I.Q.

IQ

Komedie / Romantický

USA, 1994, 92 min

• Autogram

Ani romantické ani komédia a jediné zaujímavé tu je Einstein a jeho partia seniorov s ich filozofovaním o neexistencii času a podobne. Vzťah hlavných hrdinov je natoľko umelý, že by som skôr uveril tomu, že objasnia teóriu relativity. –––– Máte moc malej zdvih a dochází k předčasnému zážehu.(26.7.2016)

Keď vidím to nízke hodnotenie je mi smutno. Pre mňa je I.Q. perfekný feel-good snímok, ktorý sa hodí na upršané večery. Málo ľudí ho pozná a o to je to cennejšie. Pre mňa hneď vedla Julie & Julia je to jedne z najpríjemnejších filmov pri ktorých sa dá robiť prakticky čokolvek. Má to príjemný soundtrack - či už pesničkový alebo klasický. Sympaticky šialeného Einsteina. Skvelú dvojicu - Robbins+Ryan. A tak (ešte raz!) feel-good atmosféru akú časti vo filme nenájdete. Ak si potrebujete dať na chvílu pauzu medzi psychologickými thrillermi, krimi, detektívok a podobne pocitovo ťažkých filmov, tak toto je ideálny film pre Vás!(4.3.2019)

• Paity

Já nevím, Tim Robbins je prostě nudným automechanikem, takže hodnocení musí podle toho vypadat. Meg Ryan je sice opět okouzlující, stejně tak (ale jiným způsobem) i Einstein v podání legendy legend Waltera Matthaua. Film jsem viděl, ale opakovat nebudu, romantických počinů s Meg, které jsou lepší než I.Q. je celá řada.(11.7.2011)

Ach, srdce plesá :) jasně, není to žádná oskarová záležitost a kde kdo by na tom našel něco špatného nebo nepovedeného. Ale já se u toho bavím. Viděla jsem to poprvé a taky naposled před mnoha lety a pamatovala jsem si hlavně ten hezký pocit, který mi to dalo. Dvojice Ryan - Robbins byli roztomilost sama, k tomu jako pan Einstein Walter Matthau pro dotvoření inteligentního dojmu. Takže super herecké obsazení, velice oddychový příběh, krásná kamera, všechno prosvětlené, pozitivní, ostré, nepřeplácané. A hlavně... romantika jako blázen. Konec u hvězdné vyhlídky neměl chybu.(17.10.2016)

Rozjíždělo se to docela chabě, ale po několika trapných scén celý film nabral správný směr, i když Jerrymu Goldsmithu patří jiný žánr a i když to mezi výškou Timem Robbinsem a roztomilou meg Ryan jiskří, tak hlavní hvězdou filmu je Walter Matthau (v jedné ze svých posledních rolí) jako strýček Einstein. A komu vadí "Čas", do kterého je film zasazen, ať si zapamatuje, že čas je buďto relativní (Albert Einstein) či podle jeho kamarádů vlastně Čas vůbec neexistuje. Ale existuje tento film, bohudík. 70%(23.5.2019)