Cikánova variace na feeling Děvčete s čertem v těle, která opět sezdala Lídu, Frantika a Ljubu v takových intencích, jaké si tělo žádá. Nora Stallich také nikdy nic nepokazil, humor a šlágry byly přítomny přirozeně na maximum. Věrka Ferbasová se pozvolna rozehrávala. Nezbývá, než pravidelně reprisovat a mít veselou mysl, což je půl zdraví.(11.7.2011)

Na prvorepublikové taškařice jsem už velice opatrná. Tady navíc obsazení podobné jak v nepříliš zdařilé Jsem holka s čertem v těle. Jak jak je vidno, uměl napsat Jan Stalich velice dobré scénáře a Miroslav Cikán věděl jak ukučírovat velký temperament Ljuby Hermanové. Povedlo se tak natočit velmi příjemný filmek, který možná příliš nerozesměje, ale potěší.(5.2.2016)

"Krise sem, krise tam, já si z ní nic nedělám, všechno se nakonec v dobré obrátí . . ." Upřimně naivní parafráze tehdejší současnosti, která rozhodně tak optimistická jako ona písnička nebyla ani v nejmenším. Nutno ale uznat, že jako komedie je ten film natočený vcelku hravě a dravě, především Ljuba Hermanová tu řádí jako černá ruka. Vtip přiměřeně vkusný, herci na svých místech a koneckonců prostředí gramofonové prodejny je sympatická kuriozita.(4.10.2008)

Nejvíce mne rozesmála scéna zakládání Branické filharmonie branickými nezaměstnanými muzikanty a zapití tohoto významného mezníku v dějinách hudby kolujícím pivem. A koho to nerozesmálo, ten ať si vymění ložisková kulička :-)))!!!(11.2.2016)

• marťan

Komedie, která patří mezi ty více než jen slabé, a to jsem ochránce starých českých filmů :o) tady už nebylo co zachraňovat a co hrát. Nejtrapněji na mě bohužel působila Ljuba Hermanová, ostatní herci zvučných jmen se bohužel vezli s dějem ....(1.3.2007)

Hodně milá komedie, která mě potěšila. Sice tu nemá nejvyšší hodnocení, ale mně se líbila víc než spoustu jiných filmů Lídy Baarové. Je tu pár hlášek a nezapomenu Ljubu a její "krííííze sem, kríííze tam" :D(8.8.2017)

• zette

Nemam rad podobne filmy ze tricatych let, kdy je pribeh postaveny na vztazich plne nedorozumeni a omylu. Jasne, ma to peknou dobovou atmosferu, peknou pisnicku a slusne herecke obsazeni, ale i to je v konkurenci te doby trochu malo. Baarova byla kouzelna zenska, ale jeji herectvi v porovnani s jeji nejvetsi sokyni Mandlovou, znacne pokulhava..., alespon ja to tak vidim.(11.4.2016)

Svěží a vtipná veselohra, v níž zazářily hned tři hvězdy hereckého nebe: František Smolík, Ljuba Hermanová a mladá (již tehdy vynikající) Lída Baarová. Situační komedie o mladé prodavačce, majetném komerčním radovi a jeho rozverné milence dospěje po mnoha peripetiích k rozuzlení a šťastnému konci. Nelze nezmínit také nadčasový song v podání Ljuby Hermanové "Krise sem, krise tam..." Vskutku brilantní!(11.4.2012)

Pivo na splátky a ložisková kulička to vyhrály na celé čáře! Ferbasová překvapila tmavšími vlasy a celkově ještě ne úplně diblíkovským vzhledem.(14.3.2016)

• vitekpe

Tak tomuhle jsem nejak neprisel na chut. Obzvlast vzhledem k tomu, ze melo jit o komedii... Jsem devce s certem v tele je lepsi.(20.5.2016)

"Kríse sem, kríse tam", i přesto se v tomto případě jedná o mírný nadprůměr. Na první pohled se toto naivní dílko tváří sice dosti kýčovitě, přeslazeně a amatérsky, ovšem při hlubším zadumání, má divák možnost zjístit, že hlavním úkolem tohoto filmu je odlehčit a pobavit diváka, který si přišel po těžké dřině odpočinout v biografu. A to se splnilo na jedničku. Dravá Hermanová (asi jediná žena té doby, která nemohla být považována za dámu) a půvabně naivní Baarová tvoří roztomilé duo. A kulisy prodejny s gramofonovými deskami jsou parádní, dýchající zašlou atmosférou. Čtyři jsou možná trochu moc, ale dneska mám dobrou náladu, takže proč ne. Však si to zas někdy jindy vyberu a někde uberu...(8.10.2013)

• Pitryx

Trošku podprůměrný počinek s větším počtem hluchých míst. Přesto u sledování utekl čas jak voda.(21.8.2017)

od začiatku som to totalne žral, bol som zaujaty dejom a nenudil som sa napriek tomu ze to nebolo nic extra oslnive, potom však ako nastal stret Baarovej a Hermanovej sa to akosi začalo uberať nesprávnym smerom a vôbec ten záver bol príliš rýchyly, mohlo byť vysvetlené resp. nemusel byť vystrihnutý ich rozhovor, prečo sa zrazu nehádali, prečo sa Ljuba vrátila ku Smolíkovi, prečo zrazu bol aj sluha za to rád aj keď mu liezla hore krkom a tak, mimochdom prvý film kde hrá Lída jednu z hlavných úloh a nebola pre mňa top ženská postava tuto ju Ljuba schovala do vačku(3.2.2017)

• Peabody

Mně to přijde poněkud slabé, základní vada je pro mne v hlavním milovníkovi, se kterým tohle stojí a padá - a František Smolík prostě není ani Haas, ani Nový, ani Antonín Novotný. Ani není komik jako Plachta nebo Kryštof Veselý, i když není zase trapný jako Dohnal, nebo dokonce Borský. Je jen takový neslaný nemastný. Ljuba Hermanová je sice široko daleko jediná, kdo mluví normálním hlasem a nepiští jako Ferbaska, ale herečka není a místy je to vidět. Baarová je prostě Baarová a málokterý režisér ji uměl udělat víc než jen holkapěknýksichtík. Ostatní jsou standardní šarže /Černý, Trégl, Šlégl.(25.7.2017)