Návrat do ztraceného světa

Scénografie:

John Rosewarne

Kostýmy:

Diana Cilliers

Pokračování dobrodružného filmu, se stejným obazením a hned po konci prvního dílu. Celé je to opět velmi pohodové, když se něco závažného děje je to vzápětí vyřešeno, ke spokojenosti všech. A dinosauři si můžou opět pokojně žít.(20.9.2009)

• Israha

Na nápady velmi chudé pokračování Ztraceného světa, které vyšlo ve stejný rok, jako jeho předchůdce, a které zásadně zklame zejména tím, jak málo je o dinosaurech. V celém filmu jsou pouze dvě scény, ve kterých dinosauři hraji nějakou důležitou roli, jinak uvidíme už jen několik náhodných záběrů na hlavy a ocasy mezi porostem džungle, tajemno je pryč a zůstává už jen okoukaný příběh o zlém bílém muži, ničícím přírodu s vidinou zisku. Je však pravdou, že díky krásným exteriérům se na film velmi příjemně kouká a na to, jak je ve své podstatě dost o ničem, má důstojné herecké obsazení, z něhož dalece vyčnívá zejména skvělá chemie mezi Warnerem a Rhys-Daviesem, jejichž humorné špičkování (povedené i v dabované verzi, která u nás běžela v devadesátých letech v TV) dokáže vytrhnout ze všeobecné nudy. I tak je to ale na dobrodružný film po hříchu málo.(4.7.2018)

• corpsy

Podobne ako prvý diel, úbohosť. Toto si tento námet rozhodne nezaslúžil.(26.4.2011)

• Petike

Zbytočné pokračovanie adaptácie z roku 1992. Nadstavená kaša, nič viac.(7.9.2011)

• ARI50

Nic moc teda neviděl jsem předchozí ale tohle byla blbost i na mě.(21.10.2018)