Jeden navíc

Shopgirl

Shopgirl

Drama / Romantický

USA, 2005, 104 min

pribeh o osamelej predavacke, tuziacej po laske, ktoru na konci najde sa mi zda v tychto casoch uz dost osuchane. to by aj nevadilo, keby to bolo nakrutene sviznejsou formou a boli vynechane vsetky tie nudne obkecavacky, pretoze vsetci herci svoje ulohy zvladli a hudba sa mi strasne pacila. no skoda.(6.12.2006)

Prijemne prekvapenie, najma ked clovek ocakaval tradicnu hollywoodsku romanckomediu a dockal sa skor europsko ladenym pribehom lubostneho trojuholnika. Claire Danes svoju ulohu stratenej a osamelej dievciny v utrobach velkomesta ktora viac nez cokolvek potrebuje niekoho kto by ju miloval zvladla fantasticky. Aj ked sa scenar vyprazdnuje zbytocnym vysvetlujucim komentarom je to stale film ktory by niektorych mohol po zalahe osuchanych, stokrat videnych klise tohto zanru prekvapit.(24.10.2009)

Ale ano .. nečekaně mě to bavilo, opravdu. Taková milá ukázka toho, že peníze nejsou všechno, ale aby se člověk bláznivě vrhal do všeho po hlavě .. to také nebude to pravé .. Herecké výkony byly celkem milé, nevtíravé, příjemné. Clarie je velmi jemná herečka, z očí jí kouká nevinnost a z každého gesta nesmělost. Do role malé šedé myšky - prodavačky rukavic - nemohli dosadit lepší. Hudba nevýrazná, taková nicneříkající, ale rozhodně nepřekážela. Naopak. Nenápadně doplňovala celou podstatu filmu. Člověk ji neslyšel, ale vnímal a tak to má být.(3.1.2012)

• venison

Doplňuji filmografii Claire Danes v jejich začátcích.. Neříkám, že je tenhle film hloupý, ale nijak mě neoslovil.. Naivní venkovanka, která chce pořádnýho chlapa se plácá mezi dvěma, kteří za to moc nestojí.. Na můj vkus moc rozpatlané a povrchní.. Asi z toho mělo vzejít nějaké ponaučení, ale nějak jsem nepochytila jaké..(19.2.2014)

Postarší chlapík hraje s otevřenými kartami - chce jen příjemně strávené večery, ne vztah; dívka to záměrně neakceptuje, prožívá intenzivně společné chvilky a emočně investuje víc než je zdrávo, čas a nedostatek antidepresiv ji otevře oči; třetí hráč je tak trochu nabubřelý smolař a budižkničemu, kterému čas poskytne místo pro seberealizaci, uvědomnění a změnu. Zajímavá sonda do vztahů tři lidí, z nichž ani jeden není příliš sympatický, všichni hýří chybami - ať už je to zaslepenost, citový chlad či zahleděnost do sebe samé- která není příliš vtipná, jako spíš divná a smutná. A navíc je zajímavě vyrovnaná po stránce herecké, režijní, hudební, s jednoznačně rozpoznatelným rukopisem dvorního kamerana páně Cronenberga Petera Suschitzkyho (tedy pro mě je to jeden z mála, které dokážu i poznat). Zase jeden z filmů, kde se člověk může hledat. 70%(23.6.2009)