Opojení

• slovenský

Opojenie

Krimi / Drama

USA, 1991, 120 min

Zajímavý film, který není zcela typickou kriminálkou, ale spíš osobním dramatem policisty, který díky své práci propadne drogové závislosti. Vynikající výkon Jasona Patrica, a neméně vynikající hudba od Erica Claptona. Clapton začal na hudbě k filmu pracovat krátce po tragické smrti jeho syna a výsledkem je velmi osobní soundtrack "Tears In Heaven".(29.7.2012)

Pozeral som čo to o filme aj na wiki, keďže je inšpirovaný skutočnými udalosťami a je možno aj škoda, že tvorcovia nešli podľa reality až do úplného konca. Rush je ale stále veľmi slušný kúsok, ktorý síce neprinesie žiadnu akciu, či prestrelky, dodáva však pohľad na dvojicu agentov, ktorá vo svete drog postupne podľahne okoliu a stanu sa závislými, čo ovplyvní aj ich profesné aprofesionálne konanie. V súčasnej dobe však v rámci žánru už pomerne nefunkčný film.(11.7.2014)

Policajt s policajtkou sa skutočne zažrali do práce a berú ju veľmi vážne. Berú všetko, čo sa dá pichnúť alebo vdýchnuť, len musia dať pozor, aby niečo zostalo aj ako dôkazy. Hrá veľmi vhodná hudba a meno Jim nebolo pre hlavného hrdinu zvolené náhodne. Ked sa situácia vyostrí, je ešte neprehľadnejšia, ale záver ma nejako nenadchol. Niektorým veciam chýbala logika, niektore zas boli príliš naťahované. Nakoniec je z toho veľmi čistý priemer. –––– Udělej něco s vlasama. – Co? – Nemyj si je!(7.10.2016)

" Rozhoduju se jestli tě do toho zatáhnu, protože se budeš dlouho nenávidět. Tak takhle žiješ? Ne, pro mě je to lehký. Já nemám sebeúctu. " .... Film,který se mi kdysi dávno dostal pod kůži a už tam zůstal. Pro mě nejlepší herecký výkon Jasona Patricka (takhle hrát jako tady jsem ho už potom nikdy neviděla) a Jennifer Jason Leigh (lepší partačku než Kristen si k sobě Jimy nemohl vybrat). ..."Pro ostatní jsme feťáci,což znamená že když jsme v maléru, nemůžeme volat policajty na pomoc. Musíme si pomoct navzájem. Takže když do toho půjdeš, nebude to napůl. A když budeš lidi považovat za blbce, tak si ublížíš. A ublížíš i mě. Máme jenom jeden druhého." *** Eric Clapton - Tears In Heaven ***(8.3.2013)

• decouble

Hrozně monotónní a epizodicky stavěné vyprávění. Film má několik tématických linek, ale na žádnou z nich není vyloženě kladen důraz, spíš se skáče sem a tam. Policejní pátrání je většinu času podružné drogové zkušenosti ústředního dua. Jenže ta zkušenost se skládá z drobných scén, po nich jsou v neznámém intervalu najednou oba závislí. Není jasné na jaké droze (alespoň u postavy Kristen). Ke konci vykrystalizuje politická rovina, kdy si velký policejní šéf "objedná" zfalšování důkazu, aby dostal jednoho domnělého dealera. A do toho asi od půlky filmu poletuje téma pocitu viny malého dealera, který začne práskat ostatní, aby si zachránil krk. Ve skutečnosti to asi má být film o lásce ústředního páru, tenhle motiv se ale topí v přehršli ostatních témat. Špatný výsledek pak navíc podtrhuje Claptonův kytarový soundtrack, který se k filmu moc nehodí.(5.8.2015)

• - Hlavní roli odmítl Tom Cruise, kterému se nelíbilo, že musí před kamerou "fetovat". (Terva)