Síla lidskosti - Nicholas Winton

Matej Mináč

Patrik Pašš

Zvuk:

Igor Vrabec

Skutečně výjimečný dokument o vyjimečném muži. 50 let nikdo nevěděl co udělal, neuvěřitelné...(24.4.2011)

Asi jediný dokument u kterého mám na krajíčku a většinou to nevydržím a bulim jak stará želva. Klaním se.(7.5.2011)

Dojemná podívaná ze života.(4.2.2012)

Měl jsem možnost vidět tenhle dokument v kině, kde byla také k tomu přednáška od člena štábu, který nám k tomu ještě řekl pár zajímavostí a vtáhl nás do děje. Musím říct že tohle jsem od dokumentu opravdu nečekal. Neskutečný příběh tak obyčejného člověka, který byl na 50 let nezveřejněn, protože mu to přišlo zcela obyčejné zachránit lidské životy. Což mě ještě víc uchvátilo a byl jsem dojat, že se najde někdo jako je on, který bere pomoc druhým jako samozřejmost. Opravdu krásný dokument, který reprezentuje tohoto pána jako obyčejného muže, který to prostě vzal tak, jak by to měl vzít každý správný člověk. Velice dojemné a s chutí jsem na konci tohodle filmu stál a tleskal. Protože pán, jako je Winton si to zaslouží. I když mě drobet překvapili stupidní komentáře a dotazy, které zazněli během filmu nebo až po konci. Někteří žáci škol nemají k tomuhle tématu vůbec, ale vůbec úctu. Smějící se blbečky v sále mě opravdu rozčílili a zděsili. Jak se mohl někdo tomuhle tématu smát ? Nebo stupidní komentáře, které se pronášeli během filmu, cituji: "A já jsem si uvědomil, že už nikdy neuvidím svoje rodiče." A jak někdo může odpovědět, že je to dobře ? Mladiství si neváží života, který mají. Což by měly, protože jestli se vrátí někdy takové období, což doufám že ne, tak si začnou vážet života. Drobet jsem se tady rozpovídal o tématu, které se netýka přímo filmu, ale spíš některému současnému přístupu k tomuhle tématu.(26.11.2012)

Měla jsem se za emocionálně vysmahlého člověka, ale po zhlédnutí tohoto dokumentu jsem trochu změnila názor. Krásně zpracovaný dojemný příběh s autentickými záběry a výpověďmi zainteresovaných osob. Přítomnost lidí jako je pan Winton na tomto světě mě nutí vidět budoucnost světa v když už ne růžových, tak aspoň světlých barvách. Jeho příběh by mělo vidět co nejvíc lidí. A jen tak na okraj, není úžasné, že má pan Winton už 103 let? Asi začnu věřit na karmu...(18.12.2012)

Na tomhle dokumentu jsem by se školou v kině tak před 5-ti až 6-ti lety a dodnes si to velmi dobře pamatuji. Je to výborný dokument o úžasných činech, a také potvrzuje že někteří lidé mají srdce opravdu na pravém místě. Velmi silný a nezapomenutelný zážitek.(23.2.2013)

Mel jsem nabulino(14.4.2013)

Páni... Slova jsou zbytečná. Nejlepší český dokument o opravdovém hrdinovi. Byla jsem dojatá k slzám. Nechápu že, Nicholas Winton ještě nemá nobelovu cenu za mír.(24.9.2013)

Schindlerův seznam je úplně o něčem jiném!!! nechápu, že vůbec někdo může vypustit z pusy srovnání.. Schindler vydělával na lidském neštěstí, zatímco Nicky Winton byl člověk s VELKÝM srdcem bez myšlenky na něčem vydělat, ale pomoci! Navíc neměl ani pocit, že udělal něco mimořádného, ani o to nemluvil, manželka na to přišla až dohledáním spisů na půdě.. Nicky Winton motivoval nemálo lidí k nesobeckosti a lidskosti, byl důkazem, že opravdový anděl může žít i v lidském těle na pozemském světě. Moc pěkný dokument.(4.7.2015)

Síla.(9.12.2016)

Průměrný dokument.(9.1.2018)