Síla lidskosti - Nicholas Winton

Matej Mináč

Patrik Pašš

Zvuk:

Igor Vrabec

Veľmi, veľmi silný dokument o človeku akých mnoho nie je.(20.6.2009)

Dnes je panu Wintonovi neuvěřitelných 102 let. Snad se Nicholasi té zasloužené Nobelovy ceny přece jen dočkáte. Co se dokumentu týče, rozhodně stojí za shlédnutí a já takovému silnému příběhu nemohu dát méně než pět hvězdiček. Jiná hodnocení vlastně ani nechápu!!!!(19.5.2011)

Nic u mě nemá větší šanci na úspěch, než nezištná záchrana dětí před jistou smrtí s nasazením vlastního života. Smekám a za slzy se nestydím. Takových ryzích lidí již dnes bohužel moc není, proto je nutné si čas od času připomenout a uvědomit, že jde žít se ctí(6.9.2012)

Ke skromnosti i velikosti činu pana W. není třeba více dodávat, mluví sám za sebe. Jako dokument je film lehký nadprůměr, ovšem scéna nečekaného setkání Wintona se zachráněnými je zkrátka silná káva i pro ty, kdo nejsou na běžné bázi slzopudní. Bylo by velmi vhodné zařadit do školních osnov.(31.3.2015)

Skutečně skvělý dokument. Nicolas je vážně skvělý člověk a když jsme na tom byli se školou v kině, málem jsem se rozbulel...(ne)uvěřitelně dojemné. Jinak než ta 5* ani nemůžu...(19.11.2007)

"Nicolas Winton, jeden z nejslušnějších lidí, které znám", právě toto řekl na závěr besedy k Síle Lidskosti dramaturg Zdeněk Tulis. Nemohu jinak než souhlasit. Nicolas Winton udělal záslužnou věc, když zachránil přes 650 českých a slovenských dětí. Dokument byl poutavě natočen, velmi dojemné scény, které režisér Mináč dokonale vystihl V dokumentu mě celkem zaujala i hudba, která byla poměrně smutná a deprimující, což mě, přiznám se, dostalo. Sílu Lidskosti 100% doporučuji všem!(25.11.2008)

Velice vydařený, silně emotivní dokument o skromném člověku s velkým srdcem. Rozhodně stojí za to ho shlédnout.(2.7.2009)

Boha jeho.... vic takovych lidi !(3.9.2009)

Průměrně natočený dokument o vyjímečném člověku. Tak se dá v jedné větě chrakterizovat tento dokument. Narozdíl od ostatních mnou dobře hodnocených dokumentů, tento dokument nevyniká po filmařské stránce. Vyniká sílou příběhu.(24.1.2011)

Velmi silný a lidský dokument o jednom anglickém pánovi Nicholasi Wintonovi, jemuž nebyl lhostejný osud židovských dětí žijících v okupovaném Československu a rozhodl se jich co možná nejvíc zachránit, to vše sám jen s hrstkou spolupracovníků, dokázal jich vyvézt 669. Příběh, který nelze jinak než obdivovat a který ukazuje, že Sir Nicholas Winton je opravdový člověk.(21.6.2011)

Silný príbeh, ktorý je prabiedne zdokumentovaný. Nebyť silného príbehu a toho, že je to domáca tvorba, tak je to snáď len za 1*.(1.2.2012)

Nedávám 4 hvězdičky ani tak samotnému filmu, jako spíš tomu činu, který Nicholas Winton provedl. Dokument má skvělý obsah a má i pár slušných emotivních scén, ale znám určitě i lépe zpracované kousky. Každopádně udělat takový velký čin a mávnout nad tím rukou jakoby se nic nestalo, to bych asi nedokázal a musel bych se s mojí povahou chlubit na každém rohu ;), skromnost nadevše.(2.5.2013)

Byli jsme na tom se školou a mohu říct, že velice povedený dokument o Nicholasovi Wintonovi. ****(26.5.2008)

Přestože je to mnohdy těžké, dá se uskutečnit hodně, když člověk věří, že to dokáže. Důležité je, abychom nežili pasivně, ale naplno do toho šli! Podobně jako Nicholas Winton, kterému patří obrovský dík! Rodiče dětí museli učinit obrovské rozhodnutí. Nedokážu si představit, jak těžké to pro ně muselo být. Velmi silná byla scéna, kdy se ve studiu sešel Winton se „svými dětmi“… Líbilo se mi jeho heslo: Být člověkem – obyčejná lidská slušnost.(25.12.2008)

Působivý, silný a dojemný dokument o muži, který jen tak mimochodem zachránil takřka 700 židovských dětí před nacisty a pak na to dočista zapomněl.(22.3.2009)

Jeden z mála dokumentů, kde téma vždycky bude lepší než zpracování. Co je dnes lidskost podle nás? A co podle Nicholase?(2.6.2011)

Nicholas Winton je člověk, který bojoval za správnou věc. Jen dík němu přežilo velké množství dětí. Viděl jsem dokument: Síla lidskosti - Nicholas Winton a nemohu slovy vyjádřit mé pocity. Bylo to neuvěřitelné, co vše udělal Winton jen proto, aby zachránil cizí životy. Pro děti to muselo být těžké opustit své rodiče, já sám si to neumím představit, kdybych měl jako malý opustit svou rodinu. Dokument je opravdu skvělý a musím smeknout před Nicholasem Wintontonem co vše dokázal.(20.8.2011)

Naprosto vynikající! Nic víc co bych k tomu chtěl říct mě nenapadá.(14.3.2012)

Kvalitný dokument o silnom príbehu z druhej svetovej vojny, resp. pred ňou. Winton si zaslúži obdiv a vďaku za svoje konanie a Mináč mu ich touto cestou poskytol. Moment, keď sa Nicky stretne so zachránenými deťmi ma vždy dostane... 80%(20.9.2016)

Tento film, promítali nám ho na školní akci, na mě velmi zapůsobil a když jsem se rozhlédla po ostatních spolužácích tak nejen na mě, všichni měli v očích slzy a bylo na nich vidět, že i jimi pohnul. Od té doby sleduji všechny informace, které je o Wintonovi možné zjistit, přečetla jsem i knihu Perličky dětství, kteoru napsala Věra Gisingová (Diamantová) jedna ze zachráněných dětí.. Ten to film donutí každého zamyslet se nad tím jestli může pomoci někomu ve svém okolí...(29.11.2007)

Síla lidskosti si určitě 5* bezpochyby zaslouží a kdybych mohla dala bych jich klidně i šest. Rozhodně jsem při odchodu z kina neměla pocit, že jsem hodinu sledovala dokument, který se do Vás v co nejkratší době snaží nahustit co nejvíce faktografických údajů, které stejně během několika minut zapomínáte. Síla lidskosti je silný, emotivní dokument, který Vás sílou svého příběhu a osobností pana Wintona nenechává chladným. Nutí k zamyšlení - nad sebou, nad ostatními, nad dnešní společností... Zda jsme vůbec schopni být lidští a kolik z nás si lidskost vůbec uvědomuje. Příběh pana Wintona na mě velice zapůsobil a musím se přiznat, že při něktérých dojemných scénách (setkání pana Wintona se zachráněnými dětmi) nějaká slza taky ukápla, ale rozhodně se za to nestydím...(25.11.2008)