Hrdinkou této americko-francouzské fantastické komedie je spisovatelka Lila Juteová (Patricia Arquette), která vypráví svůj neobyčejný příběh. V dospívání zjistila, že vlivem nevyléčitelné hormonální poruchy jí celé tělo porůstá chlupy. Vyřešila to útěkem do přírody, žila ve stanu a začala psát ekologické knihy. Ve třiceti ji však zpět do civilizace přivedla touha po muži. Kvůli tomu Lila podstoupí náročné depilační kůry a když se setká s krátkozrakým vědcem Nathanem Bronfmanem (Tim Robbins), zdá se, že problém je vyřešen. Jenže nic není tak snadné, jak vypadá – zvlášť poté, co se dvojice setká s divokým mladíkem, který vyrůstal od dětství v lese a myslí si, že není člověk ale opice. Nathan s Lily mu dají jméno Puflík a vědec se rozhodne necivilizovaného tvora polidštit… (HBO Europe)

Trailer

Radek99

,,Lidské bytosti se staly příliš zakoukané do své vlastní inteligence, tak že přestaly rozlišovat naši Zemi jako učitele." Tohle je, myslím, ústřední myšlenka vynikajícího celovečerního debutu geniálního režiséra Michela Gondryho. Směs poetiky videoklipů (hlavně toho od Björk - Human Behavior - medvídek pochodující lesem mi tenhle film hodně připomínal), ulítlého fantaskního děje, zvláštního, velmi specifického humoru, všudypřítomné podprahové motivace lidského konání sexem a zakódovaných poselství - tenhle film má, i když se to možná na první pohled nezdá, velkou hloubku! To všechno vyrůstá totiž ze silných a rozložitých kořenů - kořenový systém scénáře zaléval totiž velmi pečlivě sám Charlie Kaufman, přemítající tu o podstatě člověčenství a zamýšlející se nad tím, kdo nebo co je vlastně Člověk? Human Nature není sice ještě tak vybroušený a cizelovaný jako Gondryho další projekty, ale i tak vykazuje, jak velký tvůrce ho točil (a napsal). Jednu hvězdičku jsem ale strhl za ten závěr - očividně poplatný oslavě lidské volby toho racionálního v nás. Je zvláštní sledovat, jak se u Kaufmana a Gondryho mísí osvícenské ideály s romantickými ideály návratu k přírodě... (ty myšky na úplném konci byly ale skutečně hodně vtipné:-)) ()

Rimsy

Hlavními devizami filmu jsou originální námět, zajímavá režie šíleného Michela Gondryho:) a herecké výkony - tradičně skvělý Tim Robbins. Nevím, jak je možné, že se mi líbí to, co se většině naopak nelíbí, ale je to tak... Film bohužel sráží několik hluchých míst, ale celkově se jedná o jistě zajímavou podívanou s výbornou hudbou. 70% ()

Matty

Charlie Kaufman zase jednou vysadil sedativa, aby sepsal pošahanou, ale hluboce lidskou komedii. Skutečně hluboce lidskou? Ne vlastně ne, Slez ze stromu je koncipováno primárně jako komedie, která chce bavit, což se jí se střídavými úspěchy na straně scénáristy i režiséra celkem daří. Je zde sice patrná jistá snaha o kritiku problému „kultivované“ společnosti jako takové, ale děje se tomu pod vrstvou něčeho tak absurdního a přitaženého za vlasy, že místy máte pocit, jako by k vám promlouval jedinec s vyjadřovacími problémy. Dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zvlášť ke konci, kdy začala rodící se romantická zápletka opravdu nudit, nicméně úplně poslední záběr na dvě myšky s... mě přesvědčil, že Charlie Kaufman si za kreativitu nadprůměrné hodnocení zaslouží. 75% Zajímavé komentáře: Melies, Jordan, Kapybara ()

Renton

Scénář: Charlie Kaufman .. Šíleně absurdní záležitost, která je v jádru velmi silná, ale všechno je tak složitě kombinované a některé prvky špatně vybalancované, až to zamrzí. Charlie Kaufman je bizardní scénárista a na každý jeho další výplod jsem vždy zvědavý. Děj nezpůsobuje záchvaty smíchu, ba naopak, ale rozhodne jsem se bavil. Režie je slušná, herci parádní, ale na vyšší mety tam pořád něco chybí resp. není správně dotažené! ()

DaViD´82

Snímek, který má správně ujetý Kauffmanovský scénář, herecky je zvládnut na výbornou, ale ztrací body za režii, kterou bohužel Gondry neukočíroval. Jakoby zapomněl, že netočí další ze svých geniálních videoklipů. Tohle je celovečerní formát a ten si přeci jen žádá trochu jiný přístup. Do snímku zakomponoval sice spoustu nápadů, ale ne všechny napomáhají filmu jako celku. Přesto je to natolik trhlý a netradiční zážitek, že stojí za zhlédnutí. ()