Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kryptograf od CIA přesvědčí své nadřízené, aby ho poslali do východního bloku. Zde hodlá pomstít vraždu své ženy nepřátelskými agenty. Objeví však za smrtí své ženy pavučinu podvodu. Kdo je vlastně tím skutečným zloduchem? (Zetwenka)

Recenze (9)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vzdy som vedel, ze jestvuje film z rannych 80. rokov, kde su akoze ceskoslovenske destinacie -a ze ide o US alebo o Kanadsky film. To som vtedy nevedel, ci je to americky alebo kanadsky film ... tak napokon kanadsky a natocil ho neznamy reziser John Coquillon. Spionazna zapletka je vsak na urovni .- a popri anglicky hovoriacich hercoch tu zaznie aj originalna cestina : 69 % ()

Reklama

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Jeden decentní filmovy lolík - ten film je obdivuhodne bizarni, az je v tom cosi zabavneho. Priznam se, ze sem poctive dokoukal. Snazici se John Savage (znáte z Hair) tentokrat nestaci. Ikdyž se velmi snaží, možná až moc. Coby sifrant C.I.A. na vlastni pest nahani teroristy ve sluzbach tajnych sluzeb, ano, zabili mu partnerku... Ke konci az trochu prekvapive vylepseni zapletky to take nezachrani, nekteri cz herci nebo naopak cizinci snazici se mluvit cesky a oldskul retro vyprava s ziguliky v ulicich z tohoto filmu delaji spise usmevnou zalezitost. Kazdopadne ma film vypovedni hodnotu minimalne o tom, kterak neni lehky zivot ceskeho herce zijiciho v zahranici. Jan Triska by mohl vypravet, nektere jeho role behem obdobi emigrace jsou primo pekelne, tato je jedna z nich, neni tu vsak jediny krajanek. Vysledkem je lehce beckovy paskvil, co doporucuji predevsim pratelum zeleneho listu... :) ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem si dlouho pamatoval, a nemohl jsem si vzpomenout na jméno. Je to dobrý špionážní thriller že studené války s československými, býť točenymi jinde, lokacemi. Film má pro mne několik kvalit: je zde skutečně slyšet čeština (dokonce v podání Christophera Plummera), zápletka a rozuzlení (motivace od otce milé hlavního hrdiny), zmíněný Christofer Plummer jako představitel StB Antonín Lakoš je zahran výborně a specifické charisma. Ano jsou tu různé chyby, ale oproti xXx a podobné se jedná o skoro o dokumentární film. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Začne sa to ako film o pomste za smrť milovanej ženy a postupne sa to zvrhne v špiónsky film v ktorom neviete kto je vlastne tým skutočným zloduchom. Teroristi, České tajné služby alebo CIA? Finálne rozuzlenie je celkom zaujímavé. Rovnako našinca zaujme aj to, že sa to akože odohráva v Česku, pretože v Prahe odjakživa žili tí najväčší zloduchovia. To platí dodnes. :)) Praha pre 40timi rokmi vyzerala ako riadny zapadákov. Akcie sa tu príliš nedočkáme, len kopu kecov a rôznych podrazov z každej strany. Hlavný hrdina príliš výrazný nie je a tempo je také typicky sedemdesiatkovo pomalé. Nečudujem sa, že sa z toho žiadny megahit nestal, ale raz sa to dá vydrať. Vďaka tým českým reáliam to je miestami celkom zábavná jednohubka. 5/10. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama