Jack Clayton (Tony Danza) sa rozhodne spolu so svojím komplicom Harrym vykradnúť obchodný dom. Akcia je úspešná, až na jednu maličkosť. Pri úteku si ich všimne jeden zo strážnikov. Obaja sa pustia do behu, každý iným smerom. Jack sa v kostýme Santa Clausa ukryje na autobusovej stanici, kde si kúpi lístok na najbližší autobus. Dostane sa do malého mestečka Evergreen. Tu ho osloví malé mladé dievča Noelle (Angela Goethals) a odvedie ho do obchodu svojej mamy Sarah (Lea Thompson), aby tam pre ňu pracoval ako Santa Claus. Nevydrží ani jeden deň. Najradšej by z tohto mesta hneď odišiel. Vôbec sa mu tam nepáči, je to pre neho obyčajný zapadákov, kde sa nič nedeje. Pri odchode si však všimne miestnu banku. Naskytne sa mu príležitosť vykradnúť ju práve na Štedrý večer. A tak sa rozhodne ostať v meste a pracovať pre Sarah ako Santa Claus. Zavolá svojmu komplicovi a oboznámi ho so situáciou. Ten pricestuje za Jackom a zamestná sa v obchode hneď vedľa banky. Pripravia si dôkladný plán, ako okradnúť celé mesto. Lenže skôr, ako sa pustia do akcie, Jackovi sa tu zapáči... (oficiální text distributora)

corpsy

Prekvapivo kvalitný televízny snímok, ktorý prekvapivo nenudí a má prekvapivo dobré herecké výkony. Prekvapivo som prekvapený, že sa mi to prekvapivo páči. ()

freddy

Další z řady zajímavých a originálních vánočních filmů. Zloděj Jack vykrade s parťákem obchoďák a pak uteče ochrance v kostýmu Santa Clause a dojede až do malého městečka, kde je zaměstnán jako Santa Claus v prodejně stromečků. Získá si důvěru většiny zdejších lidí, ale to je jen zástěrka, aby zde mohl na Štědrý večer vykrást banku. Nebo je schopen se změnit? Děj je zde originální a neotřelý a film funguje tak, jak má. I té vánoční pohody a atmosféry si zde užijete dostatek. Mne se to docela líbilo, ale i přesto dávám tři hvězdičky, což je asi takový nejspravedlivější odraz kvality tohoto filmu. Ale rozhodně je na co se koukat a mne se to líbilo a rád se na to kdykoliv kouknu znovu. ()