Dvanáctiletá Anne, která žije s rodiči v Kolíně, je sice poněkud překvapená, když se u nich jednoho dne nečekaně objeví sympatický strýc Cornelius, ale současně je také šťastná. Strýc, který pracuje jako mořský biolog se totiž vrátil z polární stanice v Antarktidě a přivezl sebou skutečného, živého tučňáka. Navíc dívku, k malé radosti rodičů poprosí, jestli by dočasně nemohla na malého komického chlapíka dávat pozor. Nadšená dívka pokřtí svého nového přítele Amundsen a se svou matkou pro něj vyklidí ledničku. Kde jinde by totiž takový tučňák mohl pohodlně přežít právě panující letní vedra. Dívčinu radost z neobvyklého kamaráda však zanedlouho zastře strach. Objeví se totiž trojice padouchů vedených všeho schopným Kullmannem, která má o tučňáka neobvyklý zájem. A pak se Anne dozví, že Cornelius tučňáka přivezl hlavně proto, že pták je jediný, kdo zná cestu k pokladu ukrytém ve vraku pirátské lodi, ležící pod věčným ledem arktického moře. Cornelius, který v jeho zobáku našel blýskavý rubín, by chtěl poklad získat, aby mohl s jeho pomocí financovat své výzkumy. Není však jediný kdo má na ztracený poklad zálusk, a tak se musí společně s Annou a tučňákem dát před Kullmannem a jeho bandou na útěk, který vede nejen napříč Kolínem, ale také do Brém a Bremenhavenu a nakonec až za polární kruh. Když se Kullmann zmocní Cornelia i Amundsena, zdá se že má vyhráno, jenže ve svých plánech se poněkud přepočítal, protože nepočítal s Anne, která udělá všechno, aby strýce i malého tučňáka zachránila. (oficiální text distributora)

Colonist odpad!

Německé TV filmy - odpad. Německé TV filmy s dětmi - odpad. Německé TV filmy se zvířaty - odpad. No a tady máme všechno tohle dohromady, tak jaké jiné hodnocení bych mohl dát? ()

hirnlego

Tak z tohohle paskvilu mi v hlavě utkvěla jediná hláška, kterou pronesl Till, hrající zde totálního blbečka: "no za tepla asi ne, šéfe" - jen si za boha nemůžu vzpomenout, co "za tepla ne" - akorát vím, že mě to rozesmálo.....no ale jinak samozřejmě sračka největší - ta 1* je proto, že jsem to naštěstí viděla pouze jednou a už si to zas tak moc nepamatuji - jediné co vím: Till vtipně debilní, film uboze debilní...ocení ho snad jen nejmladší publikum (případně pubertální fanynky zpěváka z Rammstein). ()

Easykk

Můžete mi doprdele říct kdo že je to ten Till, když mu tady všichni dávaj hvězdičky?? To má bejt někdo známej?? Já znám akorát Tilla Eulenspiegela a toho jsem tam neviděl. Tak jak mám potom doprčic ospravedlnit ty dvě hvězdičky?? Už vim, jedna za tučňáka a druhá za to, že Till už od té doby v ničem nehrál :)) ()