Sally, malá čarodejnice (TV seriál)

Mahócukai Sally 2

魔法使いサリー2

Mahō tsukai Sally 2

Sally, the Witch

Animovaný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1989, 88x25 min

Předloha:

Micuteru Jokojama (komiks)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Mala carodejka Sally dela jeden dobry skutek za druhym, se vsim pomaha a leckdy zachranuje i lidske zivoty(!), ale za zadnou cenu nesmi nikdo zjistit, ze ma kouzelnou moc, jinak by se stalo hrozne nestesti, ktere by zhatilo veskere dobre umysly, ktere ve svete lidi Sally mela a do budoucna ma. Naivni anime, oproti jinym serialum jiste velice hloupe a "neprofesionalni", ale ja ho milovala, kazdy den jsem ho musela videt a mama me za to nenavidela. Uz tehdy, pred nejakymi deseti lety, meli mi rodice vypestovanou averzi vuci japonske kinematografii - zvlaste potom k te kreslene "s velkyma ocima, kteryma se japonci jen snazi skryt sve komplexy ze sikmych oci". Hrozne moc bych ten serial zase chtela videt (:(26.8.2004)

Vlastně ani nevím, co si o tomhle seriálu mám myslet. Kvalita jednotlivých dílů je velmi individuální a kolísavá. Některé epizody jsou výborné a je na nich znát, že scénaristé věděli co píšou. Ovšem jiné díly mi zas připadají strašně bezduché a povrchní v pokémonském stylu. Proto i mé hodnocení nemůže být jiné, než zprůměrované. Navíc Sally neznám zas tak dlouho (v době vysílání na Primě mi seriál jaksi unikl), takže nemůžu přidat vyšší hodnocení ani z nostalgie. 60%. Zde je ukázka v češtině jednoho z těch lepších dílů: http://www.youtube.com/watch?v=AIeYXUC_eOU(27.7.2010)