• Japonsko

• Japonsko

あずみ

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 2003, 142 min

pěkná komixová řezničina, ve které se pro změnu katanou ohání culíkatá holčina. A že se je setsakra po čem ohánět! Rozmanité záporácké charaktery stojí za to - opičí ninja a hlavně romantik v bílém, který mi trošíčku připomínal mého oblíbence Kakiharu a který u sebe neustále nosil růži a svůj neodmyslitelný bělostný meč. Závěrečný souboj mezi stovkou pobitých nepřátel taky nemá obdoby, prostě stylová samurajská podívaná.(16.11.2008)

Tomu vrávim mlátička, že aj KILL BILL môže závidieť. Nieže by sa tvorcovia snažili o dokonalosť, oni to skrátka prepchajú "obyčajnými" bitkami a krvou (!) a do toho zakomponujuú pár dychberúcich záberov (otáčajúcu kameru si určite zapamätáte), prípadne groteskne brutálnu scénu o ktorej neviete či sa máte smiať, alebo byť zhnusení... A ono to spolu zaujímavo funguje - pokiaľ máte slabosť na šikmáčsku kinematografiu. Film stojí hlavne na režisérskej zručnosti Ryuhei Kitamuru, ktorý má zmysel pre obraz a štýlizáciu. Po druhom zhliadnutí a na veľkom plátne na mňa pôsobili akcie omnoho menej obyčajne a hlavne finále si priam žiada niečo omnoho väčšie ako je monitor PC...(12.11.2006)

Tenhle film byl pro mě bohužel velkým zklamáním. Čekal jsem velkou výpravnou záležitost v duchu samurajských filmů plnou japonské atmosféry, ale při sledování jsem měl pocit, že koukám na americký mainstream (přece jen ale o stupínek lepší). To, co na začátku vypadá jako velmi slibná podívaná, plná neotřelých nápadů (např. absolventská zkouška zabijáka), se ale po chvíli zvrhne na pouhopouhou řežbu bez něčeho dalšího. Příběh o speciálně vycvičených zabijácích, kteří mají zavražděním vybraných osob zabránit další válce, je jen zástěrka pro pořád stejnou řežbu. Kdyby byla alespoň něčím ozvláštněna, ale takhle...zklamání.(25.5.2005)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale jako kdyby se tvůrci snažili navázat na velké, čínské produkce, jako byly "Tygr a drak", ale nakonec jim z toho vyšel celkem malý film, kde ty emoce nejsou tak dobře podány, jak by se asi slušelo, nemluvě o tom, že snímek "Azumi" není nijak zásadně zajímavý ani z hlediska akčního.(21.6.2016)

Tuhle roztomilou pohádku se spoustou mrtvol jsem si celkem užívala, jenom jsem měla problém vytlačit z hlavy větu 'je to jenom film', celé to na mě působilo trochu nepřirozeně. Jako bych pořád viděla okolo rozestavěný kamery. Ale až na tuhle maličkost to byl film pro mě jako stvořený. Miluju tyhle akční filmy, kde většině postav šplouchá na maják :D(17.11.2010)

• - Jednoho z protivníků Azumi (Aya Ueto) v závěrečné bitvě hraje herní vývojář Hideo Kojima, známý především sérií Metal Gear Solid. Ten se původně jenom přišel podívat na natáčení, avšak dostal i příležitost se ho zůčastnit. (Raztubyl)