Rokumon Tengai Mon Colle Knights

• Japonsko Rokumon Tengai Mon Colle Knight (více)
Japonsko, 2000, 21 h 15 min (Minutáž: 25 min, Alternativní 46x25 min)

Předloha:

Satoru Akahori (komiks), Kacumi Hasegawa (komiks)

Kamera:

Masahide Okino

Kjóko Hikami, Juka Imai, Šigeru Čiba, Jui Horie, Kazuhiko Inoue, Tomo Saeki, Šin'ičiró Miki, Takehito Kojasu, Masahito Jabe, Mikako Takahaši, Haruna Ikezawa (více)

Epizody(51)

Štýl japonských animovaných filmov známy pod označením anime poznajú už aj naši diváci. Malí rytieri, na ktorých scenári sa podieľali Tony Oliver a Tom Wyler, prináša deťom zaujímavú dobrodružnú zábavu. Jedenásťročné dievčatko Rockna spolu so svojím najlepším priateľom Mondom vymýšľajú pri písaní domácich úloh fantastické dobrodružstvá. Napríklad, že cestujú do legendárnej krajiny a stanú sa ochrancami tamojších fantastických monštier. Rockna a Mondo objavia v sebe zvláštnu silu, pomocou ktorej komunikujú s obludami. Po vyslovení kúzelných zaklínadiel dokážu odnímať monštrám ich silu a vďaka nej sa sami premenia na neporaziteľnú bojovú silu malých rytierov Mon Colle Knights, ktorí dokážu ochrániť svet Mon. Naši rozprávkoví hrdinovia, malí bojovníci Mondo a Rockna, spolu s Rockniným otcom, profesorom Hiragiom, prežívajú rôzne magické dobrodružstvá, aby ochránili svoju krajinu pred zákerným zloduchom, princom Eccentrom a jeho poskokmi Glukom a Batchom... (oficiální text distributora)

Gadamf

Je to vážne škoda, že naše televízie kupujú prevažne anime, ktoré sú už prerobené američanmi. Seriál „Rokumon Tengai Monkore Knight“ je vlastne paródia s množstvom vtipných hlášok. Americký „Mon Colle Knights“ je však bohužiaľ komédia pre deti. Bol som však veľmi milo prekvapený slovenským dabingom a asi tak raz alebo dva razy za jednu epizódu sa aj z chuti zasmejem. Myslím si, že ten slovenský dabing to trochu zachraňuje. Takže moje hodnotenie: Rokumon Tengai Monkore Knight (*****) Mon Colle Knights (**) Malí Rytieri (***) – to zahŕňam aj do hodnotenia. ()