S tímhle filmem Toma Hankse se to má bohužel podobně, jako s titulním hitem skupiny The Wonders - tedy na jedno poslechnutí dobré, nasazený rytmus fajn, i ten text ujde, ale jakmile "That Thing You Do" dozní, už si ho nebudete chtít pustit znovu. Tom Hanks je geniální herec, ale jeho režijní filmografie (a teď myslím i daleko slabší Mojí krásnou učitelku) nestojí za větší pozornost.(20.12.2013)

Podobně jako Philadelphii a Forresta Gumpa i tento film jsem měl možnost vidět v kině. Tom Hanks tam sice nehraje až tak velkou roli a hlavně ten film režíroval. Škoda, že na rozdíl od prvně jmenovaných filmů, které pravidelně (a zaslouženě TV reprízují), That Thing You do! mi v televizi dlouho unikal. Dřív jsem ho sehnal ve výprodeji na VHS. Soundtrack je skvělý. Znovu jsem si na To je náš hit vzpomněl při sledování Once, základní motiv radosti z hudby mi přišel podobný.(8.7.2008)

• Hpatrik

Byl jsem moc zvědavý na to, jak si s filmem Tom poradí, a musím říct že to není tak špatné. Mimo sebe a celé své rodiny (přirozeně) obsadil také spoustu mladých talentů a hvězd. Do první poloviny film utíká velmi svižně (stejně jako jejich hit), ale v druhé polovině se to začne pomalu zadrhávat, film ztrácí tempo, neví čeho se chytit a začne to být zmatené a závěr je velké klišé.(6.1.2014)

Ziadny velke umelecke dielo ale napriek tomu vydarena filmarska prvotina Toma Hanksa. Prijemna oddychovka ponuka pohlad do zakulisia hudobneho biznisu zaciatka 60. rokov minuleho storocia ked prave frcali Beatles a americka kapela z maleho americkeho mesta, The Wonders nahrala svoj jediny velky hit That Thing You Do!. Skupina podobneho mena nikdy nejestvovala ale film sa az do konca tvari akoby to bola skutocne spomienka na niekdajsiu tzv "one-hit wonder" kapelu. A prave v tom je mozno caro tohto velmi pohodoveho dielka. Tak ako titulna pesnicka zlozena prave pre tento film Adamom Schlesingerom sa tak rychlo neopocuva, tak ani film neomrzi ani po viacerych zhliadnutiach... Vynikajuci typ na nedelne odpoludnie.(16.6.2009)

Dobrý soundtrack. Toť asi všetko. Kde je kurník vyvrcholenie? Všetci prišli do jednej miestnosti, povedali si aký sú všetci ostatní úbožiaci a šli domov. Hlavný hrdina bez škvrnky. žiaden milostný trojuholník, nič. Čmuchám, čmuchám obrovský potenciál, žiaľ zrejme ho zabili a zakopali niekde veľmi hlboko. Jediné čo celý čas ťahá film je prekvapivé odhalenie, že Liv Tyler sa nenarodila ako elfka (23) a v časoch dávno minulých bola tínedžerka. Táto informácia ma úplne odzbrojila a dokázal som ju spracovať až so záverečnými titulkami. Celý herecký ansámbel sa celkom snažil, boli charizmatický a hralo im to dobre. Škoda réžie (tudy cesta nevede Tome) a prosťučkého deja. Jednohubka, nič viac, nič menej,(4.8.2014)

• - Tom Hanks pojmenoval svou produkční společnost po fiktivní náhrávací společnosti Playtone právě z tohoto filmu. (Hpatrik)

• - Všichni čtyři herci hrající v kapele The Wonders nacvičovali před natáčením osm týdnů, aby se dobře sehráli, ale ve většině jejich vystoupení je nahradili jiní muzikanti. (Hpatrik)

• - Jimmy Mattingly (Johnathon Schaech) a Lenny Haise (Steve Zahn) majú rovnaké priezviská ako astronauti Ken Mattingly (Gary Sinise) a Fred Haise (Bill Paxton) z filmu Apollo 13 (1995), v ktorom hral tiež Tom Hanks. (misterz)