Seikai no senki (TV seriál)

Banner of the Stars

Animovaný / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2000, 13x25 min

Pokračování seikai no monshou přineslo v pvní řadě líbivější grafický kabátek, díky němuž už bylo poznat, co se vlastně ve vesmíru a prostorové rovinně odehrává. Musím přiznat, že až v této sérii jsem celý způsob cestování mezi hvězdnými systémi a způsob vesmírných soubojů pochopil. Postavy se vyvíjeli a jsem rád, že se ne jen věkem staly dospělejšími. Lafiel velí své útočné lodi ve válce Abhského impéria se Svobodným lidstvem a Jinto jako zásobovací důstojník jí je podporou v každé situaci. Koukalo se mi na to o hvězdičku lépe jak na první sérii.(9.8.2010)

Slabší než Seikai no monshō. Jedna bitva roztahaná na 13 dílů je moc i na anime, kde s těžkopádností už tak nějak předem počítám. Přidejte k tomu pokaženou romantiku mezi hlavní dvojcí, která naprosto poztrádá lehkost, která byla v první sérii (spíš mi to připomínalo křeč, typu Taiyo no uta nebo Keulraesik). A nakonec to dorazí neustálé vzpomínání na to, co jsme spolu před třemi lety prožily. Humoru taky ubylo. Ale i tak tomu dám ještě jednu šanci a podívám se na Seikai no senki II. - 60 %(22.2.2011)

Souhlasím s Jhershawem, že jde o něco slabší dílko než Seikai no Monshou. Bitví se skutečně hodně, asi až příliš. Ale zase na druhou stranu, když už se tak děje, tak je dost pravděpodobné, že na scénu přijde má milovaná admirálka Spoor se svými vychytralými promluvami. A ten její cop, nádhera :) Pro mě slabších *****.(28.5.2007)

Na to, že tu ide hlavne o ten príbeh, sa tu toho veľa nestalo... Misia epizódy prakticky žiadna - čo je síce jedno, pretože hlavný príbeh je dostatočne pútavý - len keby sa ma v druhej polovici väčšinu času nesnažili unudiť tou bitkou (na ktoré veľmi nie som)... Každopádne sa však teším na pokračovanie...(14.5.2011)

Neviem ale tentokrát som nebol tak nadšený ako pri predošlej sérií. Nie nebolo to vôbec zlé, ale niečo tomu chýbalo, alebo skôr niečoho tam bolo až priveľa. Totiž na prvej sérií sa mi páčilo, že sa odohrávala aj na nejakej planéte, kde tuto sme čisto vo vesmíre a miestami sa to fakt tiahne (o určitej neprehľadnosti ani nehovorím). Možno z redukovať pár dielov alebo viac oživiť obsah, neviem no... tak zas čisto vesmír bez Jediov nie je môj štýl. Ale inak platí to čo pre prvú sériu. 7 bodov.(18.3.2013)