Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jediná zaměstnankyně malé tiskové kanceláře, sekretářka Jiřina Zvoníčková, se rozhodne pomoci svému dobráckému a smolařskému šéfovi Brokovi. Aby získala interview od nepřístupného "krále módy" Pavla Tomana, převlékne se za mladého muže a nastoupí v Tomanově firmě jako poslíček. Tak se jí podaří získat nejen interwiev ale i další zajímavé informace o Tomanovi. Jednoho dne ji však v kavárně Toman potká v její dívčí podobě. Jiřina pohotově tvrdí, že poslíček Jiří je její bratr. Při podnikové oslavě zjistí poslíček, že kreslička Mary tajně fotografuje nové modely pro konkurenci. Přistižená Mary však všechno svede na Jiřího, v němž je navíc odhaleno děvče. Toman dá Jiřině výpověď a je hluboce dotčen, neboť se do ní zatím zamiloval. Na odchodu dá Jiřina zrádné Mary alespoň důkladný políček. Když se prokáže Jiřinina nevina, žádá ji Toman nejen o odpuštění, ale i o ruku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nuda, nuda a ještě jednou velká nuda. Hana Vítová, ač jinak velmi dobrá herečka, tak v uniformě kluka, poslíčka, mi nějak neseděla, jen velmi obtížně tají svojí ženskost a role ji moc nesedí..Velmi naivní film, Rolf Wanka by musel být hloupý, aby to nepoznal už u rozhovoru.:-) Jinak samotný elegán Wanka je ve své roli modního návrháře Pavla Tomana docela dobrý, určitě se jedná o jeden z jeho veselejších filmů. Z převlekových rolí z té doby se mi však tento jevil jako slabší než např. Holka nebo kluk s Adinou Mandlovou, který byl i vtipnější, nebo dokonce ve své podstatě stejně tak naivní jako Pozor straší! a Venoušek a Stázička s Věrou Ferbasovou..Klady filmu? Určitě pak komické výstupy hodináře Zvoníčka (Jindřich Plachta) a účetního Fábery-starého egyptologa a filatelisty (Václav Trégl). Ti dva film drželi tak trochu nad vodou.. "Když vás poprosím, podržíte mi ty hodiny?", "Já jsem tu hned!", "Už to mám pustit?", "Moment, už jdu.", "Já opravdu nechápu, proč jste mě nechal ty hodiny držet?", "Nesmíte se hněvat, ale já tady mám drahý věci a příležitost dělá zloděje.""Nic ve zlym"..Ty dvě *, a to ještě s odřenýma ušima, tedy za ty dva. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nejčastější partnerkou Rolfa Wanky v českému filmu byla Hana Vítová. Společného štěstí došli v Matce Kráčmerce, Pozdním máji, Sextánce. V Srdci v soumraku jejich srdce patřila někomu jinému, ale znovu je sezdaly Výdělečné ženy a naposledy i Poslíček lásky. Ten byl také posledním z pěti dvojprodukcí, které budovali stejnou měrou hvězdnou slávu Wankovu u nás i v německy mluvících zemích. V německé verzi Poslíčka byla Haniným protipólem Ellen Schwanneke. Po dobrodružství na sněhu, ve školní škamně a dvojím cestování na Dubrovník, se prostředím Wankova milostného románu stal moderní módní závod. Rolf zde hraje Pavla Tomana, který žijíc pouze svým podnikem nemá času na lásku. To ale výborně nahraje mladé Jiřině Zvoníčkové, která se rozhodne lstí opatřit pro list svého zaměstnavatele reportáž o pravé povaze módního magnáta. A tu přichází na řadu výtečná převleková situace, kdy Jiřina obléká uniformu portýra a stává se svým vlastním bratrem, dvojčem Jiřím. Jiří je v závodě velice oblíben, což přirozeně nahrává dalším mnoha zajímavým událostem. Namátkou filatelistickým a hodinářským eskapádám Trégla a Plachty nebo špiónské akci Vlasty Hrubé. V pravdě rozkošné jsou pak drobné výstupy Mary Norrové a Fandy Mrázka. Je tedy očividné, že Poslíček lásky je střižen podle nejmodernějších převlekových komedií, které postupně dospěly i do českých ateliérů. Poučeni například z Baby, Der junge Grafa Anny Ondry nebo Viktor und Viktora Renate Müller, daly postupně tuto vděčnou hereckou příležitost každé velké domácí star. V Grandhotelu Nevada se převlékala Lída Baarová, v Irčině románku Jiřina Steimarová, v Holka nebo kluk? Adina Mandlová a v Pozor straší Věra Ferbasová. "Začalo to u Adama, vždyť naše pramáti Eva dovedla vykouzliti z pouhého fíkového listu první nejpůvabnější model, který už tehdy způsobil v ráji opravdový rozruch." ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Stejně jako ve filmech zahraniční produkce, zejména americké, se zhruba od poloviny třicátých let i u nás ujaly převlekové crazy komedie. Vtip je v tom, že mužskou identitu na sebe brávaly (většinou) půvabné a nadmíru atraktivní ženské hvězdy (Mandlová, Ferbasová a spol.), takže k popukání je spíš to, že kýžená proměna je tak trochu hra na slepou bábu. Nu a Rolf Wanka? Ten natočil sice v Československu pouze dvanáct filmů, ale jeho popularita u tuzemských divaček byla srovnatelná s popularitou amerických hvězd typu Clarka Gablea nebo Gary Coopera. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Banální příběh, banální zápletka, nedělní čajíček pro osamělé krokodýly, aby si poplakali ty své slzy ...50% ()

PollyJean 

všechny recenze uživatele

Takže už i Vítová... pro mne nepochopitelný trend převlekových komedií, kdy krásná mladá žena předstírá, že je muž a všechno okolí se usilovně tváří, že nic nepozoruje. Zatímco je v takové roli Mandlová (Holka nebo kluk) aspoň zábavně klackovitá (a dopustí se i zpěvu) a Ferbasová tradičně blbne (Pozor straší!), Vítové to moc nesedne. Kromě ní však film už nic moc nenabídne, snad jen dialogy osvědčených Trégla a Plachty. Ženami tehdy uctívaný Rolf Wanka je tu dřevitý jako v jiných svých rolích. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Dlší naivní komedie jakoby vystřižena z Červené knihovny. Nechybí v ní romantika, láska, zrada a i trochu vtipu, ale celkem nic moc. Trochu slátanina, celkem průhledný jednoduchý děj, který diváka příliš nezaujme, ale herecké obsazení je opět výborné. Celkový dojem je téměř za 3*. ()

Rattlehead 

všechny recenze uživatele

Celkem solidní film pro pamětníky. Největší slabinou je to, že by převlečenou Hanu Vítovou hned nepoznali, že je žena. Tato herečka je totiž velice ženská a její civilní herectví mám rád. Považte, že v roce 1937 se objevila hned v osmi snímcích. Skvělý je zde Václav Trégl, který se vhodně doplňuje s Jindřichem Plachtou. ()

Reklama

Reklama