Agatha Christie no meitantei Poirot to Marple (TV seriál)

• Japonsko

アガサ・クリスティーの名探偵ポワロとマープル

• Japonsko

Agasa Kurisutî no meitantei Powaro to Mâpuru

Animovaný / Krimi / Mysteriózní

Japonsko, 2004, 39x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Seriál na motivy románů z pera královny detektivních příběhů, Agathy Christie. Hlavní postavou je mladá Mabel West, praneteř slavné slečny Marplové, která chce kráčet ve stopách své pratety, a proto vstoupí do služeb věhlasného belgického detektiva, Hercula Poirota. Příběhy se pochopitelně točí kolem vyšetřování záhadných vražd nebo jiných nekalých činností, u kterých Mabel sice asistuje, ale převažuje práce se znalostí lidské povahy u slečny Marplové a důkladné mravenčí průzkumy všetečného Hercule Poirota a jeho malých šedých buněk mozkových. Tento seriál tak nelze než doporučit fanouškům Agathy Christie, ale samozřejmě i všem ostatním. A to přesto, že jsem zatím viděl pouze 38 dílů z 39 (jednu z knih, která slouží jako předobraz dané epizody, jsem zatím nečetl, a tak jsem sledování ihned po zjištění názvu raději utnul : )). 70%(23.1.2011)

• Hiragaen

Knihy od Agathy Christie mám rád, proto jsem se podíval na tohle dílo. Bohužel spojení slečny Marplové a Hercule Poirota skrze značně otravnou Mabel mi nepřijde zrovna nejšťastnější. Mnohem lepší by byla samostaná série věnovaná kupř. Herculovi bez nutnosti přidělávat Mabel. Celkově se jedná spíš o průměrné dílo.(21.11.2011)