Seikai no senki (TV seriál)

Banner of the Stars

Animovaný / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2000, 13x25 min

Seikai no senki navazuje na Seikai no Monshou, odehrává se 3 roky po lapáliích Jinta a Lafiel. Jinto již vystudoval a nastoupil na bitevní vesmírnou loď, které (pochopitelně) velí Lafiel. Jejich úkolem, potažmo celé flotily je ochránit jedno strategické místo, jehož jméno jsem již stihnul zapomenout :-) Oproti Crest of Stars se 99% děje odehrává v kosmické lodi, která někam letí a po někom střílí... A vzájemný vztah Jinta a Lafiel (tj. to, co se mi tak líbilo na první sérii) ustupuje do pozadí, navíc to množství postav pro mě bylo matoucí... Ovšem bitevní scény jsou velkolepé:-) Ale hodně zachraňuje posledních pár dílů a obzvlášť ten úplně poslední a jeho poslední část...(19.4.2004)

Souhlasím s Jhershawem, že jde o něco slabší dílko než Seikai no Monshou. Bitví se skutečně hodně, asi až příliš. Ale zase na druhou stranu, když už se tak děje, tak je dost pravděpodobné, že na scénu přijde má milovaná admirálka Spoor se svými vychytralými promluvami. A ten její cop, nádhera :) Pro mě slabších *****.(28.5.2007)

Seikai no Senki je, i když na prequel Seikai no Monsho prakticky přímo navazuje, žánrově úplně jinde. Nadešla válka, a tak je podle mě docela správně, že ji autoři neodbyli přenesením se o tři roky do budoucnosti, ale věnují ji zde celý seriál. A samotnou válku zvládli imho na výbornou. Řekl bych, že to nejde nepřirovnat k Legend of Galactic Heroes, z kterého si SnS vybralo a vypilovalo nejen design některých lodí... Animace openningu, představování postav pro snažší orientaci diváka a styl vůbec - díky tomu všemu jsem si občas i myslel, že se dívám na nějakou bitevní epizodu v LoGH. A co víc, SnS netrpí těmi několika vadami, které jsem shledával u již tak skoro dokonalého LoGH a pyšní se navíc dokonalou animací a skvěle pasujícím soundtrackem. Snad jediným zaváháním tak pro mě zůstává to, že United Mankind zůstává jako bezejmenný nepřítel bez jakékoli postavy, která by ke všemu mohla vnést jiný úhel pohledu. Takhle to vypadá, jako by Abhové bojovali jen s neoriginálníma mimozemšťanama. Pro mě na úrovni řečeného LoGH, protože LoGH jen o těch bitvách (naštěstí) není.(30.4.2008)

Můj komentář se naprosto shoduje s uživatelem Radek.SCH. Z Seikai no Monshou jsme si přenesli 2 témata, kolem kterých se děj točí: Duo Jinto + Lafiel a galaktická bitva mezi lidmi a impériem Abhů. Pokud jste ale si v předchozí sezoně uživali interakci ústředního dua stejně jako já, tak budete notně zklamáni. Tag romantiky bych za sebe odepnul; i když Jinto a Lafiel spolu tráví mnoho času, tak jsou jejich dialogy toporné, křečovité, bez šarmu a jakékoliv jiskry (neustále by odměřeně vzpomínali, co se stalo před 3mi roky). A nebýt palubní kočičky, tak by jejich vzájemný čas ostrouhal ještě tak na polovinu. Děj se točí víceméně kolem neustáleho tříštění železa ve vesmíru, dokaď není nutná oprava, aby se to vše znovu zopakovalo. Postavy admirálů zaujaly minimálně (otravné bylo repetitivní omílání, co má jedna z admirálek za problém s jistými vůdčími bratry). Kvalitativně to určitě neupadlo, graficky je to i hezčí, ale nedostavilo se to, v co jsem doufal a co mi přišlo jako nejsilnější stránka první sérky.(26.7.2017)

Pokračování seikai no monshou přineslo v pvní řadě líbivější grafický kabátek, díky němuž už bylo poznat, co se vlastně ve vesmíru a prostorové rovinně odehrává. Musím přiznat, že až v této sérii jsem celý způsob cestování mezi hvězdnými systémi a způsob vesmírných soubojů pochopil. Postavy se vyvíjeli a jsem rád, že se ne jen věkem staly dospělejšími. Lafiel velí své útočné lodi ve válce Abhského impéria se Svobodným lidstvem a Jinto jako zásobovací důstojník jí je podporou v každé situaci. Koukalo se mi na to o hvězdičku lépe jak na první sérii.(9.8.2010)