Pursuit (TV film)

Twist of Fate

Twist of Fate

Dokonalý únik

Velká Británie / USA / Jugoslávie, 1989, 188 min

Zaujímavá povojnová dráma, ktorá má dobrodružno-akčný nádych a atraktívnu zápletku. Hlavný hrdina-bývalý nacista sa ako maskovaný Žid dostáva do podarených situácií a nezvrátiteľný osud ho predsalen dobieha. Film je dvojdielny, má dlhšiu stopáž a hlavne v uprostred sa trochu vlečie. V tejto časti dostáva väčší priestor fanatická túžba Židov po svojom štáte, a hoci som ju videl vo viac filmoch, ani v jednom nebola dostatočne obhájená. Ale nielen kvôli tomu stredná pasáž fádnejšia. Na to, že ide len o televíznu produckiu, je to ale dobre spracované, aj fajn obsadené. Okrem Crossa (vo filme dostal zaujímavé meno - Benjamin Crosman) by som vypichol aj Greenwooda a krásnu Veronicu Hamelovú. V menšej úlohe sa objavíl aj mladá hviezdička Es-Džej Parkerová.(28.8.2020)

• jurajpower

ODESA-Organisation der ehemaligen SS-Angehörigen. Bola to sieť bývalých členov SS, založená ku koncu II. Svetovej vojny s cieľom zachrániť sa a vyhnúť sa trestnému stíhaniu. Toľko pravdy. Napriek dynamickému začiatku, zbabraný film. Škoda 188 minút strávených pri jeho sledovaní. Nevadí mi dejová nepresnosť ale nereálnosť scén. Som smutný z propagandistického pohľadu autorov, ktorý hraničí z fanatizmom.(5.5.2014)

• Martin741

Nudny film o vzniku statu Izrael /14. maj 1948/ a sionistickom hnuti. 30 %(3.5.2014)

• Ben Cross