Opojení

• slovenský

Opojenie

Krimi / Drama

USA, 1991, 120 min

Tento film měl úžasnou atmosféru. Herci podali vskutku výborný výkon. I když tento film mohl být příběhově více zajímavější, tak jsem se rozhodl pro maximální hodnocení a to především díky soundtracku, který má na svědomí Eric Clapton. Dokonce ve snímku zazněla snad nejznámější píseň od Eric Claptona Tears in Heaven.(10.12.2012)

Pozeral som čo to o filme aj na wiki, keďže je inšpirovaný skutočnými udalosťami a je možno aj škoda, že tvorcovia nešli podľa reality až do úplného konca. Rush je ale stále veľmi slušný kúsok, ktorý síce neprinesie žiadnu akciu, či prestrelky, dodáva však pohľad na dvojicu agentov, ktorá vo svete drog postupne podľahne okoliu a stanu sa závislými, čo ovplyvní aj ich profesné aprofesionálne konanie. V súčasnej dobe však v rámci žánru už pomerne nefunkčný film.(11.7.2014)

Tenhle film mě vždy dostane...Největší devíza a nádstavba tohohle filmu je hudba Erika Claptona...Ten byl osloven režisérkou filmu o složení hudby...Eric byl po smrti svého syna, který vypadl z 53. patra mrakodrapu, úplně na dně...Přesto nakonec souhlasil a vznikla nejlepší píseň všech dob (podle mě) TEARS IN HEAVEN...Já ten film viděla v době jeho vzniku a dodnes když slyším tu stěžejní píseň, tečou mi slzy...Je to brutal a pro citlivé lidi je to až k nepřežití...Za mě 99%(2.6.2019)

Policajt s policajtkou sa skutočne zažrali do práce a berú ju veľmi vážne. Berú všetko, čo sa dá pichnúť alebo vdýchnuť, len musia dať pozor, aby niečo zostalo aj ako dôkazy. Hrá veľmi vhodná hudba a meno Jim nebolo pre hlavného hrdinu zvolené náhodne. Ked sa situácia vyostrí, je ešte neprehľadnejšia, ale záver ma nejako nenadchol. Niektorým veciam chýbala logika, niektore zas boli príliš naťahované. Nakoniec je z toho veľmi čistý priemer. –––– Udělej něco s vlasama. – Co? – Nemyj si je!(7.10.2016)

Zajímavý film, který není zcela typickou kriminálkou, ale spíš osobním dramatem policisty, který díky své práci propadne drogové závislosti. Vynikající výkon Jasona Patrica, a neméně vynikající hudba od Erica Claptona. Clapton začal na hudbě k filmu pracovat krátce po tragické smrti jeho syna a výsledkem je velmi osobní soundtrack "Tears In Heaven".(29.7.2012)

• - Hlavní roli odmítl Tom Cruise, kterému se nelíbilo, že musí před kamerou "fetovat". (Terva)