Ve válkou zničeném Japonsku se vládce Tokugawa zoufale snaží nastolit mír mezi svým lidem a z toho důvodu si objedná vraždy nepřátelských válečníků, kteří by mohli ohrozit mír válkou a dostat se k moci. Překrásná mladičká žena, která byla vychovávána od útlého věku ješte spolu s dalšími 9 sirotky, se stane vrahem. Jmenuje se AZUMI, nekompromisní zabiják. A pouť za smrtí začíná... (BUD-SFIS)

kleopatra

Nerozumím bojovému umění a není to ani můj šálek kávy, proto můžu vycházet jen ze svého laického pohledu a z dojmu, který ve srovnání například v Tygrem a drakem nebo Hrdinou na mě tenhle film neudělal. Stále se mluví o "poslání", ale já stejně postrádám hlubší smysl a to jak akcí, které se staly, tak i těch, které se nestaly. Asi v tom moc hledám logiku a znalci jistě namítnou, že srovnávám nesrovnatelné, ale spolehnu-li se jen na svůj pocit, kromě těch poetických a silných okamžiků výrazných především díky děvence v hlavní roli, mě tenhle film nenadchl zdaleka tolik, co výše citované filmy. ()

Matty

To si zase někdo řekl, že by mohlo být děsně cool natočit historickou bojovou akci, kde bude fešná Asiatka s krátkou sukní a s dlouhým mečem kosit nepřátele po tuctech. A taky že jo! Málo věcí je tak cool a již dlouho jsem u nějakého filmu neměl natolik intenzivní pocit, že sleduji svůj zfilmovaný sen. :-) Příběh nemohl být klasičtější: libovolně početná parta čerstvě vytrénovaných samurajů vyráží bojovat s jakýmkoliv zlem, jež se kdykoliv po jejich cestě kamkoliv nachomítne. Hlavním smyslem je vykosit za dvě a půl hodiny co nejvíc těch zlých. O ničem jiném to opravdu není, za což jsem tvůrcům neskonale vděčen. Nepřátel jsou v záloze nachystány metráky a díky bezchybné logistice mohou být v nepravidelných intervalech dávkováni po celých stopadesát minut. Vše přitom vyvrcholí dvacetiminutovou řeží, ve které nebudou chybět obrovské výbuchy. Nevadilo mi, že veškerá tvůrčí invence byla vyčerpána při vymýšlení jednotlivých bojů a příběh jako takový nebyl kolem a kolem vzato o ničem. Navíc, mnohé akční scény berou dech. Neřešme, že několikanásobná třistašedesátistupňová rotace kolem bojující dvojice postrádá smysl, když je při jejím sledování obtížné neslintat blahem (aniž by jedním z bojujících musela být Aya Ueto :). Říkáte si, že film založený pouze na bojových scénách nemůže fungovat? To je relativní. Sám jsem dostal přesně to, co jsem očekával, čili nemám důvod si stěžovat, ale pokud patříte k obdivovatelům samurajských eposů od Kurosawy kvůli něčemu jinému než soubojům, tento film vás nepotěší a mé vysoké hodnocení vás také nepotěší. Mít filmy od Kurosawy takovéhle akční scény… WOOOW! 75% Zajímavé komentáře: Marius, kiddo, crackonosh ()

Marius

Nechápem, kde tí šikmookí berú tie nápady. Tento film je GENIÁLNY a najmä v prvej polovici si čo do krásy ničím nezadá s takými peckami ako LOTR:RotK a Hero. Príbeh je pre Európana určite neokukaný. Po záverečnej bitke so znepriatelenými klanmi bol buši Gessai poverený veľkňazom tokugawského klanu Tenkaiom, aby vychoval profesionálnych vrahov, ktorí odstránia všetkých oponentov, odporujúcim Tokugawom v ich vládnutí nad Japonskom. Gessai vyberie desať malých detí, medzi nimi dievčatko Azumi ktoré našiel v horách nad mŕtvolou matky. Deti vyrastú, ale skôr než začnú podľa zoznamu zabíjať neposlušných daimjoóv musia podstúpiť záverečný test, v ktorom stratia svoju nevinnosť. Tento film je estetická lahôdka. Prvá polovica je jednoducho nádherná, je to akoby ste sa dívali na obrazy v galérii. Tým však vôbec nechcem povedať že forma je nosnou devízou tohto postmodernistického crossoveru mangy, starých samurajských filmov - chambary a serióznej akčnej drámy. Hrdinovia sú plastické a výrazné postavy, nie sú len bezduchými strojmi ako to vidíme v akčákoch made in Hollywood. Akčné scény si síce vypomáhajú geniálnym strihom ale myslím, že aj bez neho by sa za ne film nemusel hanbiť . Kamera je úchvatná, ak by som ju mal prirovnať k niečomu zo západu bol by to LOTR ale ešte o niečo vylepšený. Tento film jednoznačne atakuje moju TOP 10 a stále rozmýšľam nad tým, prečo "cez deň nevidno ani jednu hviezdu. Kde sú ? " Pre všetkých čo náhodou nevedia : tento film je adaptáciou MANGY tj. japonského comicsu, preto sa nesie v duchu v akom sa nesie a nie v Kurosawovskej tradícii. ()

Isherwood

Spousta běhání po lese, katana souboje s poněkud divně dávkovanými cákanci krve, závěrečné akční inferno odehrávající se v narychlo nalakovaných dřevotřískových kulisách... Samurajské filmy byly vždy hlavně o cti. Tohleto je spektákl podle klasického moderního střihu, který je emocionálně chladný jak psí čumák, jelikož taková hromada postav vás rozhodně zajímat nebude. A samotná Azumi na to nemá! ()

Tsunami_X

Michael Bay a Akira Kurosawa si hrají na schovávanou v této teenagerské pohádkové variaci aniž by se domluvili, kdo má vlastně koho hledat. Používají při tom jednoduchou vyprávěcí rovinu a formu, na kterou se snaží našroubovat nějakou tu filozofickou a povznášející úroveň. Ta je ovšem plochá, bezradná a iritující adekvátně větší části hereckého osazenstva. Na druhou stranu se i obličeje zúčastněných ztrácejí ve změti koláží soubojů, které jsou okořeněný bravurní a vynalézavou kamerou plnou ekvilibristických výkonů. Bohužel ta sama o sobě zběsile uspávající tempo nevytrhne a na zboštění charakterů, které jakoby vypadly z her na hrdiny, nestačí. Místo totálnosti máme co dělat s teatrálností, která po chvíli omrzí stejně jako rozkošný obličej hlavní představitelky... ()

• Jednoho z protivníků Azumi (Aya Ueto) v závěrečné bitvě hraje herní vývojář Hideo Kojima, známý především sérií Metal Gear Solid. Ten se původně jenom přišel podívat na natáčení, avšak dostal i příležitost se ho zůčastnit. (Raztubyl)