Seikai no senki (TV seriál)

Banner of the Stars

Animovaný / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2000, 13x25 min

Seikai no senki navazuje na Seikai no Monshou, odehrává se 3 roky po lapáliích Jinta a Lafiel. Jinto již vystudoval a nastoupil na bitevní vesmírnou loď, které (pochopitelně) velí Lafiel. Jejich úkolem, potažmo celé flotily je ochránit jedno strategické místo, jehož jméno jsem již stihnul zapomenout :-) Oproti Crest of Stars se 99% děje odehrává v kosmické lodi, která někam letí a po někom střílí... A vzájemný vztah Jinta a Lafiel (tj. to, co se mi tak líbilo na první sérii) ustupuje do pozadí, navíc to množství postav pro mě bylo matoucí... Ovšem bitevní scény jsou velkolepé:-) Ale hodně zachraňuje posledních pár dílů a obzvlášť ten úplně poslední a jeho poslední část...(19.4.2004)

Pokračování seikai no monshou přineslo v pvní řadě líbivější grafický kabátek, díky němuž už bylo poznat, co se vlastně ve vesmíru a prostorové rovinně odehrává. Musím přiznat, že až v této sérii jsem celý způsob cestování mezi hvězdnými systémi a způsob vesmírných soubojů pochopil. Postavy se vyvíjeli a jsem rád, že se ne jen věkem staly dospělejšími. Lafiel velí své útočné lodi ve válce Abhského impéria se Svobodným lidstvem a Jinto jako zásobovací důstojník jí je podporou v každé situaci. Koukalo se mi na to o hvězdičku lépe jak na první sérii.(9.8.2010)

Souhlasím s Jhershawem, že jde o něco slabší dílko než Seikai no Monshou. Bitví se skutečně hodně, asi až příliš. Ale zase na druhou stranu, když už se tak děje, tak je dost pravděpodobné, že na scénu přijde má milovaná admirálka Spoor se svými vychytralými promluvami. A ten její cop, nádhera :) Pro mě slabších *****.(28.5.2007)

Seikai no Senki je, i když na prequel Seikai no Monsho prakticky přímo navazuje, žánrově úplně jinde. Nadešla válka, a tak je podle mě docela správně, že ji autoři neodbyli přenesením se o tři roky do budoucnosti, ale věnují ji zde celý seriál. A samotnou válku zvládli imho na výbornou. Řekl bych, že to nejde nepřirovnat k Legend of Galactic Heroes, z kterého si SnS vybralo a vypilovalo nejen design některých lodí... Animace openningu, představování postav pro snažší orientaci diváka a styl vůbec - díky tomu všemu jsem si občas i myslel, že se dívám na nějakou bitevní epizodu v LoGH. A co víc, SnS netrpí těmi několika vadami, které jsem shledával u již tak skoro dokonalého LoGH a pyšní se navíc dokonalou animací a skvěle pasujícím soundtrackem. Snad jediným zaváháním tak pro mě zůstává to, že United Mankind zůstává jako bezejmenný nepřítel bez jakékoli postavy, která by ke všemu mohla vnést jiný úhel pohledu. Takhle to vypadá, jako by Abhové bojovali jen s neoriginálníma mimozemšťanama. Pro mě na úrovni řečeného LoGH, protože LoGH jen o těch bitvách (naštěstí) není.(30.4.2008)

Slabší než Seikai no monshō. Jedna bitva roztahaná na 13 dílů je moc i na anime, kde s těžkopádností už tak nějak předem počítám. Přidejte k tomu pokaženou romantiku mezi hlavní dvojcí, která naprosto poztrádá lehkost, která byla v první sérii (spíš mi to připomínalo křeč, typu Taiyo no uta nebo Keulraesik). A nakonec to dorazí neustálé vzpomínání na to, co jsme spolu před třemi lety prožily. Humoru taky ubylo. Ale i tak tomu dám ještě jednu šanci a podívám se na Seikai no senki II. - 60 %(22.2.2011)