The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories

Komedie / Drama

USA, 2017, 110 min

Ke konci už to jsou spíš takový "storky" než "stories", stejně jsem si ale po většinu stopáže říkal, že podobný konverzační dynamo pohánějící až příliš přesný mechanismy rodinných vztahů jsem už dlouho neviděl. Sandler a Hoffman perfektní. Po Odnikud a 120 BPM nejlepší letošní Cannes film. 85%(25.10.2017)

"The Meyerowitz Stories" som tohto roku vynechať nemohol. Nielen preto, že to malo veľmi hviezdne obsadenie, no rovnako aj preto, že režisérom a scenáristom bol Noah Baumbach. Ktorého posledné filmy som si skutočne nadmieru užil a dostali ma poriadne do príbehu. Za jeho najsilnejší počin osobne asi stále považujem jeho film z roku 2015 "Mistress America", no to neznamená, že tento film nemá čo ponúknuť. Osobne si myslím, že rovnako patrí medzi jeho najlepšie práce. V prvom rade si povedzme, že tu podľa mňa všetci excelujú. Sandler, Stiller, Hoffman, Patten a ďalší. Veľmi dobrý výber hercov, veľmi dobre stvárnené role a veľmi uveriteľné dialógy z tohto robia skutočne skvelý film. Miestami dramatické, miestami vtipné a o všetky najlepšie scénky sa postará v úvode Dustin Hoffman. Najmä počas scénky, keď ide s Benom Stillerom (Matthewom) na obed. No rovnako aj Sandler a Stiller tu majú vynikajúcu hádku, ktorá skutočne veľa o ich rodine odzrkadľuje. A ako odhaľujeme ich tajomstvá a prezentujú ich jeden druhému, vzniká z toho skutočne skvelý film. Osobne by som povedal, že mám iba dva vážnejšie problémy s filmom. V prvom rade je to fakt, že akosi nevie kedy skončiť. Posledných 15 minút to vyzerá neustále, že už film nemá čo povedať a potom sa vráti s ďalšou a ďalšou vsuvkou. A podľa mňa to mohli urobiť lepšie. Najmä som ku koncu už mal pocit, že sme nepotrebovali vidieť viac. Že to skutočne mohli zabaliť. A rovnako by som povedal, že by ma potešilo, keby sme od postáv možno mohli vidieť trošku viac. Najmä keď vidíme, že sú veľmi vtipné, dobre napísané a pôsobia reálne. Čo viac ešte dodať? Film je správne vtipný, správne seriózny a vie, na ktorú strunu v daných momentoch udrieť. Úprimne som si film užil a teším sa, s čím príde Noah Baumbach nabudúce. Hodnotenie: A-(13.10.2017)

Výborné herecké výkony hvězd : Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Elizabeth Marvel, Grace Van Patten a Emma Thompson. Jsou pod vlivem svého stárnoucího despotického otce. Rozvádějící se muž, nezaměstnaný, v oblečení ze second handu u něj dokonce nachází útočiště. Považuje ho za výborného sochaře, i když jeho sláva skončila se 70.lety. Rodinná traumata všech začnou vybublávat. Film měl premiéru v Cannes a pojednává o stárnutí, odcizení nebo o významu umění v životě. Trochu to připomíná Woodyho Allena a jeho neurotické postavy. Film je náročný na čtení mezi řádky.(3.12.2017)

Snímek "The Meyerowitz Stories (New and Selected)" je zábavný takovým svým specifickým, nostalgickým způsobem, kdy každá postava, tedy alespoň hlavní, je zde nějakým způsobem narušená, ale snaží se žít, jak nejlíp umí. Herecky je to skvěle obsazené a překvapí, jak jsou herci přirození, i když chvílemi trochu přehrávají.(6.2.2018)

Není to zlý (a vůbec bych to nespojoval s Allenem). Problém je v tom, že Sandler je bídný herec a zpěvák, a tady se po něm chce, aby hodně hrál a hodně zpíval.(10.12.2017)

• Aljak

Nemôžem si pomôcť, ale tvorba Noaha Baumbacha ma akosi nikdy neoslovila. A žiaľ, nemení sa to ani po tomto filme, kde sa predstavilo množstvo dobrých hercov, ktorých mám rád - avšak nie v takomto mdlom prevedení. Postavy boli zaujímavé, aj celé tie vzťahy rodiny a nevlastných súrodencov, ale príbeh bol hrozne nevýrazný a nezáživný. Keby to tak bola aspoň poriadna konverzačná dráma, ale ani týmto smerom sa to nijako nepohlo. Jediné, čo sa dá pochváliť sú napokon výborné herecké výkony, ale inak bieda...(15.12.2017)

• dr.fish

Neuvěřitelně užvaněný film. Tisíce slov naprosto o ničem, které člověk s námahou vstřebává a výsledek je nula.(1.4.2018)

Tragikomické, občas až hodně černohumorné a absurdní. Filmu chybí jakákoliv gradace, ale překvapivě celou stopáž nenudí. Sandler a Stiller tyto rodinné dramata umí a je škoda, že se žánru nevěnují častěji. Bohužel to zdaleka není taková pecka, jakou byl třeba Reign over me.(9.11.2017)

skorem Allenovská konverzačka dvou tváří...ta první je zábavná a zajímavá,ta druhá naopak sklouzává k ohráné rodinné tragédii.Každopádně herecky velmi dobre.Hoffman nezklamal,|Sandler a Stiller po delší době ve vážné roli potěšili...60%(8.11.2017)

Moje první Baumbachovina a hned taková pecka. Ne nadarmo se tomuto tvůrci občas říká novodobý Woody Allen, neboť jeho snímek nenabízí výrazný příběh a místo toho se soustředí na podrobné vykreslení postav a jejich životních situací, které se následně vyvíjejí a konfrontují v nabitých a neuvěřitelně realisticky působících dialozích, které vysoce převyšují v uvěřitelnosti konkurenci. Málokdy se mi stane, abych měl při filmu pocit, že sleduji opravdové lidi a ne pouze herce recitující dialogy šustící papírem. Za tento zážitek nemohu děkovat pouze režisérovi a scénáristovi v jedné osobě, ale také schopnému a hvězdnému hereckému obsazení, které je naprosto přesné a obzvláště Adam Sandler exceluje. The Meyerowitz Stories jsou velmi příjemným zážitkem, který si kdykoliv rád prožiji znovu.(8.3.2018)

Baumbacha cením hlavne za jeho scenáre. Perfektne napísaná konverzačka, kde vzťahy medzi postavami vytvára najmä diskontinuita dialógov ktoré s takmer ležérnou presnosťou herci sypú. Divák môže priam hmatať odpútanosť jednotlivých charakterov od seba a zároveň snahu riešiť tieto problémy najmä slovami, až potom fackami a stareckou palicou. Hoffman zahral krásne a je osviežujúce vidieť Sandlera a Stillera opäť využívať herectvo inak ako len pre lacnú zábavu.(3.12.2017)

Čo sa týka dialógov, je to naozaj úplne inde, než väčšina súčasnej produkcie. Skvelý scenár podporuje nabitý casting plný vynikajúcich hercov, medzi ktorými sa rozhodne nestratí ani Adam Sandler. Chlape, čo si to preboha urobil so svojou kariérou?! Hrať predsa vieš!(14.2.2018)

Môj vôbec prvý stret s tvorbou Noaha Baumbacha, ktorý dopadol priam vynikajúco (a spôsobil u mňa teda záujem viac si "posvietiť" na toto meno). Nebyť - z môjho pohľadu - trochu kontraproduktívneho a prehnaného sentimentu respektíve výčitiek v záverečnej tretine, ktoré čiastočne upravili ráz snímky, pokojne by som udelil aj plný počet. Hoffman čoby patriarcha skvelý, Sandler so Stillerom takisto už po neviem koľkýkrát presviedčajú, že hrať vedia (keď majú čo), nuž a spomenúť nutno i výborne napísané dialógy, vďaka ktorým snímka čiastočne pripomína allenovky, no zároveň sa vydáva vlastnou cestou. Pozoruhodná záležitosť. 85%(15.12.2017)

• DavidS.

Židobol a výkřik - "Já a mí přátele z branže máme obřízku a děláme ART"...Nikoliv film, ale pozitivní diskriminace...(9.3.2018)

Střízlivé, umírněné, o komplikovaných vztazích narušených lidí, hodně se tam mluví a to mám ráda. Zábavné je už jen to, že charaktery jsou trochu jiné než jste mohli vidět někde kdekoliv jinde. Tím pádem i uvěřitelnější. Nebo aspoň pro mne, podobně dysfunkční rodinu jsem naposledy viděla, když jsem byla na návštěvě u rodičů někdy před třemi lety. Poprvé se mi u filmu stalo, že bych viděla něco, co tak připomíná typický rozhovor mě a matky (Stiller a Hoffman) nebo mě a sestry (Stiller a Sandler). Film stojí na promyšleném scénáři a hereckých výkonech, herecké výkony (pro mě hlavně Stillera) byly celkem úžasné. "It´s funny, Ihave never been interested in having kids. Maybe once... no, not even once."(18.12.2017)

Slabota, 2 vtipné scény v závěru.(27.11.2017)

Příjemná konverzační tragikomedie s chytrým scénářem a dobrými hereckými výkony.(3.1.2018)

Je pravda, že nějaký osobitý ksicht tahle hořce-vtipná židovská komedie nemá. Vše jsme už někde viděli. Ovšem oceňuji práci se scénářem, který velice chytře nastaví karty tak, že nelze hodnotit černobíle. Skoro každá postava má nějaký háček, který ji lze vytknout. A to je skvělé. Méně zkušený autor by z toho udělal klišoidní doják s dobrými a zlými postavami. Ze série historek si každý vybere, co uzná za vhodné. Mně se nejvíce líbily filmy začínající filmařky a stud, který zažíval otec při jejich sledování.(3.12.2017)

uz by se mel narodit novy woody allen. tak moc mi chybi. hlavne herecky. tohke bylo ukecane jako snatkovy podvodnik, a bylo to krasne ucelene.(3.1.2018)

Neviem sa rozhodnúť, či je tento film priemerný, alebo jeden z najlepších aké som videl. Je to veľmi trpko-sladký príbeh jednej „ normálnej ” rodiny „ umelcov ”. Skvelé herecké výkony, od prekvapujúco výborného Adama Sandlera po dychberúceho Dustina Hoffmana. Následne, keď zhodnocujem všetky pre a proti je toto pre mňa z všeobecného hľadiska a hľadiska komplexnosti asi najlepší film tohto roku. Áno, áno, mohli by sme spomenúť iné filmy, úspešné u kritikov aj fanúšikov, ktoré sa páčili aj mne, no negatívom príbehu o Meyerowcoch je, že o nich nikto nevie, hoci to je film od Netflixu. Impozantne zrežírované, tá okulahodiaca kamera, no a hudbu radšej ani nespomínam. Áno, zaregistroval som tu na môj vkus pár wtf momentov, no tie ma viac pobavili, než vyviedli z miery. Ako som spomínal, miestami komédia, miestami dráma nakoniec vytvoria niečo pre mňa skvelé. 95 %.(3.11.2017)

Takovej Woody A. 3.5(2.8.2018)