film bol fajn 3* zasluzene ale chybalo mu take nieco z coho by clovek padol na zadok a mohol dat vyssiu znamku, vobec sa mi nepacila v 1. polke filmu postava Nedosinskej to sa k nej nehodi, ked neni usmiata a mila neni to ona, lida tiez dokaze aj s malym priestorom vo filme ukazat viac, ale bol to pekny film, s peknym koncom, obdobne filmy vacsinou maju lepsi dej ale pokazia to koncom ako napr madla z cihelny, toto nebolo take oslnujuce ale aspon vsetko dopadlo ako malo a nic sa nikde nepokazilo co je super(9.2.2017)

• Marthos

Natočeno čistě z popudu dobové poptávky prostého lidu biografového po operetách všeho druhu, ta Weinbergerova měla navíc tu výhodu, že sklidila aplaus už na jevišti s představitelem titulní role Járou Pospíšilem. Zpěvu a písniček je ve filmu bezpočet, bohužel jen málokterá z nich je k poslechu. Herecky velmi průměrné, snad s výjimkou jako vždy skvělého Plachty a Peška, ale jinak kde nic, tu nic.(3.10.2008)

Příjemný film. Smůla je, že před tímto filmem jsem shlédl film U pěti veverek, jehož hlavní linie byla zcela totožná: Paničce vleze nenadálé bohatství do hlavy natolik, že investuje do podivného podniku a její muž (v obou filmech Plachta) od ní raději odejde a založí si vlastní podnik. V obou filmech pak žena zase přijde k rozumu... V obou filmech mají stejného nájemníka - Peška a ten má v obou filmech pletky s rodinnou příslušnicí domácích...(5.7.2014)

Za Plachtu a perfektní Nedošínskou jedna hvězdička navíc, jinak se jedná o docelá průměrný až podprůměrný film, sladká limonáda, kterých se tenkrát točilo bezpočet. Cikánův film "Pán na roztrhání" ze stejného roku a s podobným hereckým obsazením je mnohem originálnější a lépe uchopený. A co se Baarové týče, jedná se o její klasickou roli půvabné dívky, kterých se předtím i poté nahrála ještě habaděj.(15.4.2014)

Hlavně ze začátku tomu chybí tempo, vtípky jsou občas zazděné zmateným střihem. Taky postava správného zásadového chlapíka Pavla Gardena mě většinu času docela iritovala, já být Baarovou, tak mu za tu výchovou lekci na konci filmu plivnu do ksichtu. Naopak příjemně překvapila Maria Tauberová, výborné jsou pak dvě Plachtovy scénky ke konci, jedna se sekretářkou a jedna s "číslem 54". A minimálně jedna hvězdička za extravagentní pohyby tanečnic.(25.11.2013)

• - Filmovanie prebiehalo v Blatnej na Morave. (dyfur)

• - Závěr filmu byl natočen barevně systémem ing. Horsta a Kretschmera. Zdroj: Český hraný film 1930-1945, NFA 1998. (NFA.cz)