Painted Boats

• angličtina The Girl of the Canal
všechny plakáty

Tohle drama s dokumentárními prvky vypráví o dvou britských rodinách, které se ve 40. letech 20. století živí přepravou nákladu po lodních kanálech. (Netflix)

majo25

Veľmi podmanivo pôsobiaci nenápadný snímok o niekdajšej subkultúre 'kanálnikov'. Forma je miestami dokumentárna, ale aj zásluhou doprovodného rozprávača pekne a obsažne dovysvetluváva život tejto niekdajšej britskej časti spoločnosti, ktorá dnes už neexistuje. Snúbi sa tu jednoduchý a ťažký život s romantikou kanálov, ktoré mali kedysi v anglickej časti Spojeného kráľovstva svoj nezanedbateľný kredit. To sa s pltníkmi na Váhu zvážajúcimi drevo porovnávať veľmi nedá. Tí nebývali celý svoj život na úzkom člne, do 20. storočia ťahajúceho iba silou jedného koňa. Dialógy pôsobia autenticky, nič tu nie je navyše. Pokojne by som privítal aj dlhšiu stopáž. ()

ilclassico

Film s prostinkým (ne)dějem má spíše dokumentační hodnotu, a vypráví o lodních kanálech Anglie a lidech, žijících na nich. Další řemeslo, co neodolalo zubu času, v překrásných obrazech Mistra kamery, Douglase Slocomba. V rámci žánru za 3. ()