Saenghwalui balgyeon

• Jižní Korea 생활의 발견 (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 2

Seon-young je herec, který zklamal svým posledním výkonem. Cestuje za svým kamarádem a u něho i během cesty zpět do Soulu se setkává se ženami, se kterými má aféry. Těmito aférami se snaží najít ženu, kterou by miloval. (balone)

Ukázka z filmu 2

Adrian

Minimalistická civilná snímka o "mužovi od vedľa" a jeho putovaní vzťahmi s cieľom nájsť lásku. V reálnom svete však nie je všetko rúžové a chladnosť z filmu plynúca miestami až mrazí. ()

balone

I když by se mohlo zdát, že je to romantický film na první pohled, je to jak už nám řiká žánr, drama. Film nám jen potvrzoval staré pravidlo, že ženy nevědí co chtějí, a ještě bych k tomu přidal, a muži na to doplácejí. 60% ()

sniper18

Je to dosť dobrá romanticky ladená dráma. Má celkom dobrý príbeh o hercovi, ktorému sa práve moc nedarí, keďže jeho posledná úloha nedopadla dobre, ale rozhodne sa ísť so svojim priateľom na výlet. Tu sa zoznamuje s jeho známou, s ktorou si začne a síce túži po láske a plnohodnotnom vzťahu, no moc mu to nevychádza. Ale nie je to jeho jediná príležitosť, čoskoro sa zoznamuje s ďalšou ženou a urobí všetko preto, aby mu to už tentoraz vyšlo. Spracovanie sa mi páči, ešte spočiatku ma to moc nezaujalo, pôsobí to až príliš obyčajne po všetkých stránkach, navyše som v tejto časti ani nepocítil nejaký lepší potenciál do budúcna a ešte k tomu mi ani moc nesadlo to rozdelenie na krátke epizódy. Ale našťastie sa to zmení, po tej úvodnej polhodine, keď sa už dej začne venovať vzťahom ma to už dostatočne zaujalo a ešte sa to vylepší v druhej polovici, ktorá funguje samostatne, takže je to takmer ako z iného filmu, má svoj plnohodnotný úvod, priebeh a aj záver, tento vzťah je už dosť zaujímavo podaný, s viacerými vydarenými sekvenciami a tak toto ma už skutočne bavilo. A v konečnom dôsledku aj chválim, ako si film po celý čas plynie tak príjemne pomaly, nechýbajú dlhé sekvencie bez strihu a tak mi sadla aj atmosféra. Ale film funguje hlavne v rámci drámy, o bežnej žánrovej romantike sa tu vôbec hovoriť nedá, pôsobí to úplne realisticky, dokonca nechýba ani nejaká tá erotika, no aj toto prevedenie mi sadlo. Herecké obsadenie je celkom slušné, Kim Sang-Kyung v hlavnej úlohe, potešila ma Chu Sang Mi z toho druhého a hlavného vzťahu, ale nimi to prakticky aj končí, zvyšné postavy mi už prišli také nevýrazné. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, v tomto filme ide hlavne o to realistické prevedenie a to aj vyšlo, takže tu nemám čo kritizovať. Takže aj keď som spočiatku pociťoval sklamanie, v konečnom dôsledku nemôžem hodnotiť horšie, keďže väčšina filmu a hlavne tá druhá polovica ma už dosť bavila. 74% ()

ScarPoul

Nakoniec dávam plný počet, hoci som o tom chvíľu premýšľal. Sang- soo Hong síce v tomto filme nepokračuje v štýle jedna udalosť, dva rôzne pohľady na ňu, ale ide skôr priamočiarejšie a lineárnejšie. To ale neznamená, že duplicitnosť a rozdielnosť tu nehrajú úlohu. Prvá časť sleduje lásku ženy voči hlavnému hrdinovi a druhá časť príbehu zase jeho lásku k inej žene. Obidve ženy majú spoločné len to, že ho obdivujú. A on do ich života skrátka vstúpi. Táto štúdia vzťahov, inteligentné a uveriteľné dialógy a určitá odťažitosť vyplývajúca zo samoty a opustenia robia tento film citlivou a uveriteľnou sondou do života mladého človeka. Aspoň v rámci určitých aspektov. Významovo a citovo bohaté, s množstvom pekných scén a s dominantou na príbeh o hadovi a bráne, čo sa ako leitmotív nesie celým príbehom. Ženy sú tu krásne. Muži osamelí. Pôsobilo to na mňa ako príbeh z Murakamiho knihy. ()

RigorMortis

Chladné a bez hlbších citov o chlapíkovi, ktorému sa napriek mnohým pokusom nedarí nájsť lásku. Akýsi protipól filmov, kde to romantikou len tryská. V niektorých momentoch som však s hlavným hrdinom dosť súcitil. ()