Podobně jako Philadelphii a Forresta Gumpa i tento film jsem měl možnost vidět v kině. Tom Hanks tam sice nehraje až tak velkou roli a hlavně ten film režíroval. Škoda, že na rozdíl od prvně jmenovaných filmů, které pravidelně (a zaslouženě TV reprízují), That Thing You do! mi v televizi dlouho unikal. Dřív jsem ho sehnal ve výprodeji na VHS. Soundtrack je skvělý. Znovu jsem si na To je náš hit vzpomněl při sledování Once, základní motiv radosti z hudby mi přišel podobný.(8.7.2008)

Ziadny velke umelecke dielo ale napriek tomu vydarena filmarska prvotina Toma Hanksa. Prijemna oddychovka ponuka pohlad do zakulisia hudobneho biznisu zaciatka 60. rokov minuleho storocia ked prave frcali Beatles a americka kapela z maleho americkeho mesta, The Wonders nahrala svoj jediny velky hit That Thing You Do!. Skupina podobneho mena nikdy nejestvovala ale film sa az do konca tvari akoby to bola skutocne spomienka na niekdajsiu tzv "one-hit wonder" kapelu. A prave v tom je mozno caro tohto velmi pohodoveho dielka. Tak ako titulna pesnicka zlozena prave pre tento film Adamom Schlesingerom sa tak rychlo neopocuva, tak ani film neomrzi ani po viacerych zhliadnutiach... Vynikajuci typ na nedelne odpoludnie.(16.6.2009)

Šedesátá léta mám rád, takže pozvánka od Toma Hankse, navíc do tak atraktivního prostředí jakým je zákulisí hudebního průmyslu, se prostě odmítnout nedá. Film je natočen s příjemným nadhledem, tak typickým pro dobu ve které se odehrává. Tom Hanks je bezkonkurenční. Liv Tyler je překrásná. Charlize Theron neodolatelně tupá. Giovanni Ribisi bohužel ve filmu jen statuje. A čtveřice herců, kteří představují členy skupiny si může do filmografie zapsat svůj jediný velký film. Nebo hit?(10.7.2004)

Dobrý soundtrack. Toť asi všetko. Kde je kurník vyvrcholenie? Všetci prišli do jednej miestnosti, povedali si aký sú všetci ostatní úbožiaci a šli domov. Hlavný hrdina bez škvrnky. žiaden milostný trojuholník, nič. Čmuchám, čmuchám obrovský potenciál, žiaľ zrejme ho zabili a zakopali niekde veľmi hlboko. Jediné čo celý čas ťahá film je prekvapivé odhalenie, že Liv Tyler sa nenarodila ako elfka (23) a v časoch dávno minulých bola tínedžerka. Táto informácia ma úplne odzbrojila a dokázal som ju spracovať až so záverečnými titulkami. Celý herecký ansámbel sa celkom snažil, boli charizmatický a hralo im to dobre. Škoda réžie (tudy cesta nevede Tome) a prosťučkého deja. Jednohubka, nič viac, nič menej,(4.8.2014)

Já jsem se určitě u That Thing You Do, bavila. Takový ten klasický hudební sen, který se každému nevyplní, i když o něj usilujete usilovněji. T. Hanks má báječné postřehy a vůbec jeho režie nebyla špatná. Tento film byl pěkně odstupňovaný, měl jemný nájezd, měl vlídný rozjezd, a taky nepostrádal spád, který se vyústil v příznačný závěr. Co víc je třeba? =) 6/10(13.4.2014)

• - Všichni čtyři herci hrající v kapele The Wonders nacvičovali před natáčením osm týdnů, aby se dobře sehráli, ale ve většině jejich vystoupení je nahradili jiní muzikanti. (Hpatrik)

• - Tom Hanks (Mr. White) mal pôvodne výhrady proti angažovaniu Toma Everett Scotta (Guy Patterson). Nakoniec sa nechal presvedčiť jeho manželkou Ritou Wilson, ktorá Scotta považovala za roztomilého. (misterz)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech USA, konkrétně například ve městě  Erie v Pennsylvanii, v Orange a Los Angeles v Kalifornii nebo ve městech Las Vegas a Henderson v Nevadě. (Terva)