Macross Zero

• Japonsko

マクロス ゼロ

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2002, 5x30 min

Audio/vizuální pastva s přívlastkem dokonalost sama sem patří. Ost je výborné, celé ova je začátkem světa Macross, příběhově asi nejlepší část celého světa. Opravdu vtipná myšlenka, jak vzniklo lidstvo. Dialogy nejsou tupé, postavy nejsou komplikované, ale věříte jim jejich jednání a motivaci. A pokud nemáte letadýlet dost věřte, že je jetě mnoh itulů se slovíčkem Macross, nemluvě o pecce Sentou Yukikaze, kterou vřele doporučuji http://www.csfd.cz/film/230841-sentou-yousei-yukikaze/(28.12.2008)

/Zacnu takto-opravdu je mi trapne davat kazdemu anime 5*, proto jsem se rozhodl ze si vzdy necham alespon tyden na rozmyslenou a pak s klidnou hlavou objektivne zhodnotim co se mi na tom kterem serialu - filmu libilo a co ne. (je asi patrne ze tato metoda prilis nefunguje:) / Studio bandai visual ma na svedomi krome serie macrossu i mnoho dalsich skvelych titulu (x tv,wolfs rain,escaflowne,..a tak) takze obecne vzato ani netreba pochybovat o kvalitach tohoto petidilneho miniserialu. Pribeh je komplikovany- ne vsak na ukor akce!! Zaroven obsahuje i velkou davku dialogu (nejen ze vsichni mluvi strasne rychle ale navic pouzivaji slova diky kterym kazdy zaber obsahuje minimalne tri radky titulku :D) Co ale opravdu OPRAVDU stoji za zminku je animace. Tak dokonale provedene vzdusne souboje jsem snad jeste nevidel a to je jen cast z celeho cukrlete. Nevadi ze nemate radi anime, nevadi ze nemusite mecha, Proste se na to podivejte a budete vedet o jakem orgazmu je tady rec(31.1.2006)

Přehlídka všeho možného anime kýče. Jen další, snadno zapomenutelná variace na Gundam, RahXephon, a další. Ano, animace je výborná, ale to je asi tak vše, co se na tom dá pochválit. Celá ta mytologie kolem je prostě blbá, stále se opakující Píseň, Záporáci napsaní podle šablony, mecha které nemám rád a už tradičně do extrému vyhnaný konec (ať už emociálně nebo megalomansky). Ač to má jen 5 dílů, ke konci to už řádně nudí a nemá to co nabídnout (obzvlášť posledních 20 minut je vyloženě strašných [rozuměj trapných a nesnesitelných]). Jen další potvrzení toho, že to nejlepší z anime tvorby jsem už dávno viděl, a s pokusy >objevit ještě neobjevené< pravděpodobně brzy skončím. A o čem to vlastně bylo? Konec světa; válka dvou světových mocností (odfláknutá historie konfliktu); šílení vědci; ekologie; pacifismus; zdokonalení lidstva; genesis apod. Kraviny, které můžete znát například z NGE. - 60 %(6.6.2011)

Prekrásne, citovo silné, pôsobivé anime. Úžasná hudba a dychberúca animácia (áno, pozeral som to v HD). Posledná epizóda majstrovská. Má to len jeden háčik. Je to mecha.(21.9.2011)

Nebol som nikdy moc fanusikom mecha a vseobecne Macross serie, ale po tomto snimku som nazor zmenil. Audio-vizualna roskos toho najlepsieho rangu.(28.2.2010)

Prostší příběh ani nevadí - všechno přebijou vzdušný souboje - opravdu skvělá animace, asi nejlepší co sem na tohle téma viděl. Trochu mě překvapili domorodci, něco mezi Mayskou civilizací a Tahiti (po japonským způsobu zacházení se zaostalými netechnickými společenstvími stejně skoro všichni vykukali). K jakoby mayské symbolice přidaný kříž mě už zas tak nepřekvapil... Ale to je pouze hlas sekce šťouralů. Celkově to patří nepochybně mezi špičku žánru, vřele doporučuji.(26.5.2010)