Reklama

Reklama

Milostné vztahy nesedí vždy na míru tak jako rukavice. Dva rozdílní muži v duelu o srdce jedné ženy... Jeden z nejslavnějších současných komiků Steve Martin se na svých snímcích často podílí i jako scenárista. Romantické drama podle jeho scénáře a novely Jeden navíc pojednává o mladé křehké prodavačce rukavic Mirabelle (Claire Danesová), které nečekaně zkříží cestu dva zcela rozdílní nápadníci. Jedním z nich je právě Steve Martin jako charismatický a zajištěný obchodník Ray, tím druhým Jason Schwartzman jako roztomilý podivín Jeremy. V jejich souboji o lásku komplikované Mirabelle získává navrch šarmantní Ray, který ji dokáže okouzlit svým galantním chováním a všeobecným rozhledem. Citlivou duši umělecky založené dívky ale sžírají vnitřní pochyby a touha po vztahu, v němž bude zažívat vřelost opětované lásky a prožívat každou chvíli naplno. Nejistá dívka dospívá v ženu, která se musí rozhodnout, co vlastně od života chce. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

V.Silver 

všechny recenze uživatele

Plakát je hodně zavádějící a kdo by očekával romantickou komedii, bude vedle. Taky docela chápu, že pro spoustu lidí je to hůř stravitelné, ono jsou to víc takové obrazy nebo možná trochu i filmové podobenství než typické drama či romanťák. Claire Danes hraje velice dobře, postava Stevea Martina není zrovna největší vtipálek pod sluncem, ale líbilo se mi, jak to Martin zahrál i jak to bylo napsané. Pravda, na tom začátku a konci bych vyškrtl to vyprávění, jinak pohoda :) 75% ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Obchodne dievca alebo Dieva z obchodu vyslo u nas ako Jeden Navic. Zanrovo ani nejde az tak o komediu, hoci je aj tu tvorca ynteligentnej US zabavy Steve Martin /Letadla, Vlaky, Automobily/. A hlavne tu je nadherna Claire Danes /Terminator 3/. Ide o typicky romanticky film, ale s krasnymi hereckymi vykonmi, kde vladne skvela a nadherna Claire. Aby to vsak nebolo az prilis presladene a la Pretty Woman, tvorcovia vlozili do filmu aj zmatenost hlavnej herecky ohladom toho, ze hra hru s dvoma chlapmi a sama nevie, pre koho sa rozhodnut. To sa mi pacilo, inak by slo len o dalsiu presladenu romantiku a la Gereov Pretty Woman. 70 % ()

Reklama

foils 

všechny recenze uživatele

Shopgirl je velice prosté až prostoduché melodrama (scény se Stevem Martinem [mj. autorem scénáře a koproducentem v jedné osobě] mi notně připomínaly 50 Shades of Grey), jemuž se však nedá upřít to, že reflektuje dnešní přehršel naprosto bizarních vztahů. Míra pronikavosti, s jakou se mu to daří, je potom věc druhá. ()

dopita 

všechny recenze uživatele

Claire Danesová se plácá mezi praštěným Jason Schwartzmanem a prastarým Steve Martinem a neví s kterým má zůstat. Celkem nudná záležitost, postrádající šmrnc a tah na bránu. Na druhou stranu, uplnej šunt to rozhodně není, určité kouzlo film má. Ale na můj vkus až příliš pozvolné. Je fajn vidět Stevea Martina v seriózní roli, kdy ze sebe nedělá debila jako v slátaninách typu Dvanáct do tuctu nebo Růžový panter. Ve filmu je výborná hudba, těch krásnejch tklivejch smyčců je pro tenhle film až škoda. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Mirabelle čeká na svého vysněného prince, ale jelikož stále nepřichází tak pod heslem „člověk si nemůže jenom vybírat, nýbrž i spokojit se“ příjme pozvání na rande od kluka s kterým se seznámila v prádelně, neměl drobný do automatky. Rande nic moc, Jeremy taky nic moc a ani ta jiskra nepřeskočila. Ale vyslechnutá rada v radiu .. „ mnohem důležitější než sex samotný, jsou pro ženu doteky. Dokonce i od někoho na kom ženě nezáleží“, ji donutí vysypat koš na odpadky, prohrábnout popelnici a na zahozené telefonní číslo zavolat. První noc je stejná jako první rande ( a tady komedie končí). A druhý den dostane tenhle netaktní balík konkurenci v podobě bohatého, sympatického, pozorného a inteligentního Raye, kterého hraje Steve Martin (vážně jsem se nezbláznila) a navíc musím říct, že mě touhle rolí konečně mile překvapil a film vlastně taky 3,5*. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama