Opojení

• slovenský

Opojenie

Krimi / Drama

USA, 1991, 120 min

Tento film měl úžasnou atmosféru. Herci podali vskutku výborný výkon. I když tento film mohl být příběhově více zajímavější, tak jsem se rozhodl pro maximální hodnocení a to především díky soundtracku, který má na svědomí Eric Clapton. Dokonce ve snímku zazněla snad nejznámější píseň od Eric Claptona Tears in Heaven.(10.12.2012)

• decouble

Hrozně monotónní a epizodicky stavěné vyprávění. Film má několik tématických linek, ale na žádnou z nich není vyloženě kladen důraz, spíš se skáče sem a tam. Policejní pátrání je většinu času podružné drogové zkušenosti ústředního dua. Jenže ta zkušenost se skládá z drobných scén, po nich jsou v neznámém intervalu najednou oba závislí. Není jasné na jaké droze (alespoň u postavy Kristen). Ke konci vykrystalizuje politická rovina, kdy si velký policejní šéf "objedná" zfalšování důkazu, aby dostal jednoho domnělého dealera. A do toho asi od půlky filmu poletuje téma pocitu viny malého dealera, který začne práskat ostatní, aby si zachránil krk. Ve skutečnosti to asi má být film o lásce ústředního páru, tenhle motiv se ale topí v přehršli ostatních témat. Špatný výsledek pak navíc podtrhuje Claptonův kytarový soundtrack, který se k filmu moc nehodí.(5.8.2015)

Pozeral som čo to o filme aj na wiki, keďže je inšpirovaný skutočnými udalosťami a je možno aj škoda, že tvorcovia nešli podľa reality až do úplného konca. Rush je ale stále veľmi slušný kúsok, ktorý síce neprinesie žiadnu akciu, či prestrelky, dodáva však pohľad na dvojicu agentov, ktorá vo svete drog postupne podľahne okoliu a stanu sa závislými, čo ovplyvní aj ich profesné aprofesionálne konanie. V súčasnej dobe však v rámci žánru už pomerne nefunkčný film.(11.7.2014)

Policajt s policajtkou sa skutočne zažrali do práce a berú ju veľmi vážne. Berú všetko, čo sa dá pichnúť alebo vdýchnuť, len musia dať pozor, aby niečo zostalo aj ako dôkazy. Hrá veľmi vhodná hudba a meno Jim nebolo pre hlavného hrdinu zvolené náhodne. Ked sa situácia vyostrí, je ešte neprehľadnejšia, ale záver ma nejako nenadchol. Niektorým veciam chýbala logika, niektore zas boli príliš naťahované. Nakoniec je z toho veľmi čistý priemer. –––– Udělej něco s vlasama. – Co? – Nemyj si je!(7.10.2016)

Tenhle film mě vždy dostane...Největší devíza a nádstavba tohohle filmu je hudba Erika Claptona...Ten byl osloven režisérkou filmu o složení hudby...Eric byl po smrti svého syna, který vypadl z 53. patra mrakodrapu, úplně na dně...Přesto nakonec souhlasil a vznikla nejlepší píseň všech dob (podle mě) TEARS IN HEAVEN...Já ten film viděla v době jeho vzniku a dodnes když slyším tu stěžejní píseň, tečou mi slzy...Je to brutal a pro citlivé lidi je to až k nepřežití...Za mě 99%(2.6.2019)

• - Hlavní roli odmítl Tom Cruise, kterému se nelíbilo, že musí před kamerou "fetovat". (Terva)