Volodimir2

Scenárista filmu Jacques Monnet opisuje vo filme zážitky zo svojho detstva. Ten chlapec s veľkým nosom bol práve on. A prečo práve komédia z obdobia 2. svetovej vojny, vysvetľuje nám to jeho životné krédo "keď si škaredý, je lepšie sa smiať". Film je posadený do obdobia nemeckej okupácie Francúzska v dobe masívneho bombardovania oblasti Bretónska a Normanska silami britskej RAF. Do deja filmu zasahuje aj samotné vylodenie v Normandii a vytvorenie 2. frontu. A v tom období tu žijú dvaja kamaráti. Jeden má veľký nos a druhý veľké brucho. A to nie sú tie pravé typy pre miestne krásky. Aby si Pierre Maria všímala aj Jocelyne zoberie si na pomoc druhého nepríťažlivého chlapca Fréda. A aby zapôsobili na dievčatá sú ochotní spraviť neskutočné veci. Aj vyhodiť most do povetria alebo aj zajať a držať v zajatí nemeckého vojaka. Ojedinelý výborný film o detských starostiach a láskach, ale práve táto doba to deťom nedopriala. ()

PAGE

Náramně jsem se u filmu bavil, velice laskavý a poetický válečný film z okupované Francie, dávám čtyři hvězdy. ()