Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je léto 1964, kluby jsou plné a do Pensylvánie právě dorazil rokenrol. Dokonce i automobily se na nerovné dlažbě kodrcají v jeho rytmu. Každý se chce přidat, každý chce být jako Beatles. Ani Guy není vyjímkou, Odjakživa si přál stát se hudebníkem a teď má šanci. V místní kapele se uvolnilo místo bubeníka, které Guy díky svým schopnostem získá. Kapela odstartuje se skvělou písničkou, ze které se přes noc stane hit. Celá kapela je jako v sedmém nebi turné, fanoušci, filmové nabídky a vše ostatní, co ke slávě patří. Všichni si mysleli, že jim to vydrží navždy. Ale tak rychle jak jejich hvězda vylétla vzhůru, tak rychle i dopadla k zemi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Podobně jako Philadelphii a Forresta Gumpa i tento film jsem měl možnost vidět v kině. Tom Hanks tam sice nehraje až tak velkou roli a hlavně ten film režíroval. Škoda, že na rozdíl od prvně jmenovaných filmů, které pravidelně (a zaslouženě TV reprízují), That Thing You do! mi v televizi dlouho unikal. Dřív jsem ho sehnal ve výprodeji na VHS. Soundtrack je skvělý. Znovu jsem si na To je náš hit vzpomněl při sledování Once, základní motiv radosti z hudby mi přišel podobný. ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

S tímhle filmem Toma Hankse se to má bohužel podobně, jako s titulním hitem skupiny The Wonders - tedy na jedno poslechnutí dobré, nasazený rytmus fajn, i ten text ujde, ale jakmile "That Thing You Do" dozní, už si ho nebudete chtít pustit znovu. Tom Hanks je geniální herec, ale jeho režijní filmografie (a teď myslím i daleko slabší Mojí krásnou učitelku) nestojí za větší pozornost. ()

Reklama

Hpatrik 

všechny recenze uživatele

Byl jsem moc zvědavý na to, jak si s filmem Tom poradí, a musím říct že to není tak špatné. Mimo sebe a celé své rodiny (přirozeně) obsadil také spoustu mladých talentů a hvězd. Do první poloviny film utíká velmi svižně (stejně jako jejich hit), ale v druhé polovině se to začne pomalu zadrhávat, film ztrácí tempo, neví čeho se chytit a začne to být zmatené a závěr je velké klišé. ()

Kass 

všechny recenze uživatele

Šedesátá léta mám rád, takže pozvánka od Toma Hankse, navíc do tak atraktivního prostředí jakým je zákulisí hudebního průmyslu, se prostě odmítnout nedá. Film je natočen s příjemným nadhledem, tak typickým pro dobu ve které se odehrává. Tom Hanks je bezkonkurenční. Liv Tyler je překrásná. Charlize Theron neodolatelně tupá. Giovanni Ribisi bohužel ve filmu jen statuje. A čtveřice herců, kteří představují členy skupiny si může do filmografie zapsat svůj jediný velký film. Nebo hit? ()

lucijelucije 

všechny recenze uživatele

Já jsem se určitě u That Thing You Do, bavila. Takový ten klasický hudební sen, který se každému nevyplní, i když o něj usilujete usilovněji. T. Hanks má báječné postřehy a vůbec jeho režie nebyla špatná. Tento film byl pěkně odstupňovaný, měl jemný nájezd, měl vlídný rozjezd, a taky nepostrádal spád, který se vyústil v příznačný závěr. Co víc je třeba? =) 6/10 ()

Galerie (55)

Zajímavosti (9)

  • Hráč na basu (Ethan Embry) nie je nikdy menovaný. Vo filme ho oslovujú iba "basový hráč" a v titulkoch je uvedený ako "TB Player". (misterz)

Související novinky

Hanks se synem ve filmu

Hanks se synem ve filmu

27.03.2006

Jen nedávno skončilo natáčení adaptace knižního bestselleru Šifra mistra Leonarda a Tom Hanks se kromě dalších tří rozdělaných projektů upsal připravovanému dramatu THE GREAT BUCK HOWARD, kde si… (více)

Reklama

Reklama