Zajatec japonských ostrovů (TV film)

Shogun

• slovenský

Zajatec japonských ostrovov

Dobrodružný / Drama

USA / Japonsko, 1980, 125 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

Film, vzniklý sestřihem seriálu Shogun se nedá s původní sérií vůbec srovnávat. Mnoho událostí je jakoby vytrženo z kontextu, spoustu věcí si divák musí domýšlet a příběh je chybějícími scénami dost silně narušený. Přesto jde ještě na rozdíl od mnoha dnešních "filmů" o koukatelnou záležitost.(13.12.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $700,000/60%/(4.8.2010)

Několika hodinový výtečný seriál na motivy slavné knižní předlohy sestříhaný do dvou hodin stopáže. Sice nevyvedené, ale stále solidně koukatelné. Přesto je lepší upřít pozornost na stejnojmený seriál či nejlépe rovnou knihu.(4.2.2007)

Ořezaná a vykuchaná verze legendárního seriálu. Ten film je nešťastně sestříhán. A souhlasím s Radyem, že ne rozdíl od jiných dnešních je to stále koukatelné. Navíc nelze nacpat téměř 1000 stran textu Clavellovo románové předlohy plné intrik, vysvětlení, strhujícího děje, exotického prostředí, střetu kultur do 2 hodin....(22.3.2005)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 18.12.1987, réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL (30.5.2009)(30.5.2009)

Prostě se to tam nevejde, no...(16.3.2008)

• mm13

Než takýto zostrih tak radšej žiaden, preboha tak už len toto je masaker!!!(4.7.2006)

Možná jsem to nadhodnotila, ale už si pamatuju jenom to, že se nám to v pravěku hrozně líbilo. Vlastně tenhle film byl prvopočátkem mého zájmu o východní Asii. A taky má na hodnocení asi vliv i fakt, že seriál jsem viděla až o dost později.(8.8.2015)

Legendárny film svojej doby na motívy J. Clavella s Chamberlainom v hlavnej úlohe, ktorý bolo povinnosť vidieť ešte za socíka.(23.10.2003)

• mecano

Nekoho velmi "chytreho" napadlo fantasticky serial Sogun sestrihat do tohoto naprosteho paskvilu, vic k tomu neni co rict.(3.11.2015)

Film hodnotím stejně jako seriál, možná proto že jsem jej viděl dříve a navíc v kině, kde ve mně zanechal zájem o japonskou kulturu.(17.1.2010)

Spolu s Thorn Birds (Ptáci v trní) je seriál Shogun dílem, na kterém Richard Chamberlain vybudival svoji hvězdnou pozici v 80. letech min. století. Oba seriály jsou opravdu vyjímečnou podívanou.(24.8.2017)

Celkem povedený televizní film.V televizi běžel sestříhaný i jako seriál.(16.6.2003)