Hlava mnohopočetnej famílie kúpi menší hotel uprostred lesa. Napriek vidine rýchleho zbohatnutia sa všetci čoraz viac "ponárajú" do dlžôb. Zákazníkov niet, všetci turisti hotel obchádzajú. Jedného večera, keď sa zdá, že deň prejde rovnako ako všetky ostatné, prichádza neznámy muž, ktorý sa stáva prvým zákazníkom. Nasledujúce ráno je vo svojej izbe prekvapivo nájdené jeho mŕtve telo. Táto udalosť spúšťa sled "náhodných" okolností, ktoré nemajú obdobu. Čoho všetkého je "Tichá rodinka" pre zachovanie dobrého mena hotelu schopná? (*CARNIFEX*)

Adrian

Úvodná tretina je veľmi vďačná čiernohumorná horor-satira, kedy vám rodinka prevádzkujúca ubytovaciu chatu v lese svojou bizarnosťou vzdialene pripomenie Addams family :-) (plus nadôvažok tu máme ešte meno mladšej dcéry - Mína). V priebehu filmu potom tempo ako aj vtipnosť občas kolíše, ale naštastie to zachraňuje dobré herecké obsadenie, ktorému dominuje ako vždy vynikajúci Min-Sik Choi. Napodruhé sa mi to paradoxne páčilo ešte viac a je to u mňa za čisté 4*. ()

May

Cerna horror-komedie o rodine, ktera zdedi penzion v horach, jenomze kazdy prichozi host mirici k ni zahadne spacha sebevrazdu. Temer totozny scenar zpracoval o tri roky pozdeji Takashi Miike (Katakuri-ke no kôfuku), ktery ho ovsem pojal trochu krvaveji a udelal z nej muzikal s prechodem scen narocnych na zvlastni efekty do plastelinove realie. ()

B!shop

Prekvapive hodne zabavna hororova komedie. Lehce nenormalni rodinka provozuje hotel v nejaky sileny prdeli a tak se tam host objevi jen jednou za cas. Problem je, ze nekdy pricinenim rodinky, jindy bez nej, tak nejak vetsina hostu do rana chcipne. A na tom je postavena cela zapletka, rodinka zahrabava mrtvoly, vita dalsi hosty, presouva mrtvoly a i kdyz se dej tak nak furt toci na miste a zabavnost kolisa, obcas to dovede fakt perfektne pobavit a nekdy se objevi nejakej ten hororovejsi moment, sem tam vycakne nejaka krev a podobne. Do toho tu je vicemene sympaticky obsazeni a paradne svizna hudba. Takze i kdyz tu jsou i hluchy momenty, ve vysledku fakt zabavna cerna komedie s perfektnim zaverem. ()

Bloody13

Už tahle Kimova prvotina silně naznačila, že ten chlap má čuch na skvělý projekty. A překvapivě ani moc nevadí, že jeho Tichá rodinka má několik grandcanyonských děr a až příliš sází na faktor náhody. Tyhle nešvary totiž bezpečně vynahrazuje situační humor a perfektní obsazení v čele s Oldboyem. Kombinace nájemného vraha, záměny osob a bizarních úmrtí pak dokonce může připomenout divadelní představení, avšak nenuceně a roztomile podanou. Počítejte tedy hlavně s černou komedií, horor to připomíná asi jen tou bleskurychle kupící se hordou mrtvol. (80%) ()

sniper18

Je to dosť dobrá mierne hororovo ladená komédia. Má výborný príbeh o jednej rodine, ktorá začne prevádzkovať horský penzión, lenže je na horšie dostupnom mieste a tak zákazníci neprichádzajú. Keď sa objaví prvý, spácha samovraždu a tak ho pre istotu rodina zakope v lese, aby z toho náhodou neboli obvinení a zároveň aby im neurobil zlú reklamu, lenže podobné udalosti postihujú takmer každého návštevníka, kto im príde a tak sa s tým musí rodina vysporadúvať. Spracovanie sa mi páči, celý film prakticky stojí hlavne na tomto nápade, žiadne výraznejšie odbočky tu nie sú a tak aj kvôli tomu v strednej fázi trochu zmierni tempo a zaujímavosť filmu čiastočne upadne, ale inak je to vydarená zábava, už od začiatku film sprevádza výborná čiernohumorná atmosféra a tak je stále radosť sledovať, čo zase postihne nového návštevníka, či už samovražda, menšia alebo väčšia nehoda alebo aj neschopnosť niektorých členov rodiny a najlepšie je, že si z toho nikto ani príliš ťažkú hlavu nerobí a tak pobavia aj vtipné dialógy a niektoré perfektné hlášky. Ako horor tento film samozrejme vôbec nepôsobí, iba ten hlavný nápad je ním mierne ovplyvnený, no tým to aj končí, o napätie tu vôbec nejde, keďže film je podaný tak, aby divák fandil hlavným postavám a okrem toho sa občas objaví nejaká krv, ale nič drsnejšie tu nie je. Herecké obsadenie je perfektné, skvelý Song Kang-Ho, ktorý ma z celého filmu bavil najviac, výborný Choi Min-Sik, pre oboch to bola jedna z prvých úloh, vydarené postavy rodičov, obzvlášť otec Park In-Hwan, no ani matka Na Moon-Hee moc nezaostáva. Dievčenské postavy síce majú menej priestoru, ale tiež ma bavili, herecké obsadenie je výrazným kladom tohto filmu. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak ešte to nie je až taká špičková práca, akú Kim Jee-Woon predvádzal v neskorších filmoch, ale aj tak som spokojný a na debut je to viac, než slušné. The quiet family splnil prakticky presne to, čo sa aj od neho dá očakávať, veľká porcia čierneho humoru a skvelé postavy, pobaví aj viackrát. 76% ()

molotov

Opravdu velmi, velmi černá komedie, ve které se postupně bizardním způsobem vyvraždí nebo je vyvražděno snad všechno, co navštíví hotýlek. Na filmu je nejvtipnější, jak se na oko bere vážně a ani jednou na diváka spiklenecky nemrkne. Má to svoje mouchy, občas je to až moc rozvleklé, ale korejská herecká smetánka v čele Song Kang-hoem tomu dává osobité kouzlo. ()

*CARNIFEX*

Hlava rodiny mnohopočetnej famílie kúpi menší hotel uprostred lesa. Napriek vidine rýchleho zbohatnutia sa čoraz viac "ponárajú" do dlžôb. Zákazníkov niet, všetci turisti hotel obchádzajú. Jedného večera, keď sa zdá, že deň prejde tak, ako všetky ostatné, prichádza neznámi muž - prvý zákazník. Nasledujúce ráno je vo svojej izbe, kupodivu všetkých, nájdený mŕtvy. Daná udalosť spúšťa sled "náhodných" okolností, ktoré nemajú obdobu. Čoho všetkého je "Tichá rodinka" pre zachovanie dobrého mena hotelu schopná? Sarkastická čierna komédia s prvkami hororu. Nemyslím si ale, že sadne každému. Kto čaká, že bude praskať od smiechu, alebo uvidí nespočetné množstvo gore záberov, je na omyle. Celý film je odľahčený a v úplnej pohode stráviteľný aj pre diváka, ktorý násilie neobľubuje. The Quiet Family je taká blbôstka, ktorú môžete sledovať aj pred spaním - 65%. ()

petero

Taký menší odkaz na The Adams Family na ktorý viac odkazuje plagát ako samotný film. Táto rodinka sa snaží prevádzkovať hotel Pánu Bohu za chrbtom, smolu má však v tom, že do ich hotelu sa chodia ubytovávať len samý samovrahovia a tak najväčšie starosti majú s odpratávaním mŕtvol aby si zachovali dobré meno (reputácia úmrtie v tomto hotelu nie je zrovna ktovie čo). Úsmevná čierna komédia ktorá neuškodí. ()

Chrustyn

Ji-un Kim měl méně zajímavou začátečnickou tvorbu, než se dostal ke svým dokonalým novodobým dílům a "Quiet family" je i přes zajímavý námět a černohumorné vyznění, velice slabým, satirickým hororem (kde se však objevila řada výborných korejských herců, jež jsou v současné době, ve své domovině hvězdami. ()

Mikah

Velmi podobné japonskému Katakuri-ke no kófuku, které je však ještě šílenější, zábavnější a celkově se mi líbilo mnohem víc. Choyonghan kajok je nadprůměrná komedie s originální zápletkou, která baví, ale pro mě, když už jsem předtím viděla její jiné (a podle mě lepší) zpracování, postrádalo výjimečnost a po asi první hodině jsem se začala nudit. Přesto pro někoho jistě může znamenat nezapomenutelnou podívanou. ()

ScarPoul

Film za ktorý sa netreba hanbiť. Ji-un Kim, režisér súčasného kórejského žánrového filmu, začínal tak ako väčšina režisérov - jednoducho, ale s osobitým rukopisom. To na čom celý tento film stojí sú charaktery, s ktorých hlavne mužské osadenstvo na čele s Min-sik Choi a Kang - Ho Songom podáva skvelé a hlavne zábavné výkony. Nenechajte sa zmiasť tým hororom a krimi. The Quiet Family je čierna komédia o majiteľoch horského hotela v ktorom sa stane vrážd a úmrtí podstatne viacej ako by sa na jeden pokojný horský hotel patrilo. Film drží pokope len hlavný motív. Do hotela prichádzajú postavy, ktoré vždy nejakým nedopatrením zomrú. Inak je to ako keby sa niekoľko scénok spojilo v tomto motíve ktorého úlohou je zabaviť a spríjemniť trebárs aj nedeľné poobedie. Režisér využíva konvenčné aj nekonvenčné prvky aby dosiahol daný vtip a darí sa mu to do takej miery, že aj keď film nesmeruje k nejakému výraznejšiemu koncu a nemá žiadny poriadny príbeh - tak nenudí a čo je podstatnejšie neustále zabáva. Ako prvotina dostačujúce aj keď všetci vieme, že Ji-un Kim momentálne robí trocha iné a o triedu lepšie veci. ()

liquido26

Tak toto byla ultimátní asijská ujetost :-) Skvělý černý humor, skvělé situace. Jenom se nemůžu zbavit pocitu, že ten konec mohl být trochu víc dodělanější, uzavřenější. Plno věcí se podle mě vůbec nedořešilo. ()

ledzepfan

Hezká, nenuceně působící, bláznivá a černá komedie(dalo by se napsat "pro celou rodinu"). Bohužel srovnání s japonským "Katakuri-ke no kōfuku" se přímo nabízí. Pokud má někdo chuť kouknout na oba filmy, určitě bych začal touto korejskou frajeřinkou a až poté si pustil Japonce. Miikeho verze(byť vystavěná na místy téměř totožném scénáři) je totiž mnohem dál jak v odvaze vyprávění, bláznivosti, absurditě, nápaditosti, tak nakonec i v té nosné myšlence filmu o důležitosti rodiny a její soudržnosti. Z toho srovnávacího pohledu hodnotím spíše chladně, ale objektivně vzato je Quiet Family kvalitní film který nadchne nejedno černohumorné srdce. ()

GrungeChild

Jednoho blíže neurčeného šťedrého dopoledne si takhle listuju seznamem asijských šíleností, který mám pro případ nouze a udržení zdravého rozumu, z televize na mě řve mrazík, od sporáku matka, ať jí jdu pomoct s bramborovým salátem, a z obýváku se line ryk divokého souboje mezi sestrou, která evidentně rozšlápla několik ohyzdných ozdob ze stromečku, a otcem, který má pocit, že jich rapidně ubýbá, a každá, která nebude řádně potrestána, padla zbytečně. A v této příjemné předvánoční chvíli si říkám, že je ten pravý čas, načež náhodně zabodnu prstem do mého ne příliš obsáhlého seznamu. Po zjištění, že i google má na název vybraného filmu pouze 202 000 odpovědí, jsem nabyl dojmu, že jsem zvolil dobře. Následně jsem o tom byl i na vlastní kůži přesvědčen. Překvapení vystřídal údiv, údiv vystřídaly nebývalé záchvaty smíchu, a v tomto pořadí se to opakovalo až do fenomenálního konce, který jsem sice úplně nepochopil (ostatně tento pocit mám z celého filmu), ale vůbec mi to nevadilo. Tuhle vypečenou asijskou rodinku si musím dát někdy znova. Ten správný lék na jakýkoli psychický stav! 5* ()

Rodriguez

Taková Korejská Addamsova rodina, kdy výletníci si zvesela jezdí do penzionku s výhledem turistických výletů, ale... zvrácený černý hůmor, krev a lopaty budou pravým opakem. 55% ()

terunka003

Vtipné, strašidelné, nechutné, vražedné, střelené. Takovým hotýlkům se radši vyhýbat. Rodinka to byla povedená, ale aspoň věděli co s kupícíma se mrtvolama. Exhumace těl byla trochu nechutná. Jen by mě zajímalo co udělala policie s tím, že jí zmizel jeden policista na místě pozorování. A co udělali s tím uprchlým zajatcem, který se zamotal do stromů? Film na pohodový večer. ..Brr.. ()