Hlavní postavou krimi komedie z amerického San Diega je poněkud svérázný polda z protidrogového oddělení Mike Dooley, samotář, který kašle na vnitřní směrnice a dělá všechno proto, aby dopadl významného obchodníka z drogami Lymana. Je ve své snažení tak úspěšný, že se ho Lyman pokusí zabít. Bohužel neúspěšně. Jediným důsledkem je zničený vůz. Protože překupník chystáý velký kšeft, požádá o rychlé přidělení nového vozu, aby mohl pokračovat ve sledování. Místo vozu však překvapený policista dostane nového, poněkud netradičního parťáka. Psa, německého ovčáka, který je sice úředně veden jako K-9, ale jinak má jméno Jerry Lee. Byl vycvičen k hledání drog, rejstřík jeho schopností je však mnohem širší. Kromě výcviku má ovšem Jerry také velmi výraznou osobnost. Pracuje jen když se mu chce, zato je ochoten kdykoli přispět k rozvratu Mikeova osobního života, popřípadě zničit něco v jeho bytě či autě. Dvojice, která se k sobě absolutně nehodí je přes všechny rozdíly a nesrovnalosti nucena spolupracovat na dopadení Lymana. A tak je jasné, že počáteční potíže budou nakonec překonány, dvojice se stane nerozlučnou dvojicí a všechno dobře dopadne. Nebo ne? (oficiální text distributora)

tron

„Pripadá ti to ako chyba? Ako deväťmilimetrová chyba?“ Čo to všetci v roku 1989 mali so psami? Turner a Hooch s Hanksom nebol dobrý. V tom istom roku zaštekajúci Môj partner z K-9 to aspoň sčasti zachránil. Samozrejme, scenár je od prvých minút odhadnuteľný a akcia je zlá (preskakovanie striech, záverečná akožeprestrelka). Napriek tomu ma to bavilo o čosi viac, ako Turner a Hooch. Tam, kde sa pišišvoril nezáživne vlasatý Hanks, tu na seba strháva pozornosť komik od narodenia James Belushi. V niekoľkých scénach naplno dokazuje, prečo v 80. rokoch patril ak nie k hviezdam, tak aspoň k hviezdičkám. Hovorím napr. o takmer strhujúcej one man show, keď napochoduje na veľmi noblesnú večeru ústredného zlosyna a nás čaká smršť nezastaviteľného monológu. Belushi, vtedy ešte chudý, vie v správny čas preniesť suchú hlášku („Teraz je tu skutočne niekto, kto má právo byť ticho.“) a bahní si v zábavných dialógoch („Ten pes je váš?“ – „Formálne.“). Poteší relatívne realisticky sa správajúci vlčiak a svižný soundtrack. Filmu sa v kinách celkom darilo (celosvetová tržba temer 80 miliónov pri 17-miliónovom rozpočte) a tak neskôr prišli ešte dva sequely. ()

movie

Sem na rozpacích...opravdu mysleli tvůrci tohoto snímku ten šílený závěr vážně...Pakliže ano, tak se nemůžou divit mému hodnocení...:)) ()

BadoXXII

Dooley a Jerry Lee sú zohratá dvojka a film vďaka nim ubehne neuveriteľne rýchlo. Na nedeľu poobede ideálna príjemná zábava. ()

genetique

Geniálne spracovanie úplne opačného poňatie ako známy Komisár Rex, o to vtipnejšia a zábavnejšia. Príbeh samozrejme stupídny, spolu so záverom, no na filmík, ktorý si pamätám z detstva nedám dopustiť. 80%. ()

Falko

Zazitok, ktory som mal pri tomto filme, ked som ho videl asi pred 17-timi rokmi na nemeckej RTL sa neda porovnat s dnesnym reprizovym zazitkom, ale aj tak som sa prijemne pobavil. Rod Daniel je skor serialovy reziser a bolo to citit aj v tejto komedii, pretoze tie zvuky, ktore vydaval ten pes a to jeho spravanie absolutne netreba porovnavat s realitou. Proste je to natocene cisto len pre zabavu a scenar? Ten mi bol vlastne ukradnuty, pretoze som to bral cisto len ako zabavu specialne kvoli psikovi. Niekde v zaujimavostiach som cital, ze je to skutocny policajny pes a v roku 1991 bol zastreleny pri skutocnej policajnej akcii, kde nasiel drogy v hodnote 1,2 miliona dolarov, ak sa to samozrejme vsetko zaklada na pravde... Rad by som si pozrel aj pokracovanie tejto komedii, ktora bola natocena presne o 10 rokov neskor... 10.11.2009 ______ James Belushi - (Dooley) +++ Mel Harris - (Tracy) +++ Kevin Tighe - (Lyman) +++ Ed O´Neill - (Brannigan) +++ James Handy - (Byers) +++ John Snyder - (Freddie) +++ Sherman Howard - (Dillon) +++ Cotter Smith - (Gilliam) +++ Hudba: Miles Goodman +++ ()

ClintEastwood

Známý komik a herec James Belushi, už měl v roce 1989 za sebou malou roličku ve snímku Záměna a dvě důležité, ovšem vedlejší role v takových trhácích, jako Salvador či Rudé horko, ve kterých si zahrál např. po boku Jamese Woodse či Arnolda Schwarzeneggera. Tentokrát však dostal šanci, nejspíš na vrcholu své slávy, zahrát si i hlavní úlohu a prodat tak svůj nezpochybnitelný herecký talent. A podařilo se. K-9 je povedená krimi-komedie z konce 80. let, která jako oddychová podívaná splní svou roli na jedničku (je tady i odkaz na Čelisti a dozvíme se, co je to kolumbijská kravata). Režisér Rod Daniel už na sebe v budoucnu upozornil pouze příjemným pokračováním Beethovena, ale ani za tenhle studený čumák se rozhodně stydět nemusí. ()

MM_Ramone

Tento americký akčný, kriminálny thriller je vystavaný na nie príliš originálnom námete. Policajný detektív a jeho verný, šikovný pes. Všetci to iste veľmi dobre poznáte napríklad z nemeckého televízneho seriálu "Komisár Rex". To však bola poriadna blbosť. Celovečerný film "Môj partner z K-9" je na tom predsa len o poznanie lepšie. Dá sa na to pozrieť a aj sa trocha pobaviť. Chémia medzi hercom Jimom Belushim a jeho psím parťákom fungovala celkom dobre. ** ()

Phobia

James Belushi nepatří k mým oblíbeným hercům a za to malou hvězdičku dolů. Německý ovčák je moje nejmilejší psí rasa a za to velkou hvězdu nahoru. Samotný film je detektivně-akční komedií s několika dobrými hláškami a vtipnými momenty, ale vlastně nic extra. Jediným výrazným kladem filmu je tedy ta chlupatá továrnička na hovna - Jerry. 60% ()

Ampi

Akční komedie z 80. let. Jim Belushi je ve velmi dobré formě a parťáka, které zpočátku nesnáší. Takže klasický buddíes film.  Je ten parťák je pes. No mohl by to být i kozel. I když v Americe, tedy USA, asi ne velkopopovický. ()

JohnnyD

Stavať filmy, nebodaj ešte kriminálky na zvieratách je koledovanie si o prúser. Tom Hanks by vedel o tom rozprávať. A to Jim Belushi nie je taký skvelý komik, akým v osemdesiatych rokoch bol Tom Hanks! ()

PetrPan

Pohodová a docela vtipná akční komedie se skvělým Jamesem Belushim v hlavní roli, doporučuji všem hráčům kulečníku....proč? Podívejte se na tenhhle film a uvidíte... ()

nash.

Možná jsem byl včera taky studený čumák, ale zanechalo mě to víceméně chladným. Občas jsem se pobavil a nemužů říct, že u zbytku filmu bych se vyloženě nudil, ale nějak to nestačilo. A ani těch pár hlášek a občas vtípek nějak nedokázaly misku vah převážit na stranu spokojenosti tak výrazné, aby z toho vymáčkly čtvrtou hvězdu. ()

klerik

Srdcovka, a zároveň jediný podarený film na témy poliš a pes. Má to atmosféru aj humor a len málo chýba, aby som to neprirovnal k SMRTONOSNÝM ZBRANIAM :) Skvelá zábava... ()