel každý z nás za svého nejoblíbenějšího představitele agenta Jejího veličenstva považuje někoho jiného. A u mě osobně je Daltonův výstup, i přes jistý přínos, slabým pokračováním série. Nicméně je srovnatelný s posledními Mooreovými kousky a akční scény, obzvlášť hojně vzpomínaná honička se slovenskými strážci zákona, jsou celkem vysoko nad průměrem. Ale to charisma Conneryho nebo Brosnana tam prostě chybí...(22.4.2003)

 • Sašenka165
  ***

  Dalton je sice možná nudný, ale v žádném případě není horší než Moore (to teda ale popravě není nikdo :) )...(30.11.2007)

 • Stegr
  ****

  75% - Překvapivě kvalitní bondovka...(14.9.2007)

 • LiVentura
  ****

  Bondovky s Daltonem jsou realističtějšího typu, méně nabubřelé a ukazují, že se bondovky ubírají novým akčnějším směrem...!! Whitaker je zde slušným soupeřem! :-)(28.11.2011)

 • Radko
  *

  Slaboduché bondovky slúžili vždy len ideologickej propagande formou jednoduchej bum-ratatata-bach zábavy. Obalené vizuálnym hávom atraktívnych slečien (ako z obálok módnych magazínov). Dôležitý je úvodný song. Prevažne z odrody odpudivého pop-rocku. Následne pesnička silene znie od rádií, cez rôzne súťaže až po reklamu. Keď pieseň odznie nasadí sa nový trójsky kôň v podobe celosvetového hľadania odpovede na otázku: Kto bude hrať Bonda tentokrát? Akoby na tom z nejakej príčiny záležalo. Akoby záležalo, kto bude hrať v hlúposti. No svet propagandy je už taký. Vytvorí s pomocou zručne predpripravenej informačnej bubliny tému, ktorá je v skutočnosti dutá. Prázdna ako všetky bondovky, koľko ich len bolo a bude. Humor v nich obsiahnutý nikdy nepresahoval štandardy tv zábavy v hlavnom vysielacom čase, pripravenej pre masy. Nič prínosné. Opakované pozeranie nehrozí. Pretože utrpenie je to už prvý raz. Myseľ však nie je odolná reklamným vábeniam. Sľubujú nové prístupy, nové poňatie hrdinu. A tak v priebehu rokov oči videli viacero bondoviek s prísľubmi, vrátane novších. Ani tie nepresvedčili. V tomto prípade išlo len o to, pozrieť film, kde je stvárnená Bratislava. A výsledok? Typický pre dobu vzniku, príznačný pre celú bondovskú sériu (voľne odcitujem užívateľa BigBang): "Keď islamisti (dnešní Talibanci) boli ešte kladní hrdinovia.".(27.4.2015)

 • - Při honičce po zamrzlém jezeře střílí na Bonda příslušník VB z americké zbraně typu 1911. Tuto zbraň neměla tehdejší VB ve výzbroji. (JohnSmith)

 • - Nejčastěji uvažovaným hercem jako nástupcem Rogera Moorea byl Pierce Brosnan, který už dokonce podepsal předběžnou smlouvu. Nakonec ale musel z role odstoupit kvůli závazkům v seriálu Remington Steele. (novoten)

 • - Dech života byl původně plánovaný jako prequel, který by odhaloval začátek Bondovy špionské kariéry. Nakonec byl tento nápad uložen k ledu a v úvahu byl přijat až u Casino Royale. (novoten)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace