poster

I.Q.

 • Česko

  IQ

 • USA

  I.Q.

 • Slovensko

  IQ

Komedie / Romantický

USA, 1994, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fleker
  ***

  jedna taková malá intelektuální debata:.....--I--a ty si jako myslíš že seš chytřejší než já jo? --F--nic takovýho sem přeci vůbec neřek? --I--tak co teda měla ta narážka na mou inteligenci znamenat, já mám 146, kolik máš ty,he?!? --F--tady nejseš na matfyzu, nemusíš hned mávat číslama --SERVIRKA--ještě jednou? --F--jak jinak, a napište to tady na tu slečnu s velkou hlavou, --F--.....než to tu zavřou, slibuju ti že to srazíme na 116,,,, a pěkně bumbej --I--tak mi teda řekni jaks to předtim myslel --F--víš, já nevím jak definuje inteligenci současná literatura na matematickofyzikální fakultě, ale podle mý kontroverzní teorie, je to vlastně takovej soubor dovedností-schopností, který ti pomůžou přežít --I--to mi teda vysvětli --F--tak podivejse, představ si že já, ty a všichni okolo nás tady v hospodě sme na lodi která ztroskotá, pětina štamgastů umře hned při havárii a další dvě pětiny se utopí během noci.....zbytek lidí se dostane na ostrov, a je velká pravděpodobnost, že mezi těma přeživšíma budem my dva --I--no, pokračuj --F--no, za další dva měsíce na ostrově zbydou naživu jenom tři lidi --I--jak to --F--vidíš támhle těch pět lidí u kulábru?..ty umřou hlady, protože sou všichni naprosto levý, tu vosmičku do rohu naproti hrajou už čtvrtý kolo ,,, ten vlasáč v rohu, ten je věčně nalitej, umře na votravu protože bude sbírat jedovatý bobule aby z nich vyždímal chlast, a támhle děděk u mašin si hodí provaz, protože bez ovocnejch automatů nemá smysl žít...nakonec zbydem na ostrově jenom ty, protože máš to vysoký čislo bot, já a támhleta blondýna... --I--proč ta? --F--protože je pěkna --I--ale pak stejně umře ne?! --F--jasně, vždyť vidíš že má brejle,ty se jí ale během havárie rozbijou a spadnou do moře, a jednou večer, až půjde čůrat, splete si strom a spadne jí do oka kokos --I--a znás dvou? kdo zůstane naposled. --F--Já přece, to je snad jasný ne? --I--Takže si teda přecijen myslíš, že seš chytřejší než já... --F--Vůbec ne. --I--A jaktože nakonec toho všho přežiješ ty, když chytřejší sem já. --F--Dojdou přírodní zdroje obživy. --I--Prosím? --F--Sním tě.(28.7.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Během té chvilky se z budoucnosti stala minulost. Není žádná přítomnost a proto čas neexistuje." Tak teď už tomu rozumím. Já žiju v budoucnosti. Takže vlastně v minulosti, což je naprosto jasné ze stylu mého oblékání. Ale zpět do přítomnosti, která už byla. V té chtěl automechanik založit rodinu s matematičkou, čtyři trochu praštění vědci posouvali náhodu správnými směry a já jsem se u toho skvěle bavil. Protony se studenou fúzí si totiž dávám k snídani a nic fyzikálního mi není cizí. Nebo vlastní? Musím nad tím popřemýšlet, ale mám na to relativně málo času.(3.4.2019)

 • lamps
  ***

  Miloučký obličej Meg Ryan je stále spolehlivým prototypem romantické hrdinky, příjemné herectví sympaťáka Robbinse je dlouhodobou ozdobou 90. let a vitální Einstein v podání Waltera Matthaua skvěle ztělesňuje roztomilost a vtip, s jakými jsou Američané schopni vylíčit jakoukoli byť jen trochu svéráznou historickou postavu. Ve výsledku sice nic extra a chvílemi dokonce zavánějící nevyužitým potenciálem, ale už jen za ten originální nápad, inteligentní humor (tak krásně zesměšňující všechny inteligenty) a bezchybný casting nehodlám jít pod 70%. Ostatně k tomu ani nemám pádný důvod..(28.3.2014)

 • Crawler-D
  ***

  Walter Matthau je Einsteinovi neuvěřitelně podobný. Film samotný potěší ne úplně dementní romantickou linií, která poslouží i zajímavému zamyšlení nad protikladem zcela logického rozumu a vášnivostí a nahodilostí srdce, kteréžto dva elemnty spojuje v sobě postava Einsteina, která se proto jako dvě záporně nabité částice pokouší dát dohromady sympatického Tima Robbinse a ctižádostivou Meg Ryan.(21.1.2010)

 • cvirenka
  ***

  Film, v ktorom sa stretá svet vedy a svet bežných ľudí, svet rozumu a citov. Ľudia zväčša vedcov vidia ako nudných, do svojej prace zažratých ľudí, ale tu boli vyobrazení ako vtipní, starí páni, ktorí o živote naozaj veľa vedia a i napriek svojmu pokročilému veku sú aktívni, a hoc nikdy nezradili svoju vedu, svet pravidiel a zákonov, vedia, aké dôležité sú v živote city.(12.2.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace