Kapitán Ron

• slovenský

Kapitán Ron

Dobrodružný / Komedie

USA, 1992, 90 min

Skvělý herec (Kurt Russell) ve skvělé rodinné komedii. Kurt Russell hraje svoji roly opravdu dobře. Jeho hlášky jsou velice dobré a oživují tak celý film. Americká rodinka zdědí jachtu, s kterou se rozhodnou plout po Karibském moři a navštívit spoustu ostrovů. Klasická zápletka s piráty dělá z rodinné komedie trošku akční film. Nic méně to rapidně oživuje děj a dělá tak film napínavějším.(16.7.2011)

Film na zlepšení nálady. Každý máme nějaké filmové slabiny a jednou z mých je Kapitán Ron. Film je nenáročný na téměř všechny aspekty, které u filmu očekáváme, a přesto je dokonalý. Karibik, začátek devadesátek a geniální Kurt Russel, který je posunut českým dabingem téměř do jiné dimenze, a ve filmu chrlí jednu super hlášku za druhou. Nekamenujte mě, neberu vám vaše názory, ale pro mě top komedie.(8.1.2016)

Rodinná komedie s vcelku nečekaným drajvem, která má několik vyloženě libových momentů, ale jinak se drží osvědčené šablony dvou antagonistických postav, které k sobě postupně nacházejí cestu, a přitom se tak nějak pořeší domácí problémy jedné z nich. Je to možná sice krapet nefér, protože bych se po delší době klidně znova podíval, ale sedmdesátka by mi prostě přišla lehce nadhodnocující. 60%(9.11.2010)

Tak hlavně je to velká, ale přesto velmi dobrá ptákovina. Kurt Russel hraje kapitána Rona naprosto dokonale a jeho hlášky nemají meze. Pravda je, že celá rodinka je krapet stupidní, ale kvůli Kapitánovi to stojí sledovat. Film odehrávající se v příjemném prostředí karibských palem. Martin Short nehraje také špatně i když v tom něco schází. I přes tyto výhrady je toto stále velmi dobrá komedie a stojí se na ní podívat. --- Máte pásku přes oči? Kde jste na ni přišel? - Ehm? Žralok!!(15.8.2006)

Kapitán Ron je klasickým příkladem filmu s dvěmi protipólovými postavami, kde je jedna je pohodář, co na vše sere a druhá je dobrácký moula, co si myslí, že sežral Šalamounovo hovno. Zde mi to velice fungovalo a to hlavně zásluhou jednookého Kurta Russella. Nikdy nezapomenu na scénu s gorilami, kterou si pamatuju velice přesně už od doby kdy jsem tohle viděl před nějakou dobou prvně.(14.4.2011)

• - Benjamin Salisbury v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)