Reklama

Reklama

Má je pomsta

(festivalový název)
  • Jižní Korea Boksuneun naui geot (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Hluchoněmý Ryu se ze všech sil snaží vydělat dost peněz, aby mohl svoji umírající sestru poslat na transplantaci ledvin (což není zrovna snadné, když jste právě přišli o práci a ještě ke všemu vám v nemocnici řekli, že potřebný orgán není k dispozici). Po menší epizodě s překupníky s lidskými orgány dá Ryu na radu své přítelkyně a rozhodne se získat peníze na sestřinu operaci únosem malé holčičky. Zpočátku slibně rozjetá akce se ale velmi brzy příšerným způsobem zvrtne a únos uvede do chodu kolotoč událostí, které všem pořádně zacloumají životy. Úvodní díl Parkovy trilogie o pomstě (následovaný snímky OLDBOY a SYMPATHY FOR LADY VENGEANCE) získal v roce 2003 na filmovém festivalu ve Philadelphii první cenu za nejlepší film. (kiddo)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (267)

Paldini 

všechny recenze uživatele

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. A v tomto filmu si jednotlivé ústřední postavy užijí zoufalství z bezmocnosti do sytosti. A právě jeden zoufalý čin roztočí kolotoč násilí a pomst. Film je rovněž velmi silně kritický k poměrům v jihokorejské "demokratické" společnosti, kdy lidem z nejnižších sociálních vrstev nezbývá nic jiného než se uchýlit na cestu zločinu, protože je to jediná zbývající možnost k přežití. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Park je prostě 3hvězdičkový režisér, zase mu je musím šoupnout. Jeho filmy jsou skoro jako přes kopírák. Opět nechybí stříkání krve a ostatních tělních tekutin (masturbační vláček), nemalá dávka legrace a nadhledu (opět masturbační vláček) a v neposlední řadě příjemný příval bizarnosti (a znovu masturbační vláček). Celkem koukatelný byl už samotný úvod, ale ty správné grády film nabírá až postupem času. Nemůžu říct, že bych se nějak úžasně bavil, ale ještě více nemohu říct, že bych se snad nudil. Park rozehrál s diváky moc pěkné divadýlko. Mstí se každý, kdo má ruce a nohy. Těch hanbatých scének asi mohlo být méně, aby moje puritánská duše tolik neplakala, ale ve zdraví jsem to nakonec přeci jen celé přežil. Líbilo. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý som videl ako posledný z "pomstitelskej" trilógie, a ktorý ma úplne dostal. PANI POMSTA trochu schladila moje očakávania, a tak možno aj preto sa mi zdal byť tento filmík minimále rovnako silný a skvelý ako OLDBOY. Je to niečo medzi citovosťou Lady Vengeace a drsnosťou Oldboya. Vo svojej priamočiarosti a brutalite je skytá jedinečná myšlienková sila... ()

Hellblazer 

všechny recenze uživatele

Ako je už u Parka zvykom po formálnej stránke sa filmu nedá nič vytknúť. To isté platí aj o deji a herckých výkonoch. Menej akcie než u Oldboy-a ale viac emócií a hlavne lepší scenár. Pre mňa minimálne tak dobré ako geniálny Oldboy. ()

EvilPhoEniX odpad!

všechny recenze uživatele

Ách Jo! Od režiséra mi sedla pouze Žízeň, ostatní filmy jsou tempem strašně pomalé,nezáživné a nudné a tohle je jeden z případů.. Vydržel jsem Hodinu ! Musím říct, že první Hodina filmu bylo to nejhorší, co jsem kdy viděl! Nesympatické Postavy, Nudný, nezajímavý děj, nic neříkající dialogy, žádná akce, napětí NIC! Znáte ten pocit, když ležíte v posteli a převracíte se ze strany na stranu, nevíte co máte dělat, protože to, co hraje na vaší obrazovce je nekoukatelné ? Takhle jsem se cítil ! Druhou hodinu bych už nezvládl.. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (10)

  • Seung-beom Ryu pobýval v přípravě na svou roli mladíka postiženého mozkovou obrnou se stejně postiženými lidmi, aby se naučil jejich pohybům. (HellFire)
  • Harry Jay Knowles označil příběh filmu mužský herecký výkon, který byl ve filmu k vidění, za to nejlepší v roce 2002. (Terva)
  • Kang-ho Song vydržel řvát po tři dny, aby jeho hlas působil co nejlépe v dané situaci, kdy je s pytlem přes hlavu přivázán ke sloupu a řve o pomoc. (HellFire)

Související novinky

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (více)

Reklama

Reklama