poster

Nebe

 • Velká Británie

  Heaven

 • Německo

  Heaven

 • Francie

  Heaven

 • Slovensko

  Nebo

Drama / Thriller / Krimi / Romantický

Velká Británie / Německo / Itálie / Francie / USA, 2002, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ****

  Pokud bych měl někdy v budoucnu stoupat do nebe vrtulníkem, jako kopilota bych vyžadoval Cate Blanchett. Touto osobní touhou se mi zcela objasňuje Filippův motiv k napomáhání zločinci. Neměli bychom se přílišně vrtat v pohnutkách Filippa nebo Philippy, tu bychom ani neměli ukvapeně házet do černého propadliště společnosti. V dnešní době je možné cokoli jak ve světě reálném, tak i filmovém. Proč si tedy nevychutnat krásu Toma Tykwera, kterou nám servíruje s lehkostí sobě vlastní? Nedávno jsem u snímku Single Man zmiňoval peříčko poletující nad současnou tvorbou. Nebe je sice o něco starší, ale toto přirovnání mi sedí i k němu. Pohladí vás po tváři, jestliže tedy netrpíte alergií na Tykwera...(24.7.2011)

 • HateBreeder
  *****

  Ano Nebe je jedním z těch filmů u kterých bude zážitek z jejich shlédnutí rezonovat ještě hodně dlouho, protože se jedná o film skutečně nádherný. Jaké to asi musí být pro učitelku dětí hrůzné zjištění, že při pokusu zabít drogového bosse, hnusného parchanta jež má na svědomí některé děti které učila, to odnesou čtyři nevinní lidé, mezi nimi dvě děti. Nervové zhroucení je nevyhnutelné a nekonenčné přehrávání této události v mysli je přímo nesnesitelné. Stala se chyba, jenže tuto chybu už asi těžko někdo napraví. Pro Philippu přestane mít život smysl v jediném okamžiku, ale jen do chvíle než dojde k osudovému setkání s mladým policejním překladatelem Filippem (jen pouhá shoda jmen?) který se do ní v jediném okamžiku zamiluje a láska jak známo hory přenáši, no v tomto případě zachraňuje krásnou odsouzenkyni před vězením. Tím začne útěk obou hrdinů před spravedlností. Toto nádherné drama ve mě zanechalo jen ty nejlepší pocity. Film je natočen s citem, není tam žádný "kaz na diamantu" vše je dokonalé, musím vyzdvihnout hlavně kameru, některé scény braly dech a třeba při jedné ze záverečných sekvencí, kdy je "nálet" kamery na kopec a strom, jsem si nemohl nevzpomenout na Pána Prstenů : Dvě věže, kdy je záběr na Helmův žleb. Cate Blanchett je nádherná herečka, ale zde se soustředila na roli, kvůli které se nechala ostříhát dohola, (no nebyla první a není ani poslední ) a podala zatím nejlepší výkon, co jsem viděl. Skutečně velice silný a intenzivní zážitek. Tom Tykwer potvrdil svoje režisérské kvality.(3.8.2006)

 • Radko
  *****

  Snaha konať dobro prostredníctvom zla sa vždy podpíše na karme konajúceho. To vedel už Dostojevskij, keď napísal Zločin a trest. Tykwer však neodvratiteľnú skazu a utrpenie svedomia pootočil a dokázal premeniť trest za smrť nevinných na osudovú (aj keď kratučkú) lásku a následne vykúpenie nebeské. Jemná a dojímavá hudba cez klavírne vyťukávanie len citlivo podfarbuje jemné vciťovanie do milostiplného príbehu. Postupná premena dvoch osamelých a blúdiacich bytostí, ktoré sa za takých podivných okolností našli, na jedno telo. Kieslowskeho jemná mystickosť a Tykwerova optimistická rozprávacia linka dala tomuto ľúbostnému príbehu to, čo robí z malých príbehov veľké filmy.(22.2.2005)

 • Turiec
  *****

  Symbolický film o pomste, treste, odpustení i vykúpení. Najväčším trestom nie je zatknutie. S tým Phillipa počítala. Sama sa dokonca prihlásila k činu. Najväčším trestom je to, že zomreli ľudia, ktorých nechcela zabiť a s tým musí žiť. Okrem výborných hereckých výkonov, môžeme ako to už u Tykwera býva zvykom, sledovať skvelú réžiu, kameru, námet a hudbu. X FILME CREATIVE POOL opäť dokázali svoju kreativitu. Hudobný jemný klavírny podmaz spolu s nádhernými exteriérmi umocňuje poetickosť filmu. Snímka mi v porovnaní s Tykwerovými Zimnými spáčmi pripadala slabšia, ale v porovnaní s inou súčasnou produkciou je to jasných päť hviezdičiek. Na konci filmu som zostal sedieť a rozmýšľal, ako to vlastne skončilo, a či to vôbec skončilo. A ako vysoko vlastne môžeme vzlietnuť... ?(23.1.2004)

 • Mahalik
  ****

  Závěrečný 2O-ti minutový sprint divákovo myslí byl naprosto dokonalý. Přirovnal bych ho k těm situacím, kdy přemýšlíte, zda-li to, co hodláte udělat, není kardinální blbost. Šoupete nohama: "Do háje, mám do toho jít po hlavě?". Skočíte. Možná to nevyjde podle vašich představ, ale zkusili jste to, a to je důležitý. Máte radost. Filippo a Philippa taky skočili. Do nebe. A já se při jejich činu fyzicky odhmotnil. Protože to ticho mě dorazilo. Tykwer je německý borec a jenom tak mezi řečí, našel jsem novou hvězdu, Giovanni Ribisiho!(15.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace