Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1987 : VÍŤAZ (4) : Najhorší film, Najhorší scenár - Willard Huyck, Gloria Katz, Najhoršie vizuálne efekty, Najhorší nový herecký objav - “Šesť chlapcov a dievčat v kačacích kostýmoch”, NOMINÁCIE (+3) : Najhorší herec VR - Tim Robbins, Najhoršia réžia - Willard Huyck, Najhoršia pieseň - "Howard The Duck". ()

Mrkvič

Doba kdy ještě nebyla v takovém filmu hlavní počítačová animace. Některé scény už mají sice dost odslouženo, ale stejně nestárnou tak rychle, jako jejich mladší digitální sestřičky. Howard je sarkastický a na Leu Thompsonovou se dobře dívá, až by člově chtěl být kačerem a udělat z tohohle filmu pro děti něco zakázaného. ()

Wall-E

Výborná komedie mého mládí, která mě rozesměje i teď po letech. K tomu nádherná hudba Johna Barryho... ()

T-pack

Bylo to zábavný, bylo to střelený, byla to jízda. Takovýhle extrémy miluju. Nejde o poselství, nejde o krutou filmařinu, je to čistá, ryzí a nefalšovaná zábava. No jo, opět přehánim, ale já dávám za pět. ()

Pajkenzi

Příjemná dobrodružná komedie, který doprovází Kačer Howard, který pochází z kačeřího světa a přiletěl na zem, kde zažívá nové dobrodružství ()

noriaki

Jedna z prvních hraných marvelovek, první celovečerní marvelovka, hit pirátských videokazet v bývalém Východním bloku a zároveň excelentní finanční propadák. Rok po Návratu Jediho George Lucas přemýšlel o nových Star Wars. Vstřebejte tu myšlenku - George Lucas chtěl nahradit Star Wars TÍMHLE. Vybral si asi tu nejhorší možnost. Postava sarkastického kačera sice fungovala v komiksech a filmy o divných postavách konfrontovaných s každodenní realitou byly tenkrát v módě - ze stejného roku pochází třeba všeobecně oblíbený Star Trek IV (to je ten s velrybama), jenže v televizi vypadala jeho inkarnace divně. Scénář měl díry v logice i zábavnosti, a o pointovaných vtipech si mohl nechat jen zdát. Na režisérské křeslo byl Lucasem protlačen jeho kamarád William "nenatočím dobrou komedii ani s Eddiem Murphym ve vrcholné formě" Hyuck. Když představil svou finální verzi, stejně jako před premiérou Star Wars New Hope se všichni připravili na finanční katastrofu. Tentokrát se ovšem pohádka nekonala. Kombinace úchylnosti, nedostatku humoru, mizerného scénáře a totální podprůměrnosti lidi nenadchla. Film znamenal definitivní konec režisérovy kariéry, a je to jen dobře. ()

PetrPan2

Další klasika, která za komančů putovala černým trhem videokazet... podobně jako Rambové, Policejní akademie a Nahé výstřely... Skvělá, nenáročná i když nikoli hloupá zábava. Vtipný kačer plus krásná Lea Thompson. ()

ybuko

Propadak na motivy marvelackeho komiksu a posledni rezie Willarda Huycka. Typicka nenarocna osmdesatkova pitominka pro dlouhe nudne odpoledne. Zrejme pokus napodobit mixem scifi, komedie, romantiky a mysticna o dva roky starsi Krotitele duchu, ktery se ale zdaleka tak nepovedl. ()

Právnička

Tak tenhle filmík má pro mě prostě velké kouzlo!! Jako malá jsem ho nejprve viděla asi desetkrát v němčině (aniž bych německy uměla) a i tak jsem si ho hrozně zamilovala. Jazyková bariéra mi opravdu nevadila (což teď sama nechápu) - a to myslím mluví samo za sebe. Mám prostě pro Howarda slabost (dnes už i v češtině) :o) ()

JohnSmith

Celkem zábavná komedie s fajn vtípkama jako nahá kachna v kachním playboyi,nebo to byl playduck?A nejspíš nejlepší byla proměna Jeffreyho Jonese v nestvůru. ()

Kosmik 1

Tohle bylo tak neuvěřitelně prosté, až mě to bavilo. Viděno dvakrát (jednou v dětství na VHS, jednou před pár lety). Dnes už po tomhle filmu málokdo sáhne, v době neskonalých vizuálních efektů. Což je velká škoda, páč tenhle snímek je i poměrně zábavný a určitě je to fajn volba na upršený sychravý večer. 65% ()

Pecival

Příjemně ujetá, originální taškařice, která na dosti pošahaném námětu vystaví kouzelně pošahaný film. Kačera, sypajícího z rukávu své cynický postřehy, jsem si okamžitě oblíbil. K tomu musím zmínit EXTRA roztomilou, hezoučkou Leu Thompson. Škoda, že autorům ke konci trocha došla štáva a posledních cca 20 minut je vcelku zbytečně natahovaná akce, ale díky parádní první hodince, přetrvává dobrý pocit. ()

Ironfood

Zpočátku to vypadá jako celkem slušná komedie s fóry založenými na podobnostech a odlišnostech v lidském a kačeřím světě. Pak se tam ale rozjede nějaký nesmyslný příběh s nepřátelskou potvorou z vesmíru, která se zmocní těla Jeffreyho Jonese a provede jeho elektrifikaci, což provází různé trapné akční a trikové scény. Dost špatný byl i Tim Robbins, který měl být hlavní lidskou komickou postavou. Hlavním pozitivem filmu tak byla sympatická Lea Thompson. ()

Han22

Bomba. Tenhle sci-fi film mi dlouho unikal a tak jsem sehnal hodně pozdě. Můj bratr se koukal se mnou se slovy to mám koukat na nějakou kachnu? Taky jsem si to říkal, ale film nasadí hned na začátku neuvěřitelné tempo gagů, které nemají obdoby. Howard je chudák, který je neustále vláčený okolnostmi, ale skvěle komentuje okolí, nechybí tu klasická osmdesátková zpěvačka, potrhlý vědec a šílený magor, který chce zničit svět za pomocí spousty barevných efektů. Prostě bohovský film a jen zbytky zdravého rozumu mi brání dát pět. PS: Bratr se nakonec skvěle bavil, stejně jako já. ()

Rudinsky

Moc dobre nechápem, prečo bol tento filmík taký zatracovaný. Nejedná sa síce o niečo priekopnícke, ale zato príjemne pobaví už len tou natrhnutou originalitou nápadu, a mimozemský monster zloduch ma strašil po večeroch, obzvlášť jeho ľudské "ja". Celý tento film sa tvári príjemne nad vecou, a to je jeho veľké plus. ()