Ve válkou zničeném Japonsku se vládce Tokugawa zoufale snaží nastolit mír mezi svým lidem a z toho důvodu si objedná vraždy nepřátelských válečníků, kteří by mohli ohrozit mír válkou a dostat se k moci. Překrásná mladičká žena, která byla vychovávána od útlého věku ješte spolu s dalšími 9 sirotky, se stane vrahem. Jmenuje se AZUMI, nekompromisní zabiják. A pouť za smrtí začíná... (BUD-SFIS)

Matty

To si zase někdo řekl, že by mohlo být děsně cool natočit historickou bojovou akci, kde bude fešná Asiatka s krátkou sukní a s dlouhým mečem kosit nepřátele po tuctech. A taky že jo! Málo věcí je tak cool a již dlouho jsem u nějakého filmu neměl natolik intenzivní pocit, že sleduji svůj zfilmovaný sen. :-) Příběh nemohl být klasičtější: libovolně početná parta čerstvě vytrénovaných samurajů vyráží bojovat s jakýmkoliv zlem, jež se kdykoliv po jejich cestě kamkoliv nachomítne. Hlavním smyslem je vykosit za dvě a půl hodiny co nejvíc těch zlých. O ničem jiném to opravdu není, za což jsem tvůrcům neskonale vděčen. Nepřátel jsou v záloze nachystány metráky a díky bezchybné logistice mohou být v nepravidelných intervalech dávkováni po celých stopadesát minut. Vše přitom vyvrcholí dvacetiminutovou řeží, ve které nebudou chybět obrovské výbuchy. Nevadilo mi, že veškerá tvůrčí invence byla vyčerpána při vymýšlení jednotlivých bojů a příběh jako takový nebyl kolem a kolem vzato o ničem. Navíc, mnohé akční scény berou dech. Neřešme, že několikanásobná třistašedesátistupňová rotace kolem bojující dvojice postrádá smysl, když je při jejím sledování obtížné neslintat blahem (aniž by jedním z bojujících musela být Aya Ueto :). Říkáte si, že film založený pouze na bojových scénách nemůže fungovat? To je relativní. Sám jsem dostal přesně to, co jsem očekával, čili nemám důvod si stěžovat, ale pokud patříte k obdivovatelům samurajských eposů od Kurosawy kvůli něčemu jinému než soubojům, tento film vás nepotěší a mé vysoké hodnocení vás také nepotěší. Mít filmy od Kurosawy takovéhle akční scény… WOOOW! 75% Zajímavé komentáře: Marius, kiddo, crackonosh ()

kleopatra

Nerozumím bojovému umění a není to ani můj šálek kávy, proto můžu vycházet jen ze svého laického pohledu a z dojmu, který ve srovnání například v Tygrem a drakem nebo Hrdinou na mě tenhle film neudělal. Stále se mluví o "poslání", ale já stejně postrádám hlubší smysl a to jak akcí, které se staly, tak i těch, které se nestaly. Asi v tom moc hledám logiku a znalci jistě namítnou, že srovnávám nesrovnatelné, ale spolehnu-li se jen na svůj pocit, kromě těch poetických a silných okamžiků výrazných především díky děvence v hlavní roli, mě tenhle film nenadchl zdaleka tolik, co výše citované filmy. ()

Marius

Nechápem, kde tí šikmookí berú tie nápady. Tento film je GENIÁLNY a najmä v prvej polovici si čo do krásy ničím nezadá s takými peckami ako LOTR:RotK a Hero. Príbeh je pre Európana určite neokukaný. Po záverečnej bitke so znepriatelenými klanmi bol buši Gessai poverený veľkňazom tokugawského klanu Tenkaiom, aby vychoval profesionálnych vrahov, ktorí odstránia všetkých oponentov, odporujúcim Tokugawom v ich vládnutí nad Japonskom. Gessai vyberie desať malých detí, medzi nimi dievčatko Azumi ktoré našiel v horách nad mŕtvolou matky. Deti vyrastú, ale skôr než začnú podľa zoznamu zabíjať neposlušných daimjoóv musia podstúpiť záverečný test, v ktorom stratia svoju nevinnosť. Tento film je estetická lahôdka. Prvá polovica je jednoducho nádherná, je to akoby ste sa dívali na obrazy v galérii. Tým však vôbec nechcem povedať že forma je nosnou devízou tohto postmodernistického crossoveru mangy, starých samurajských filmov - chambary a serióznej akčnej drámy. Hrdinovia sú plastické a výrazné postavy, nie sú len bezduchými strojmi ako to vidíme v akčákoch made in Hollywood. Akčné scény si síce vypomáhajú geniálnym strihom ale myslím, že aj bez neho by sa za ne film nemusel hanbiť . Kamera je úchvatná, ak by som ju mal prirovnať k niečomu zo západu bol by to LOTR ale ešte o niečo vylepšený. Tento film jednoznačne atakuje moju TOP 10 a stále rozmýšľam nad tým, prečo "cez deň nevidno ani jednu hviezdu. Kde sú ? " Pre všetkých čo náhodou nevedia : tento film je adaptáciou MANGY tj. japonského comicsu, preto sa nesie v duchu v akom sa nesie a nie v Kurosawovskej tradícii. ()

Tsunami_X

Michael Bay a Akira Kurosawa si hrají na schovávanou v této teenagerské pohádkové variaci aniž by se domluvili, kdo má vlastně koho hledat. Používají při tom jednoduchou vyprávěcí rovinu a formu, na kterou se snaží našroubovat nějakou tu filozofickou a povznášející úroveň. Ta je ovšem plochá, bezradná a iritující adekvátně větší části hereckého osazenstva. Na druhou stranu se i obličeje zúčastněných ztrácejí ve změti koláží soubojů, které jsou okořeněný bravurní a vynalézavou kamerou plnou ekvilibristických výkonů. Bohužel ta sama o sobě zběsile uspávající tempo nevytrhne a na zboštění charakterů, které jakoby vypadly z her na hrdiny, nestačí. Místo totálnosti máme co dělat s teatrálností, která po chvíli omrzí stejně jako rozkošný obličej hlavní představitelky... ()

Isherwood

Spousta běhání po lese, katana souboje s poněkud divně dávkovanými cákanci krve, závěrečné akční inferno odehrávající se v narychlo nalakovaných dřevotřískových kulisách... Samurajské filmy byly vždy hlavně o cti. Tohleto je spektákl podle klasického moderního střihu, který je emocionálně chladný jak psí čumák, jelikož taková hromada postav vás rozhodně zajímat nebude. A samotná Azumi na to nemá! ()

• Jednoho z protivníků Azumi (Aya Ueto) v závěrečné bitvě hraje herní vývojář Hideo Kojima, známý především sérií Metal Gear Solid. Ten se původně jenom přišel podívat na natáčení, avšak dostal i příležitost se ho zůčastnit. (Raztubyl)