Lily najde skříňku s deníkem a přečte si ho. Potom se rozhodne, že změní svůj život a promění se v divokou ženu. Začne chodit se spolužákem a se svým profesorem najednou a problémy začínají... (oficiální text distributora)

eraserhead666

Z žánrového hlediska je Lily jen hodně slabým odvarem jedničky. Nejde totiž vůbec o thriller ale o jakési jehce erotizující romantické drama, u něhož si v závěru nějakým zázrakem tvůrci vzpoměli, na co vlastně navazují a tak tam rychle horkou jehlou nějakou tu "jakože napínavou" thriller scénu dopsali (čímž ale jen už tak slabému filmu tu hlavu pod hladinou přidrželi o něco déle). Opravdu je ta původní premisa záporačky změnena v v podstatě oběť a opravdu z toho vyplývá, že za to všechno může ona? Chce se mi věřit, že jsem to jen všechno blbě pochopil. Na druhou stranu to vlastně není nic jiného než jen film o strašně krásné mladé holce, jejíž krásou je řečeno vše. A Alyssa Milano tehdy byla strašně krásná mladá holka. Takže vlastně účel byl splněn. Jen měl tvůrcům někdo říci, že by to měl být i trošku dobrý film, kromě toho, že tam hraje hezká mladá buchta. ()

numi

Vlasy mi hrůzou nevypadávaly, takže to máme jednu hvězdičku. A ani jsem zoufale nebušil hlavou o klavír, což krom sousedů ocením i já, a to druhou hvězdičkou. A tím skončím. Teď se vrhnu do kritiky... ;o) Tento film je naprosto a zcela bez náboje. S takovým scénářem by zázraky neudělal žádný režisér a ani žádní "velcí" herci. Alyssa Milano je krásná mladá dáma, která umí být zatraceně sexy, takže její filmová proměna v sexy ženu je tak trochu špatně uvěřitelná, a to i přesto, že se ji filmaři, dle telenoveláckých předpisů, pokusili navléct do extra asexuálních šatů, dali jí prošoupané boty a zahalili ji do kloboučku (mimochodem - byla v něm docela sexy, že?). Chyběl falešný předkus - to ví přece každý... ;o) Takže zpátky k tomu scénáři. Námět je dobrý, teda ne ten s deníkem - to je blbost, ale ten učitel, co nesmí malovat a tak, ale jak s ním bylo naloženo je opravdu zoufalé. Prostě a jednoduše si přečtěte ty dvě věty od distributora ("Lily najde skříňku s deníkem a přečte si ho. Potom se rozhodne, že změní svůj život a promění se v divokou ženu. Začne chodit se spolužákem a se svým profesorem najednou a problémy začínají..."), odmyslete si ten výmysl, že Lily s tím profesorem chodí - on se jí snaží sbalit a ona je zmatená, ale nic spolu nemají, a pak si pusťe posledních deset minut filmu. A to je vše. Pobavíte se asi stejně jako já, až na to, že já viděl Alyssu Milano nahou... Ha!;) Dvě hvězdy a ani o chlup víc. [duben 2006] ()

castor

Ahoj, jmenuji se Alyssa Milano, jsem zatraceně sexy a předpokládám, že ještě nějaký ten pátek budu, nejprve vám ukáži své pravé a pak i levé ňadro, líbí? Věděla jsem, že ano. Mám jen jediný problém. Nedokáži vyhodit svého agenta, který opakovaně (stejně jako já) nerozezná kvalitní látku od blábolu, který je bez atmosféry, napětí či jakékoliv přidané hodnoty. ()

StarsFan

Ano, je to šílená hovadina, ve které se střídá jeden blábol za druhým (tím myslím hlavně ten deník, který ve filmu neměl snad žádnou větší pointu a byl absolutně nedomyšlený). Na druhou stranu film disponuje sympaťákem Xanderem Berkeleym, kterého fakt můžu. Přihoďte si k tomu, že ztvárnil roli umělecky založeného profesora a že už jsem dlouho ve filmu nenarazila na roli tam blízkou mojí osobnosti (tedy až na posledních 15 minut) a hned vám asi bude jasné, proč jsem tomu hodila ty 4*. Pokud by byl v hlavní roli nějaký biolog ztvárněný jiným hercem, pravděpodobně bych se na to ani nedodívala a uvažovala bych o hodnocení mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Jenže, jak už jsem řekla, Xander si vzhledem k mojí duši vystřihl takového sympaťáka, že jenom kvůli němu tenhle film vynáším tak vysoko. A to měl hrát snad největšího záporáka celého filmu, což by vás jen mělo přitvrdit v tom, že tenhle film je prostě odpad a vy si tyhle moje kecy nemáte radši vůbec číst :-)) ()

kaylin

Problém je, že se tvůrcům snímku „Jedovatý břečťan 2: Lily“ nepodařilo držet ani základního schématu prvního dílu, a tak byl natočen snímek skutečně naprosto jiný, který nemá nic společného ani s původní postavou. Lily je v tomhle případě jen holka, s kterou hází osud, ale není ona sama, kdo je nutně příčinou událostí, což Drew Barrymore v prvním snímku jednoznačně byla. Prostě jen slabě erotický film bez atmosféry, napětí a bez zajímavého příběhu. ()

• Film je známý jako jeden z prvních, ve kterém Alysa Milano prolomila hranici mezi dětskou a dospělou herečkou. Posléze sa stala sexuálním symbolem. (Terva)