Rána do srdce (TV film)

Scénografie:

Vincent Peranio

Kostýmy:

Tina Nigro

"Možná jsem nikdy nepotkal ducha, ale anděla a ten si mě oblíbil." ...Režisérka Agnieszka Holland se nechala inspirovat vzpomínkama novináře Mikala Gilmora,nejmladšího bratra dvojnásobného vraha Garyho Gilmora, který byl prvním popraveným Američanem po rozhodnutí Nejvyššího soudu obnovit v roce 1976 trest smrti. V dětství si byli pořád vzdálení, až pár posledních společně strávených návštěv ve vězení jim dalo šanci se vzájemně pochopit a najít k sobě cestu.(25.9.2013)

• Handle

Myslel jsem, že to bude lepší, nebavilo mě to..(19.7.2009)

Těžko hledat pozitiva či negativa. Nejvíc však jistě zaujme výraz G. Ribisiho. 75%(19.7.2009)

Obstojné televizní ztvárnění příběhu skutečné osoby, dvojnásobného vraha Garyho Gilmora. Jeho osudy literárně zpracoval Norman Mailer v obsáhlém "dokumentárním románu" "Katova píseň", za který obdržel v roce 1980 Pulitzerovu cenu. (Česky kniha vyšla v Českém literárním klubu v roce 1992).(19.7.2009)

Na tomto dosti kvalitním a dobře zpracovaném snímku podle skutečnosti, nejvíce zaujme vynikající Giovanni Ribisi ve velké roli.(26.9.2009)