Kapitán Ron

• slovenský

Kapitán Ron

Dobrodružný / Komedie

USA, 1992, 90 min

Můj nejoblíbenější film s Kurtem Russellem. Jeho postava kapitána Rona, který má vše na háku, je opravdu výborná! Pobaví ale celý film, naší rodinně tahle komedie zvedala náladu ve zlatých dobách VHeSek. Nakoukali jsme ji doma snad stokrát. ''Dejte pozor šéfe, v lesích jsou Gorily. Ge - Go...obrovský rozdíl děti, obrovský rozdíl!''(14.7.2015)

• Jello Biafra

Kurt Russell v roku 1981 zažiaril v akčnej sci-fi Johna Carpentera s názvom Escape from New York. V tejto svojej slávnej roli mal cez oko pásku a nejakým nedopatrením si túto pásku rozhodol nasadiť o 11 rokov neskôr v tejto trápnej komédii. Keď som ju videl znovu po mnohých rokoch tak som si len hovoril že Snake Plissken si asi odskočil na dovolenku v Karibiku a chýbajú tu akčné scény. Zato trápnych gagov je tu požehnane. Nie je o čo stáť.(20.3.2016)

Tak hlavně je to velká, ale přesto velmi dobrá ptákovina. Kurt Russel hraje kapitána Rona naprosto dokonale a jeho hlášky nemají meze. Pravda je, že celá rodinka je krapet stupidní, ale kvůli Kapitánovi to stojí sledovat. Film odehrávající se v příjemném prostředí karibských palem. Martin Short nehraje také špatně i když v tom něco schází. I přes tyto výhrady je toto stále velmi dobrá komedie a stojí se na ní podívat. --- Máte pásku přes oči? Kde jste na ni přišel? - Ehm? Žralok!!(15.8.2006)

Ignorujte kritiku na tenhle film. Kurt Russell a Martin Short hrají velmi dobře. Kurt je ještě zábavnější než ve Velkých Nesnázích v Malé Číně. Mary Kay Placeová a děcka jsou skvělým protipólem pro první dva zmiňované. K tomu připočtěte ještě pěkné prostředí... Mno, myslím si, že můj názor je jasný.(21.7.2005)

• gudaulin

Veskrze nenáročná komedie, která si neklade žádné vyšší cíle a jako hlavní tahák nabízí Kurta Russella. Hodnocení filmu závisí na ochotě přijmout dětinský scénář, což se mi, jak vidno ze dvou hvězdiček, tak docela nepovedlo. Krvežízniví kubánští piráti a další scénáristovy inovace mě příliš nenadchli. V rámci režisérem vytvořeného světa ale již vše funguje, jak má. Russell, Short a koneckonců i ostatní herci sice přehrávají, jak mohou, ale v rámci této ptákoviny to prostě patří k roli. Snímek nejlépe použitelný jako relaxace po náročné duševní práci. Celkové hodnocení: 40%.(24.10.2006)

• - Benjamin Salisbury v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)