Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

Illy

Prý to původně mělo být pokračování Se7en...tak uvidíme...(o hodinu a půl později) 2/5....tak nic, je to sračka..... ()

Heero

Na začátku jsem si myslel, že se budu dívat na něco podobného jako "Sedm", ale maličko se to zvrtlo v bitku médií a nakonec z toho byla tak trošku patlanina, i když furt kvalitně zahraná, tady se nedá vyčíst vůbec nic. Anthony Hopkins dokonalost sama, taková lepší kriminálka Las Vegas. ()

Silviaxx

Solace opäť využíva stokrát omletý námet, ale tentokrát ho podáva úplne iným a vysoko sofistikovaným spôsobom. Spolupráca FBI s človekom, ktorý má maximálne vyvinutú intuíciu a inštinkty je zaujímavá pridaná hodnota. Vôbec mi nepripadá nereálne, že by človek nemohol mať takýto dar (oukej asi nie až takýto vyšperkovaný ako ho mal Hopkins a Farrell) a práve to je na tom to mrazivé a zároveň veľmi zaujímavé. Každopádne - film sám o sebe je mimoriadne inteligentne spracovaný, čím lahodí nielen oku, ale aj uchu diváka. Počas stopáže som nepostrehla žiadnu skulinku, počas ktorej by som sa nudila alebo mysľou ubehla inam. Solace si ma úplne získal. Ďalšou pridanou hodnotou tohto filmu je morálna dilema akou sa zaoberá. Táto dilema je natoľko veľká, že nad tým tak pomimo pravdupovediac uvažujem aj po dopozeraní. A to je to, čo si prajem od seriózneho snímku - aby vo mne zanechal nejaký pocit, myšlienku, stopu, niečo silné, čo so mnou pôjde ďalej aj napriek tomu, že film sa dávno skončil. Solace to zvládol perfektne. ()

Bozvav

Jedinečná podívaná ve které exceluje Anthony Hopkins a Colin Farrell (to, že umí fakt hrát jsem do teď nevěděla). Skvělý scénář, mistrně odvedená filmařská práce. Dialogy vymazlené, napětí gradovalo pozvolna a vsuvka s psychopatem byla jen taková třešnička na pomyslném dortu. Už dlouho jsem nesledovala film s takovým zaujetím. Za mne 150%. ()

agassi68

Nie vždy sa podarí z výborných surovín urobiť výborné jedlo. Hopkins hral štandardne, čiže nadpriemer a zvyšok vata. Po pár dňoch sa vám vybaví len on.. ()

KNTRFKT

Zřejmě to nebylo dost artové, tudíž se to tu tetelí v modrých barvách, bylo tam málo připodobnění, oživlých mrtvol, zbuzlých vlkodlaků a postrádalo to hlubší význam na bázi teorie o červích dírách. Nikdo nekřičel Avada Kedavra, ani tu tentokrát nebyl žádnej výstřik na čočku. No jo, co se dá dělat, holt i takovéhle kokotiny se točí. Pro mě naprosto temný Entony HOPkins ve fázi pokročilé hanibaliny působí prostě skvěle, herecké obsazení je rovněž na úrovni, nechybí tomu atmosféra, slovu mysteriozní to dělá čest. Kolin je tu sice až od třetí třetiny filmu, ale aspoň si u mě napravil reputaci, kterou si dost zhamtal v tom odporném artovém hnusu s názvem HUMR. Shodil ten přiblblý knírek a opět hraje role, které mu sedí jak jehla do žíly. Solace pak přináší i určité existencionální otázky a pohrává si s vámi takovým způsobem, že nakonec ani nevíte, jestli je tam někdo vůbec padouch. Pro mě jednoznačně plná palba. ()

Hapretor

Zajímavý nápad, ale ukončený velmi neobratně a nudně. Na konci to vůbec nebylo "mysteriózní", mohlo to být lépe vygradované. Obsazení filmu k tomu jen vybízelo. ()

Qeo

Detektivka, která ani není detektivkou. Hopkins je saozřejě úchvatný, ale někde něco drhlo. Nefungovala chemie mezi postavami. Děj se tříštil a těžko říct, co byl hlavní motiv. ()

anatheman

Těžký film na ohodnocení. Takřka všechno je v něm pořádku - výborné herecké obsazení, slušná technická stránka a práce s hudbou. Můžu zároveň tvrdit, že jsem se vůbec nenudil. Film je krásně plynulý a přímočarý. Někdy dokonce působí i velice děsivě. Ale... jedná se zároveň o neskutečně stupidní počin. Místy je to větší hovadina než čtvrtá série Sherlocka. Je opravdu nepopsatelně trapné, když proti sobě stojí over-the-top geniální mozky, které si svévolně čarují cestičku v labyrintu scénáře. To už vnímám jako jistý druh parodie. Zkrátka - tento film za zhlédnutí stojí, ale je třeba se obrnit a vydržet vydatnou kanonádu facepalmů. ()

BOURQUE

Perfektný casting a špičkový herci, ktorí však občas fungujú na „polovičnom výkone“. Príbeh dokáže udržať pozornosť, ale z režisérskeho hľadiska sú tu menšie problémy. Vo svojom žánru spíš lepší priemer, ktorému však chýba dynamickejšia stránka. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

MickeyStuma

Mysteriózní detektivka o hledání sériového vraha, jakých je již také bezpočet. Temnější psychologická atmosféra příběhu v pomalejším tempu však tentokrát dává šanci hádat i diváka, což také nebývá zase až tak často. Opět vynikající Anthony Hopkins v roli psychologa s výjimečnými schopnostmi stále se snažící se vyrovnat se smrtí své dcery, který se přes počáteční nechuť rozhodne kriminalistům pomoct najít vraha nezanechávající žádné stopy. Lehká zábava s určitým napětím a psychologických výjevů přináší zajímavý příběh filmově uchopený tak, že dokáže fanoušky detektivního žánru oslovit. ()

Torpid

Můžu se jenom tápavě dohadovat, kde všude se to zvrtlo. Ambice mířící do nekonečna, nefunkční spolupráce tří hvězdných scénáristů, podprůměrný režisér. Herci se snaží, ale hrají na rozkopaném hřišti s propíchnutou merunou. Hopkins udělá parádičku každou chvíli, ale v druhém poločase se hra mění v cosi, na co se určitě nikdo netěšil. Upovídané , doslovné, nevěrohodné ze zoufalou snahou vytvořit něco hluboce přelomového. Přefouklý prd, který nevoní. ()

katmandzoo

Zaujímavý snímok odohrávajúci sa na pozadí honby za sériovým vrahom, ktorého schopnosti privádzajú vyšetrovateľov neraz do šialenstva. Na pomoc si teda privolajú skúsené médium (inak na svoje pomery priemerne hrajúci Anthony Hopkins), ktorý na základe dotyku dokáže vidieť u daného človeka jeho minulosť, prípadne budúcnosť. Lenže to ešte netušili, že proti ním stojí človek podobného kalibru, s ktorým sa neradno zahrávať, a ktorý vlastne svoje obete podľa jeho zmýšľania vyslobodzuje z nekonečného utrpenia spôsobeného ich nevyliečiteľnými diagnózami. Dostávame sa tu teda do sporu, či eutanázia áno alebo nie. Záver je trochu predvídateľný, no každopádne, Solace je film, ktorý ani neurazí, ani neohúri a divákovi prináša nový pohľad do sveta ľudí s podobným talentom, resp. prekliatim. ()

tranquill

Souboj médií mohl být zajímavý, ale, bohužel, režie soustředila spíše na vizuální zpracování než na samotný příběh. ()

misbos odpad!

Jak to totálně prom*dat - aneb - tohle si nikdo z těch, co v tom hráli, za rámeček nedá. Protože je to pasvil. Forma je otřesná, chvíli se zoomuje, pak se kamerou objíždí, pak se s ní klepe, pravidlo 180 jakoby neexistovalo, zvuk mění kvalitu uprostřed scén (Vám se z toho, jak je to točený, nedělalo zle?). O tom, že by někdo nad scénářem přemejšlel dýl než deset minut, nemůže bejt řeč, vývoj postav nula, napětí nula,...takže nula, tohle fakt bolelo. ()

Acrobat

Prečo je to dávané do súvislosti so Se7en to netuším ani pri najlepších vizionárskych, či šarlatánskych schopnostiach. Skôr som naďabil na prvky smiešneho Nextu od blbca Tamahoriho. K tomu to ťahá, lebo v garáži je veľa Farellov. Veľa mystiky a sci-fi, a nezmení na tom ani vyšetrovací look. Je skvelý, to nepopieram a pochod Hopkinsa mestom je akoby s Mannovej brilantnej školy. Všetci hrajú dobre, no trpia chorobami. Ten jeden ale chorobou minulého skutku. Klin sa klinom vybíja a hľadá vraha vrah? Eutanáziu schvaľujúci kinematografický počin zatiaľ čudného režiséra, ktorému sa film rozpadá a inokedy dáva brilantne dohromady. Rozporuplné pocity, avšak určite nie znechutenie. Iba neidentifikácia s dejom a postavami. (videné 12.02.2016, 21.02.2016, BDrip) ()

AloisNeuman

Škoda, že se to netočilo dva roky po Sedm a v původním obsazení a s větším rozpočtem. Mohlo to mít super atmosféru. Co se týká Hopkinse výborný jako vždy. Fajn oddychovka. Potěší. ()

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (více)