Jeden navíc

Shopgirl

Drama / Romantický

USA, 2005, 104 min

• VasaX

Poté co jsem tenhle kousek shlédl, nemůžu přesně říct co jsem to vlastně viděl. Melodramatický příběh, který občas popíchne z ničeho nic vypravěč a dá tomu nádech takové té pohádkovosti, kde očekáváte pointu a ponaučení, neuvěřitelně vláčného stylu s nepříliš zajímavými herci a celé to bylo vlastně tak nudné, že se i ta poetičnost z toho vytratila a spolu s nívše, co bylo v tomto filmu dobré.(22.8.2008)

Anand Tucker natočil slušné drama Hilary and Jackie, navíc ve filmu hraje můj oblíbenec Schwartzman. Očekávání bylo ale příliš velké. FIlm spadá do klasického schématu a chvilku trvá než nabere tempo. Tucker si občas pohraje s vizualitou, ale celkový dojem je spíše rozpačitý. Mísení dramatu s absurdní komedií mi přišlo gulášovité a nakonec nefungující. Na druhou stranu nemohu říct, že by mě film vůbec nebavil. Některé jeho části jsou opravdu dobré, na Schwartzmana je radost pohledět, bohužel prostoru má málo. Takže solidní průměr, vidět a zapomenout.(8.12.2006)

Postarší chlapík hraje s otevřenými kartami - chce jen příjemně strávené večery, ne vztah; dívka to záměrně neakceptuje, prožívá intenzivně společné chvilky a emočně investuje víc než je zdrávo, čas a nedostatek antidepresiv ji otevře oči; třetí hráč je tak trochu nabubřelý smolař a budižkničemu, kterému čas poskytne místo pro seberealizaci, uvědomnění a změnu. Zajímavá sonda do vztahů tři lidí, z nichž ani jeden není příliš sympatický, všichni hýří chybami - ať už je to zaslepenost, citový chlad či zahleděnost do sebe samé- která není příliš vtipná, jako spíš divná a smutná. A navíc je zajímavě vyrovnaná po stránce herecké, režijní, hudební, s jednoznačně rozpoznatelným rukopisem dvorního kamerana páně Cronenberga Petera Suschitzkyho (tedy pro mě je to jeden z mála, které dokážu i poznat). Zase jeden z filmů, kde se člověk může hledat. 70%(23.6.2009)

• dopita

Claire Danesová se plácá mezi praštěným Jason Schwartzmanem a prastarým Steve Martinem a neví s kterým má zůstat. Celkem nudná záležitost, postrádající šmrnc a tah na bránu. Na druhou stranu, uplnej šunt to rozhodně není, určité kouzlo film má. Ale na můj vkus až příliš pozvolné. Je fajn vidět Stevea Martina v seriózní roli, kdy ze sebe nedělá debila jako v slátaninách typu Dvanáct do tuctu nebo Růžový panter. Ve filmu je výborná hudba, těch krásnejch tklivejch smyčců je pro tenhle film až škoda.(1.11.2010)

Starej vychytralec a zřejmě i pěknej kaňour Steve Martin dostal chuť z blízka pozorovat a dokonce se i dotýkat nahého mladého pevného ženského tělíčka a protože zadara by mu to už žádná asi nedovolila, tak napsal čtivou novelu a podle ni následně chytlavý scénář, který udal s tím, že si v tom kusu i sám zahraje hlavní roli : jako Ray Porter .. odnesla to mě velmi sympatická Claire Danes / Mirabelle .. věřím, že když se před ním odhalila a viděla jak na ni zírá, měla určitě po celém těle pěknou husí kůži .. (.. a já mu náhodou vůbec nezávidím, to jsou jen sprostý pomluvy ...) …(11.8.2011)