Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

golfista

Příjemná komedie o kačeřím světě kačeřího "vetřelce" na zemi. Sice odnikud nevyskočí, ale zase platí kačeříma dolarama :-) ()

kleopatra

V dobách umatlaných desátých kopií s jedním namluveným hlasem lepším než dnešní rádoby kvalitní dabing jsem si tenhle film pouštěla snad každý den. Vždycky mě tenhle kačer s legračními hláškami rozesmál. ()

Tom Hardy

V podstatě absolutně nechápu, proč byl film takový propadák. Dobře, některé scény jsou fakt přetažený, ale Howard je sympaťák ve všech směrech a celkově má, díky němu, film strašně pohodovou atmosféru. Přelomové dílo to není, ale totální kravina hodná zapomnění taky ne. Prostě taková nenáročná pohodovka... ()

Cervenak

V dobách, keď československí diváci ešte netušili nič o americkom komerčnom rebríčku a nevedeli, že Howard je tragický prepadák ovenčený niekoľkými Zlatými malinami, kolovali VHS-ky so simultánnym dabingom a... bol to na našom pirátskom videotrhu obrovský hit. Ten film videl prakticky každý, kto už koncom 80. rokov vlastnil video. Ale tie solídne 3* nedávam len z nostalgie - ono to bolo jednoducho fajn. Nevidel som to 15 rokov, ale Howardovo zježené číro pri prezeraní plagátov v časopise Playduck si pamätám doteraz. ()

T2

Rozpočet $37miliónovTržby USA $16,295,774Tržby Celosvetovo $37,962,774║ Trošku poslabší rozbeh a až prílišnú tmavosť miest kde sa dej odohráva, neskôr vymení svižní uletení dej plný tých najrôznejších príbehových trapasov poprepletaný cez rôzne žánre, vrátane horrorového nádychu, trikovo zvládnuté celkom na úrovni, filmu citeľne chýba o niečo zručnejší režisér, toto by pasovalo tak akurát pre Richarda Donnera. /60%/ ()

tron

„Často sa ma pýtajú, prečo chcem ísť na dôchodok. Pre toto.“ V roku 1986 nebolo 35 miliónov na film málo. Na porovnanie: Terminátor (1984) nestál ani 7 a Hviezdne vojny (1977) vyšli na 11. Ale keďže Káčera Howarda produkoval zázračný George Lucas, tak sa do toho šlo. Na réžiu bol najatý jeho dvorný scenárista Willard Huyck - dobrý kamarát, ktorý s ním v minulosti viackrát spolupracoval (Americké graffiti, Indiana Jones a Chrám skazy). Huyck však rozhodne nepatril do skupiny ľudí, ktorú si predstavíte, keď sa povie „spoľahliví režiséri komiksových blockbustrov“. Ale raz darmo, známosti sú známosti. Aj v Hollywoodu. Najmä v Hollywoode. Huyck predtým natočil zopár (prakticky okamžite zabudnutých) filmov. Káčer Howard sa stal jeho najslávnejším režijným počinom. Bohužiaľ nie v pozitívnom svetle. Scenár pozostával z klasického, vtedy obľúbeného konceptu „divný cudzinec vo svete ľudí, ktorým nerozumie“. Z podobného rangu boli rôzne iné filmy, v ktorých figuroval stroje (Číslo 5 žije, Terminátor 2), ľudia (Cesta do Ameriky, Krokodíl Dundee, Pán zverov 2, schwarzeneggerovky Červená horúčavaDvojičky) alebo mimozemšťania (Starman, E.T. – Mimozemšťan). Výsledkom bol film, ktorý sa pravidelne objavuje v rebríčkoch najväčších prepadákov 80. rokov, ktorý (beztak divnú a ťažko uchopiteľnú) marvelácku postavu zdevastoval do takej miery, že do roku 2021 sa vrátil iba minimum krát (niekoľkosekundové cameá v Strážcoch Galaxie). A Huyck? Ten už nikdy nič nerežíroval. Hodnotiť samotný film je ťažké. Bolo by jednoduché hodiť Káčera Howarda ho do odpadu. No ak dáme bokom jeho komerčný neúspech (ktorý je každému normálnemu fanúšikovi v podstate úplne ukradnutý, pretože zárobok nijako nesúvisí s tým, či je alebo nie je ten-ktorý film kvalitný), zostane nám tradičná osemdesiatková pestrofarebná „blbá kravinka“. Na tie peniaze to vyzerá: Howard je zvládnutý v pohode, nechýba veľkolepé (i keď dosť nudné) lietajúce finále a hoci je tu celkovo menej efektov, než by ste možno čakali, nejaké sa určite nájdu. Kasting je fajn (28-ročný Tim Robbins) a veľa tomu dáva celková kurióznosť projektu (v úvode sa objaví nahá káčerica vo vani a legendárnou sa stala zoofíliou predchnutá scéna s vtedajšou minihviezdičkou Leou Thompson z Návratu do budúcnosti, Čeľustí 3 a Postrachu Denisa). Osobne by som vinu za komerčný krach kládol triviálnemu scenáru. V osemdesiatkach kinosály síce plnili trháky o „iných svetoch“, no hoci by sa mohlo zdať, že Káčer Howard túto charakteristiku napĺňa dokonale, v skutočnosti ju práveže vôbec nenapĺňa, lebo dej je umiestnený na triviálnu Zem a v Howardovom svete sa odohráva len párminútový úvod, keď toho veľa nevidíme a to, čo vidíme, vyzerá ako ľudský, len sú v ňom káčery namiesto ľudí. Škody možno napáchal aj zjavne odfkláknutý scenár vyznačujúci sa slušnou dávkou konzistentnosti. V jednej chvíli Howarda treba schovávať pred verejnosťou, potom sa bez problémov nielenže prihlási na úrad práce, ale aj prácu dostane a normálne chodí do roboty a nasleduje scéna v autobuse, kde z neho cestujúci majú záchvat smrteľného strachu. () (méně) (více)

monolog

Škoda, že si na tohle už dneska málokdo vzpomene. Onehdá jsem to viděl skoro po patnácti letech a musím říct, že se mi to líbilo možná ještě víc, jak tehdy. Hlavně všecky ty drobnůstky v Howardově světě a vůbec Howard sám. Nádhera. Úžasná scifi komedie, která sice v dnešní záplavě superakčních trikových filmů neobstojí, ale pořád má co nabídnout. A určitě to nejsou jen bezduchý klišé. ()

H34D

Alespoň zpočátku skutečně vtipné a sympatické, analogie kačeřího světa na ten lidský fungovala až po kačeří dolarovky obstojně, bohužel všechno další už bylo čistě odpadní. Absolutně provařený a předvídatelný děj, obecně stupidní scénář, hnusné efekty a příšerně natočené "akční" scény, které byly v postprodukci uměle zrychlovány - hrůza! (Ano, Hitchcock to výjimečně dělal taky, ale s nesrovnatelně jiným citem.) 3/10 ()

xxmartinxx

Jeno z nejbizarnějších filmových WTF. "Bohužel" natočeno je to moc klasicky a dobře, aby to svou podivností bylo zábavné. Podobný přístup je oprávněně slepou uličkou, takové filmy nemají co dát, nemají kam směřovat. Může to být leda vtipné. A protože já se nesmál, není co řešit. ()

NinadeL

Osobně nemám s Kačerem Howardem problém. V hlavní roli sympatická holka z Návratu do budoucnosti a Jeffrey Jones. Je to přesně takové, jaké si žánrové filmy z 80. let pamatuju. A dneska samozřejmě jsou k dispozici i komiksy, takže skutečně není důvod nerozumět. ()

D.Moore

"Jsem teď jeden z temných vládců vesmíru!" - "To ale musí být velká zodpovědnost..." Film začínal poměrně zábavně, ale postupně se stával nudnějším a nudnějším a ke konci to už nezachraňovaly ani Howardovy leckdy vcelku vtipné bonmoty. Nejvíce se mi líbil trestuhodně krátký úvod odehrávající se v kačeřím světě - to, co se pak dělo v New Yorku, bylo na můj vkus příliš "americké", plné klišovitých mouder, ponaučení a rocku / diska. Ani hudba mého oblíbeného Johna Barryho tentokrát filmu příliš nepomohla - samotný poslech soundtracku je stokrát lepší nápad. ()

MM_Ramone

V paralernom vesmíre existuje rovnaká planéta ako tá naša. Vedie sa na nej podobný život ako u nás. Lenže namiesto ľudí ju obývajú veľké, inteligentné kačice. "Káčer Howard" je jedného večera transportovaný zo svojho bytu priamo do nášho sveta. Sebavedomý, pridrzlý, pohovoriaci káčer v obleku sa znenazdajky ocitne medzi ľuďmi v americkom Clevelande. Je to originálna detská sci-fi komédia. No na mňa to pôsobilo infantilne, stupidne a trapne. Jebnutá kačacia pičovina. ** ()

Faustka

Super sci-fi komedie, perfektní triky, vtipné hlášky, hodně ujetej Tim Robbins a dokonalá proměna Jeffreyho Jonese v příšeru z vesmíru která se chce zmocnit naší milované planety Země. Ale je tady kačer Howard, největší kačeří hrdina všech dob se slabostí pro neodolatelné něžnější pohlaví. ()

Xmilden

80. léta podobně cáklým projektům přála. Vznikly často filmy, nad kterými zůstává rozum stát, hlavně tedy pokud jde o dobrodružno- fantastický žánr (Conan, Krull, Zlaté dítě, Kačer Howard, Návrat do Budoucnosti - tedy myšleno s ohledem na určitou evoluci). Kačer Howard ve své době byl tedy jasný reprezentatem. Poskytl svou jistou verzi univerza a celé to zakončil záchranou Země. Lea Thompson velmi sexy, Tim Robbins tak akorát na ránu mezi oči, Jeffreyho Jonese si nejde nezapamatovat. Triky otřesné. 55% ()

Ampi

Ano i já jsem viděl Kačera Howard kdysi na VHS jako několikatou kopie s německým dabingem a českým rychlodabingem ala Helmut. Tenkrát se mi to libilo. Pak až na Nově myslím. Nedávno jsem tento film zahlednul ve videopůjčovně kupodivu v oddělení pro děti. Včera jsem to půjčil a koukal na to se synovci (8 a 3 let) mě se to libilo a synovcům taky. Howard je frajer, Tim Robbins spravný blaznivý pologenius, Lea Thompson je velmi půvabná a se sexapplem. Monstra z Nexus Somina i Howard by jsi zasloužily i učinkovaní v dalších filmech. Mimochodem až tady jsem se dozvěděl, že to byl v USA a celkově propadák. ()

juta

Ze začátku je objevování s Kačerem Howardem docela sranda, ale jakmile přijde na scénu doktor Walter, kterého se zmocní nějaká uslintaná příšera z alternativního vesmíru, tak je zle. Od té doby to šlo do kopru a to už bylo na mě prostě moc. ()

forsberg

Neprávem polozapomenutá svižná scifi komedie o kačerovi co čte Playduck, umí duck-fu a jen tak mimochodem zachrání svět a ještě stihne složit megahit. ()