poster

Azumi

 • Japonsko

  Azumi

 • Japonsko

  あずみ

 • Velká Británie

  Azumi

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 2003, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Asia_Power
  *****

  Tak jako Azumi to žádná jiná neumí. Kdo si to s ní rozdá, ten s výkřikem vystříkne a skončí lapajíc po dechu na zemi zbrocený potem. No a taky krví. Azumi totiž sice přefikne každýho komu se postaví (jako komu se postaví v souboji ty chlíváku), (jako že se střetnou a ne že protivníkům stojí kokot sakra co to s váma je? Čuňata) no a díky tomu během filmu stihne pozabíjet tolik kořenů, že i Leonidas by ji bral do party. Ostatní její kamarádi zabijáci mě moc neoslovili až na dvě vyjímky. Jedna vyjímka zařve hned na začátku při posledním testu a druhá vyjímka zařve o trochu dýl. Smůla. Zato padouchové jsou v tomhle filmu neskutečně vymazlený !! Trio bratrů Sajiki byl předkrm (hlavně ten jejich nejstarší brácha byl děsivej týpek a kolosální zmrd), ale proti muži v bílém, Bijomaru Mogamimu, to bylo hovno mezi prstama. Bijomaru je asi ten nejsadističtější zmrd jakýho jsem tenhle tejden viděla a to už je čtvrtek ! Jeho červená růžička, meč bez ochrany a naprosto jeblá osobnost z něj dělaj týpka se kterým bych si ráda dala saké. Azumi bych zase ráda lapla do pelechu, každopádně jejich závěrečnej souboj se mi líbil a kdyby Bijomaru neztratil hlavu tak kdo ví...HustoKrutoPřísně přenesená komixárna na filmový plátno mě nutí mrdnout tomu plné hovnocení. A chraň Azumi toho, kdo si dovolí nesouhlasit.(30.3.2017)

 • genetique
  ****

  Pred filmom odporúčam aspoň letmo načrieť do klasického japonského anime. Ja nie som v tomto síce žiadny odborník, ale to, čo mám odpozerané mi stačilo na to, aby som si tento film dokázal vychutnať. Keď niekto začne pozerať sfilmovaný americký comics, tiež neráta s tým, že uvidí reálne scény z bežného reálneho života a dopraje filmu určitý stupeň nadsádzky. To isté je treba spraviť aj pri sledovaní sfilmovaného japonského anime (mangy). Unikátne spracované akčné scény patria k vrcholom ázijskej kinematografie v tomto smere, najviac tomu dopomohla kamera, strih; a postavu Azumi obsadzujem na vrchol rebríčka hlavných akčných ženských hrdiniek. A čo je podstatné, ani príbeh nezaostával. 80%.(17.3.2009)

 • ivan_drago
  *****

  Nádherná hrdinka v historické řežbě jakou mé oko ještě nespatřilo... Vše podkresleno krásnou hudební složkou filmu... Už jen začátek filmu, kdy s někým x let vyrůstáte a trénujete a pak jste ho donuceni zabít, to zacloumá s emocemi i silnějších jedinců. Film se i přes delší stopáž netáhne a víceméně si po celou svou dobu drží zběsilé masakrální tempo, kdy jeden souboj střídá druhý. Souboje jsou vůbec alfou a omegou tohoto filmu a já si nepamatuji takhle pěkně nasnímané, a co se choreografie týče, propracované, souboje... samozřejmě pořádně brutální a krvavé... ale jestliže takto označíme souboje během prvních tří čtvrtin filmu, nevím jak pojmenovat ten finální Azumi proti všem... To je ultimátní masakr, vyšperkovaný soubojem s hlavním padouchem, tím transvestitou v bílém... Aranž souboje je fenomenální, ty úhly kamer a celý takový "feeling" té scény je nezapomenutelný... Záporáci se vůbec ve filmu povedly a tranvestitovi slušně sekunduje ten pejskař a i všichni ostatní. Scénář obsahuje pár drobných zvratů a na city útočících scén, ale nic z čeho by jste se měli ubrečet xmrti. Hlavní dějovou linkou je příběh cvičených samurajů/ninjů, kteří, aby zabránili válce, musí jednu malou způsobit a všechny zmasakrovat. A to jim jde báječně...(24.1.2012)

 • TomikZlesa
  ****

  10 vychtrlých sektářů slepě honící své poslání, kteří musejí projít nesmyslnou a zároveň geniální vstupní zkouškou ! První velkej mínus je jednoznačně stopáž, 142 je přeci jen zbytečně moc. Druhej, a asi největší mínus jsou souboje který vás uvítaj ze začátku, prostě trágedie, hraní moc vokatý až kýčovitý, jenže při prvním ůkolu nastane zlom a souboje se stanou něčím zcela jiným. Seká se vše co má ruce a nohy a hrdla se tu prosekávají na požádání a nepožádání, zabijí se šecko, bez rozdílu pohlaví a věku ! Hlavní zabiják zabjáků, ala sex idol všech travestitů se povedl :). Srovnávání s Hero či Tygr a Drak je naprosto mimo mísu, tenhle film je naprosto o ničem jinym. Další průser je v tom, že člověk neví jestli sleduje komedi, akční žánr a nebo záběry z jatek. Atmosféra a režisérké sebevykradení (ano mluvím o Versus) tu čumí na každým rohu a právě proto je jasný že tenhle film nesedne každýmu. Ač má film sebevíc kladů či záporů, na filmovém poli je velmi zvláštním a zajímavým počinem a určitě se vyplatí ho vidět. Nakonec bych se jěště vyjádřil k hudbě, ta byla naprosto otřesná, na druhou stranu scéna, kdy kamera oblétává bojující pár byla geniální až se mi točila hlava.(2.9.2009)

 • Jirka_Šč
  ****

  Jsou filmy, ve kterých vypnete náročnost příběhu. Azumi je přesně ten případ. Obvykle nemám filmy typu "skupina bouchačů rozseká všechny na salát" v oblibě, aktuální Cinema (konkrétně Miloš Bárta) však tento film vynachválila dostatečně na to, aby podnítila moji zvědavost. Musím souhlasit s komentářem, že je "Aya Ueto v hlavní roli opravdu nadstandardně k sežrání" a samotný příběh je "nekomplikovaný, ale nedebilní" (nekomplikovaný až natolik, že jsem viděl v japonštině, bez jakéhokoli překladu a nevadilo mi). Důvod, proč dávám takovémuto filmu 4* spočívá ve faktu, že když už jednou přijmu styl filmu (a žánru), zjišťuji, že je to vpodstatě velmi dobré. Až příliš na nižší hodnocení.(9.2.2011)

 • - Jednoho z protivníků Azumi (Aya Ueto) v závěrečné bitvě hraje herní vývojář Hideo Kojima, známý především sérií Metal Gear Solid. Ten se původně jenom přišel podívat na natáčení, avšak dostal i příležitost se ho zůčastnit. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace